برای خوش اندام شدن و تناسب اندام به فکر ورزش باشید و البته غذاهای مناسبی را انتخاب کنید؛ بهترین رژیم غذایی برای خانم های ورزشکار یک رژیم متعادل است

بهترین تالار های عروسی رو در نوعروس ببین و قیمت بگیر.

همه عروس هایی که ورزش می کنند در یک سطح نیستند. بعضی ها برای حفظ سلامتی به روزی 20 دقیقه پیاده روی بسنده می کنند اما گروهی دیگر به دنبال ورزش های حرفه ای هستند. اگر جزو افرادی هستید که برای شرکت در رقابت های حرفه ای ورزش می کنید بطور حتم باید رژیم غذایی سفت و سختی را دنبال کنند اما افرادی که نرمش های مرتب را در برنامه زندگی شان قرار داده اند و ورزش های سبک تری را دنبال می کنند با داشتن یک رژیم غذایی متعادل تمام نیازهای بدن شان تامین می شود. به هر حال چه حرفه ای هستید و چه آماتور، بهتر است که درباره ورزش و تغذیه مناسب اطلاعات بیشتری داشته باشید.

یک رژیم غذایی متعادل

بطور حتم ورزشکاران حرفه ای و غیرحرفه ای می دانند که برای داشتن انرژی مورد نیاز بدن شان باید از هیدارت های کربن کمک بگیرند و البته برای پرورش ماهیچه ها به پروتئین نیاز دارند. در کنار اینها مصرف ویتامین ها و مواد معدنی هم اهمیت زیادی دارند تا عملکرد بدن به درستی انجام شود. برای مثال کمبود کلسیم و منیزیوم می تواند سبب انقباض ماهیچه ها شود. مصرف آهن به مقدار کافی از کم خوبی پیشگیری می کند. بنابراین انتخاب یک رژیم غذایی متعادل که همه گروه های غذایی در آن قرار دارد ورزشکاران را از بابت جذب ویتامین ها و مواد معدنی مطمئن می کند.

تغذیه ورزشی

انرژی مورد نیاز شما هنگام ورزش به این بستگی دارد که چه مدت می خواهید ورزش کنید و این فعالیت بدنی تا چه حد شدید است. مقدار کالری مورد نیاز شما به سایز، سن، جنسیت و عواملی مانند آب و هوا و... بستگی دارد. برای مثال یک دوچرخه سوار حرفه ای که در سطح بین المللی مسابقه دارد ممکن است در روز به 7 هزار کالری هم نیاز داشته باشد اما بطور کلی یک فرد متوسط که در حدود 70 کیلو گرم وزن دارد برای نیم ساعت دویدن در حالت آهسته به حدود 350 کالری و برای نیم ساعت شنا با سرعت 3 کیلومتر در ساعت به حدود 400 کالری نیاز دارد.

غذاهای انرژی ساز

ماهیچه ها برای تامین انرژی از دو منبع غذایی استفاده می کنند، هیدارت کربن و چربی ها. هیدرات های کربن به سرعت انرژی مورد نیاز را در اختیار ماهیچه ها قرار می دهند و به همین دلیل مصرف آنها برای ورزش های شدید کوتاه مدت توصیه می شوند. زمانی که می حرکات ورزشی را بطور کامل انجام دهید به انرژی بیشتری نیاز دارید که بهترین منبع تامین این انرژی هیدرات های کربن هستند و انرژی مورد نیاز برای 20 تا 30 دقیقه ورزش متوسط را فراهم می کنند. پس از این مدت اگر چربی نتوانند به انرژی تبدیل شوند، احساس خستگی به سراغ تان می آید. این را هم بدانید که برای تامین هیدرات کربن مورد نیاز می توانید از منابعی مانند انواع نان، پاستا و ماکارونی، سیب زمینی و حبوبات استفاده کنید و برای تامین چربی به سراغ روغن های گیاهی، مغرهایی مانند گردو، پسته و بادام بروید.

ورزش های چربی سوز

اگر مدت زمان ورزش متعادل طولانی باشد بدن می تواند چربی ها را به انرژی تبدیل کند. افرادی که دلشان می خواهد با ورزش وزن شان کم شود باید به این نکته توجه کنند که برای آنها بهترین کار این است که شدت ورزش را کاهش داده و در عوض مدت زمان انجام حرکات ورزشی را بیشتر کنند تا چربی ها سوزانده شده و به انرژی تبدیل شوند. برای مثال توصیه می شود که افراد چاق پیاده روی یا دویدن آهسته را در مدتی بیش از نیم ساعت انجام دهند.
به هر حال شدت ورزش هر چقدر که باشد هیدارت های کربن همیشه مورد استفاده قرار می گیرند و بهتر است قبل از شروع ورزش سوخت گیری بدن به خوبی انجام شود.

کربوهیدراتهای قهرمانی

ورزشکارانی که برای رقابت های مهم آماده می شوند باید رژیم غذایی ویژه ای را دنبال کنند که شامل هیدارت های کربن بیشتری است. بدین ترتیب دیرتر خسته می شوند و درست و با انرژی ورزش می کنند. اگر در رژیم غذایی هیدرات های کربن نقش اصلی را داشته باشند ورزشکاران می توانند زمان ورزش را تا 50 درصد بیشتر هم افزایش دهند. به هر حال این نوع رژیم غذایی برای ورزشکارانی توصیه می شود که بطور جدی وکاملا حرفه ای ورزش می کنند. البته توصیه های مربیان و متخصصان تغذیه ورزشی هم اهمیت دارد.

مایعات ورزشکاری

نوشیدن مایعات هم برای ورزشکاران اهمیت زیاد دارد تا دچار کم آبی نشوند. پس به ورزشکاران توصیه می شود که قبل از شروع تمرینات و همینطور در مدت زمانی که ورزش می کنند به مصرف مایعات هم توجه داشته باشند. آب یکی از بهترین نوشیدنی هاست که با کمک آن می توانید آب است دست رفته بدن تان را به سرعت جایگزین کنید و از کم آبی دور بمانید.
یک پیشنهاد دیگر برای جبران مایعات از دست رفته نوشیدن یک لیوان آب کرفس پس از ورزش است. این معجون قوی شما را به سرعت سرحال می کند چون آب از دست رفته بدن شما را به سرعت احیا کرده و سرشار از مواد معدنی است.

انتخاب برای آرایش و میکاپ روز عروسی رو میتونی در این لیست ببینی.

همین حالا از بهترین آتلیه های عروس تهران درخواست قیمت کن.