بعضی ها، به خصوص بعد از ازدواج دچار چاقی و بعد هم افسردگی می شوند؛ دکتر رزاقی به شما خواهد گفت چرا چاق ها افسرده می شوند.

بهترین تالار های عروسی رو در نوعروس ببین و قیمت بگیر.

برخی از عروس ها بعد از ازدواج قادر به کنترل وزن شان نیستند. شاید این افراد کالری دریافتی بدن شان را کاهش دهند و همچنان چاق بمانند. در نتیجه این موضوع سبب ناراحتی و نگرانی آنها شود و حاضر نباشند در مهمانی های بعد از ازدواج شرکت کنند. در صورتیکه چنین مشکلی دارید توصیه های یک روانشناس به شما کمک می کند تا غم و ناراحتی هایتان بر طرف شود و در روزهای بعد از ازدواج زندگی شاد تری داشته باشید.

چاقی و کمبود اعتماد به نفس

چاقی و افزایش وزن ناگهانی بعد از ازدواج تا حد زیادی می تواند اعتماد به نفس افراد را کاهش دهد. ###اگر شما هم جزو این دسته از افرادهستید، برای افزایش اعتماد‌به‌نفس سعی کنید سایر توانمندی‌ها و ویژگی‌های مثبت خود را مورد توجه قرار دهید. قطعا افزایش وزن سایر ویژگی‌ها و نقاط مثبت را در شما کم‌رنگ نمی‌کند.شما با کناره‌گیری از دیگران و حاضر نشدن در جمع درواقع از مشکل ایجاد شده، فرار می‌کنید. گوشه‌گیری علاوه بر کاهش اعتماد‌به‌نفس، شما را به سمت خلق ناپایدار، افسردگی و سایر اختلال‌های روانی سوق می‌دهد.

تغییر تصویر ذهنی

افراد باید بتوانند در هر شرایط سنی، روحی، روانی، جسمی، فکری و اقتصادی خود را بپذیرند. بنابراین یک تصویر ذهنی از خود واقعی‌تان در ذهن بسازید؛ برای مثال تصویرسازی کنید که نسبت به گذشته چاق‌تر شده‌اید. با پیام کلامی ‌به خود بقبولانید که دچار این مشکل شده‌اید و آن را بپذیرید.

حالا چه باید کرد؟

راه‌حل‌هایی را که می‌توانند به شما در حل مشکل کمک کنند بیابید، اولویت‌بندی کرده و بهترین و کارآمدترین آنها را برای حل مشکل به کار بگیرید. این توصیه‌ها به شما کمک می‌کنند:

عامل افزایش وزن خود را پیدا کنید. اغلب افزایش وزن ناگهانی بعد از ازدواج به علت تغییرات هورمونی است؛ بنابراین قبل از هر کاری ابتدا به یک متخصص غدد مراجعه کنید.
اگر غذای زیادی نمی‌خورید اما کاهش وزن هم ندارید ممکن است عوامل روانشناختی‌ مثل عدم رضایتمندی از ازدواج یا کاهش اعتماد‌به‌نفس سبب ایجاد این چاقی کاذب در شما شده باشد.

با روانشناس مشورت کنید

فاکتورهایی مثل اختلال در خواب، خوراک، فعالیت‌ها و روابط زناشویی، عملکردها و روابط اجتماعی و همچنین بی‌انگیزگی، ناامیدی، احساس گناه و عدم تلاش برای زندگی و... نشان‌دهنده بیماری افسردگی است اما وجود یک یا دو فاکتور مثل گوشه‌گیری و غمگین بودن ابتلا به افسردگی را در فرد مشخص نمی‌کند و نیاز به بررسی‌های بیشتری است. یک روان‌شناس بالینی در زمینه تشخیص عامل روانشناختی موثر در افزایش وزن ناگهانی شما و همچنین تشخیص افسردگی می‌تواند به شما کمک کند.

برای عروسی لوکس، شاد و دورهمی می تونی این لیست رو ببینی.

همین حالا قیمت منو تالار رو درخواست کن و برای بازدید تالار دلخواهت هماهنگ کن.