رژلب های زیادی در بازار وجود دارد که هرکدام ویژگی های خاص خود را دارند؛ شما بلدید رژلب باکیفیت را از بی کیفیت تشخیص دهید؟

همین حالا از بهترین آتلیه های عروس تهران درخواست قیمت کن.

در بازار لوازم آرایش محصولات مختلف و رژ های رنگارنگی پیدا می شود. اگر می خواهید از بابت خرید رژ های خوشرنگ و لعاب خیال تان راحت باشد توصیه های دکتر سیمین ابراهیم زاده، متخصص پوست و مو را در این باره بخوانید تا دچار حساسیت و مشکلات ناشی از خرید محصولات نامرغوب نشوید.

حساسیت‌زا نباشد!

در افرادی که دچار حساسیت‌های پوستی ناشی از استفاده از یک محصول آرایشی و بهداشتی هستند، تست خاصی انجام می‌گیرد که بسیار موثر است، این تست شامل ترکیبات مختلفی از یک محصول است که به صورت یک برچسب به پشت بیمار چسبانده می‌شود و بعد از 48ساعت برداشته شده و مشخص می‌شود فرد به کدامیک از ترکیبات موجود در محصول حساسیت دارد و فرد باید از آن پس محصولاتی را مورد استفاده قرار دهد که عاری از این ماده خالص آلرژی‌زا باشد. توصیه می‌شود اگر به محصول خاصی حساسیت دارید حتما موضوع را با پزشک متخصص مطرح کنید.

بوم لب یا رژلب؟!

رژلب اگر تنها حاوی مواد چرب‌کننده باشد و موادرنگی نداشته باشد نقش رطوبت‌رسانی و محافظت‌ برای لب‌ها‌ ایجاد می‌کند و در این صورت به آن لیپ‌استیک یا بوم لب گفته می‌شود. خیلی از لیپ‌استیک‌ها حاوی اثرات ضدآفتابی هستند و می‌توانند محافظ خوبی در مقابل آفتاب باشند به خصوص افرادی که لبةای خیلی خشک دارند می‌توانند مرتب از آن استفاده کنند.

اینها حساسیت‌زاست

یکی از عمده‌‌ترین بیماری‌های پوستی درماتیت است در این بیماری پوست قرمز و ملتهب می‌شود و ترک برمی‌دارد. یکی از رایج‌ترین اشکال حساسیت به مواد آرایشی درماتیت لب است این عارضه به علت ائوزین موجود در مواد رنگی رژلب است که باعث ایجاد آلرژی می‌شود و در افرادی که مقابل اشعه خورشید قرار می‌گیرند، لب‌ها متورم می‌شوند. زیرا ائوزین لب‌ها را نسبت به اشعه خورشید حساس کرده و این نوع حساسیت را حساسیت به نور می‌نامند. به همین دلیل باید ائوزین از فرمولاسیون رژلب حذف شود یا قبل از به کار گرفتن رژلب حاوی ائوزین از یک کرم محافظ استفاده شود.

سرب نخورید!

رژلب‌های بی‌کیفیت و تقلبی حاوی مقادیر زیادی سرب در ترکیباتشان هستند سرب ماده خطرناکی است که تاثیر بسزایی بر اعصاب می‌گذارد. آلودگی سرب در درازمدت سبب کاهش یادگیری و ایجاد اختلالات رفتاری می‌شود. مصرف مقادیر زیادی از آن سبب بروز پرخاشگری در افراد می‌شود. همچنین سرب یکی از عوامل احساس کسالت دائم در افراد و ایجاد کم‌خونی‌های مزمن است. زنان باردار و کودکان از آسیب‌پذیرترین گروه‌ها در برابر سرب هستند این ماده به راحتی از جفت عبور کرده وارد مغز جنین می‌شود لذا توصیه می‌شود افراد باردار از مصرف رژلب‌های حاوی سرب خودداری کنند.

تست سرب انجام دهید

رژلب‌های بی‌کیفیت و تقلبی علاوه بر قیمت نازل و نبود برچسب وزارت بهداشت با یک روش ساده قابل شناسایی هستند به این صورت که اگر مقداری از‌آن را روی دست بمالید و سپس با یک قطعه فلز مانند انگشترتان روی آن بکشید رد سیاهی بر جای می‌گذارد و این نشان‌دهنده وجود مقادیر زیادی سرب در ترکیب آن است.

یادتان باشد ...

1- از خرید فراورده‌های آرایشی که توسط دستفروشان عرضه می‌شود خودداری کنید.
2- حتما اطمینان حاصل کنید که فراورده‌های حاوی برچسب وزارت بهداشت باشد.
3- از تسترهای مشترکی که در فروشگاه‌ها وجود دارد استفاده نکنید.
4- رژلب و برخی از فراورده‌های آرایشی نظیر کرم‌ها را داخل یخچال نگهداری کنید.
5- اگر فراورده‌ آرایشی باعث بروز التهاب شد فورا استفاده آن را قطع کنید.

همین حالا قیمت منو تالار رو درخواست کن و برای بازدید تالار دلخواهت هماهنگ کن.