در مورد عفونت ماه عسل چیزی شنیده اید ؟ این نوع عفونت به سراغ چه کسانی میرود؟ در سفر ماه عسل که باید یکی از شیرین ترین سفر ها برای زوجین باشد گاهی ممکن است با مساله عفونت و درگیر شدن عروس خانوم به دسته عفونت های سیستیت، همه برنامه سفر برایتان تلخ و سخت شود.

برای عروسی لوکس، شاد و دورهمی می تونی این لیست رو ببینی.

تحریریه نوعروس/مستانه تابش: ماه عسل قرار است یکی از بهترین و لذت بخش ترین ایامی باشد که با همسرمان می‌گذرانیم پس چطور می‌ شود که یکدفعه احساس بدی نسبت به رابطه زناشویی مان پیدا می کنید، موقع رابطه درد می کشیم و فکر می کنیم که مریض شدیم؟ این مساله ناشی از نوعی عفونت به نام سیستیت ماه عسل است که مجاری ادراری را درگیر می کند که اغلب هم سراغ عروس خانم ها و به خصوص بعد از اولین رابطه های زناشویی شان می رود اما ممکن است در هر زمان دیگری هم اتفاق بیفتد.

چرا عفونت ماه عسل؟
مسبب اصلی عفونت ماه عسل باکتری به نام ای کلای است که به صورت طبیعی در دستگاه گوارش انسان زندگی می کند و ممکن است تکثیر شده و باعث عفونت شود. این اتفاق زمانی می افتد که آلت جنسی مردانه وارد واژن می شود. تمیز نبودن انگشت ها و آلت جنسی موقع برقراری رابطه زناشویی یا وارد کردن هر شی دیگری به مقعد یا واژن می تواند منجر به این عفونت شود. خانم هایی هم که موقع دستشویی رفتن خودشان را از عقب به سمت جلو تمیز می کنند نه برعکس، در معرض خطر جدی این عفونت قرار دارند.

علایم عفونت ماه عسل
این عفونت می تواند با احساس درد و سوزش موقع برقراری رابطه جنسی، احساس نیاز مکرر به دستشویی رفتن، تیره شدن و کدر شدن رنگ ادرار، وجود خون در ادرار، احساس درد در استخوان بالای ناحیه تناسلی و... همراه باشد که هرکدامشان به تنهایی می توانند ماه عسل شما را خراب کنند! این عفونت با تب همراه نیست و معمولا علایم یکی دو روز بعد از ورود باکتری به بدن خود را نشان می دهند.

تشخیص عفونت ماه عسل
این کار را به پزشکتان بسپارید تا با بررسی وضعیت آزمایش ادرار شما تشخیص دهد آیا دچار عفونت هستید یا نه.

درمان عفونت ماه عسل
اگر مشخص شود که درد و سوزشی که موقع رابطه دارید ناشی از عفونت ماه عسل است، ممکن است پزشک به مدت سه روز برایتان آنتی بیوتیک تجویز کرد و مسکن هم بدهد تا دردتان قطع شود. خوشبختانه علایم عفونت خیلی سریع با این نوع درمان از بین می رود.
نشستن در آب گرم بدون صابون یا مواد شوینده می تواند به کاهش احساس درد و سوزش در ناحیه تناسبی کمک کند. همچنین نوشدین آب و آب شاه توت و زغال اخته به رفع علایم و درمان سریعتر کمک می کند.

عفونت ماه عسل

رابطه زناشویی و عفونت ماه عسل
خبر خوب اینکه اگر دچار عفونت ماه عسل شده باشید لزومی ندارد که رابطه جنسی تان را تا پایان درمان قطع کنید. البته چون کسانی که دچار این عفونت هستند موقع رابطه جنسی درد دارند، همسرشان باید قبل از شروع رابطه واژینال وقت کافی برای تحریک آنها بگذارد تا محیط کاملا مرطوب شود و بعد رابطه آغاز گردد.

عفونت ماه عسل

پیشگیری از عفونت ماه عسل
روزی 8 لیوان آب بنوشید.
در مصرف چای و قهوه و نسکافه صرف جویی کنید.
نمک و غذاهای شور نخورید.
بلافاصله قبل و بعد از رابطه زناشویی ادرار کنید تا باکتری های احتمالی خارج شوند.
از اسپری های واژینال یا هر ترکیب دیگری که موجب تحریک واژن می شود استفاده نکنید.
برای مربوط کردن و روان کردن محیط واژن از روان کننده های با پایه آب استفاده کنید

 

برای عروسی لوکس، شاد و دورهمی می تونی این لیست رو ببینی.