عقد

عقد

برای ازدواج تو آمریکا چه شرط هایی بذارم؟

پرسش: من آمریکا زندگی میکنم با یکی تو یک کشور دیگه آشنا شدم چون اون نمیتونه بیاد آمریکا من باید برم اونجا و قراره که با هم ازدواج کنیم تا بعدش بتونه بیاد آمریکا. میخواستم من رو راهنمایی کنید چه شرطهایی باید بذارم. میدونم که یکیش درخواست طلاق یک طرفه هست.خواهش میکنم تو بقیه موارد من رو راهنمایی کنید هر چه زودتر چون واسه ۴ ماه دیگه وقت گذاشتیم باید برم اونجا.

عقد

لباس عقد مناسب برای محضر چیست؟

پرسش: ۲۴ سالمه و حدودا دو هفته دیگه عقدمه که یه محضر تقریبا بزرگ رزرو کردیم و هفتاد نفر مهمون داریم به صرف شام. خودم فکر میکنم مانتو مناسب نیست و نمیدونم چی بپوشم ممنون میشم کمکم کنید.

عقد

در دوران عقد رابطه داشته باشیم یا نه؟

پرسش : من 23 ساله هستم و 1 ساله نامزد هستم تو عقد. 2ماهه دیگه عروسیمه خواستم بدونم میتونیم رابطه جنسی داشته باشیم ؟ آرامش بعد از عروسی بیشتره یا قبلش؟؟ چون خیلی پیشنهاد میدن که اینجوری استرس کم میشه.

عقد

در دوره عقد طلاق بگیرم؟!

پرسش : 23 ساله هستم و تازه لیسانسمو گرفتم. از 15 سالگی با پسری آشنا شدم تا 2 سال پبش اومد خواستگاریم و از اون موقع عقد کردیم. اما اون کلا آدم بی احساسیه. ما هنوز عقد هستیم اما تا حرف عروسی میاد من میترسم چون اون آدمیه که فوق العاده زورگو و لج بازه. من خودمم اصلا صبور نیستم و زود از کوره در میرم. حالا فکر می‌کنید زمانی که ما دعوامون میشه چه حرفایی بینمون رد و بدل میشه. ما بارها حرمتا بینمون شکسته و داستان بی احترامی ها و دعواهامون زبانزد شده. حتی یک بار این قدر دعوامون شدت گرفت که دور از خانوادهامون طلاق توافقی گرفتیم. اما دوباره آشتی کردیم. خانواده هامون فکر میکنن ما هنوز زن و شوهریم الان به من گیر داده تابستون یعنی تا چند ماه دیگه عروسی کنیم. اما من از ادامه با اون می‌ترسم و مطمئنم عمر زندگیمون کوتاه خواهد بود نمیدونم چی کار کنم نه میتونم با اون بمونم نه میتونم بی اون بمونم. از این وضعیت خسته شدم.

عقد

مشکی رنگ مناسبی برای لباس عقدکنان نیست

پرسش : دو هفته دیگه مراسم عقدمه. فرصتی واسه دوخت لباس ندارم. یه لباس پیدا کردم رنگ آبی فیروزه‌ای داره و خیلی بهم میاد. فقط از کمر تا پایین روی اون رو یک لایه تور گلدار مشکی کار شده. به نظرتون این لباس واسه عقد مناسبه؟

عقد

چگونه به سوالات فضولها جواب دهید؟

۳سوال کمی تا قسمتی استرس‌زا که هر عروسی در دوران عقد با آن مواجه می‌شود؛ اینجا یاد می گیرید که چگونه به این سوالات افراد فضول/ زیادی کنجکاو جواب دهید!

عقد

از همسرم توقع بیجا دارم

پرسش: من خیلی شوهرم رو دوست دارم. ولی به دلیل همین علاقه زیاد نسبت بهش حساس شدم. مدام گیر میدم. زودرنج شدم. غر می زنم. عصبی می شم .انتظار دارم خودش و خونوادش دربست در اختیارم باشن و مدام بهم احترام بزارن. با شوهرم کل کل می کنم لجش رو درمیارم. بهش سخت می گیرم. باهاش سردم و فقط تو فکر برنده شدنم. جدیدا خودشم اینجوری شده (مث موارد بالا)... مث دوتا دشمن و رقیب سرسخت شدیم. خودم می دونم کارم اشتباهه ولی تو مکان و موقعیتش خرابکاری می کنم.هرچی باهام حرف میزنن همون لحظه است. دوباره بداخلاق می شم احساس می کنم از ریشه باید درست بشم. البته قبلنا و اوایل ازدواج اینجوری نبودم یکسالی می شه عقدیم وعروسی نکردیم اینم عذابم میده به خاطر کار شوهرم هنوز عروسی نکردیم. ناگفته نمونه همون لحظه که با شوهرم مشاجره می کنم دوساعت بعدش از دلم درمیاد و دلم واسش تنگ می شه و دوس دارم بهش عشق بورزم و می ورزم ولی شوهرم مث کینه ای ها شده دیگه باهام دوستی نمی کنه و جواب عشقم رو نمیده. اینم عذابم میده. من مهربونم ولی حساس شدم. شوهرم هم باهام بداخلاقی می کنه دیگه خسته شدم. چون شوهرم و زندگیم رو دوس دارم نمی تونم از این زندگی جدا شم. شوهرم سرد شده دیگه حوصلمو نداره اینم عذابم می ده کمکم کنید.

عقد

بعد از عقد، پشیمان شده ام

من دختری 24 ساله هستم که چند ماه پیش به آقای 28 ساله ای معرفی شدم و خیلی سنتی بعد از 3 هفته نامزدی، عقد کردیم. من همون هفته اول بعد عقد متوجه شدم این آقا و خانواده اش اونی نبودند که من میخواستم. کم کم ناسازگاری های هردومون شروع شد و در عرض این 4 ماه عقد بیش از 4 دعوای بد داشتیم که بزرگترها وساطت کردند ایشون خیلی مغرورند و اصلا نمیخوان زن و عواطف زنونه رو درک کنند تنها چیزی که من فهمیدم و برای این آقا مهم بوده کار و پولش بوده گرچه هیچ خرجی هم در این مدت برای من نکردند و دائم گفتند دستم خالیه. مشکل دیگه اینکه این آقا در دوران نامزدی خوردند زمین و حس جنسیشون مشکل پیدا کرد که با دارو مشکلشون حل شد و نسبت به اوایل عقد سردیشون بهتر شده اما نه آنچنان که من از مردای تازه عقد کرده دیدم. این برای من جالبه که این آقا حتی برا نیاز جنسیشون هم حاضر نیست منو ببینه. من اگه بهشون بگم بیان منو ببینند یا ببرند خونشون میان اما اگه نگم نمیان. بحث و دعوا زیاد داریم. شبی نیست که به این فکر نکنم که چه انتخابهای بهتری میتونستم داشته باشم و انتخاب نکردم. هیچ وقت دوست نداشتم حسرت گذشته رو بخورم اما 4 ماهه کارم همینه بیش از اندازه لاغر و رنگ پریده شدم موهام در حال سفید شدنه. 1 ماه هم هست رفتم پیش متخصص اعصاب و قرص ضد افسردگی می خورم اما فرق خاصی نکردم. خانواده ام مخالف 100 درصد این هستند که من جدا بشم گرچه من همون هفته اول گفتم ما نمیسازیم باهم. الان ترسم اینه عروسی کنم و نتونم باهاش کنار بیام و اون موقعه جدایی خیلی بدتره. منکر اینم نمیشم که وقتی باهاشم کمتر غصه میخورم و یادم نمیاد که چقدر میتونستم بهتر انتخاب کنم اما موندم چیکار کنم کار هر شبم گریه است و با گریه خوابیدن. انتظارم از ازدواج چیز دیگه ای بود. شما راهنماییم کنید ادامه بدم یا نه؟

عقد

جشنواره بزرگ روز ملی ازدواج

کافی است تاریخ عقد شما سال 92 باشد. با ثبت نام در وب سایت نوعروس، در قرعه کشی جشنواره بزرگ ما به مناسبت روز ملی ازدواج شرکت خواهید کرد. 3 زوج برنده این قرعه کشی ماه عسل شان را در جزیره زیبای کیش، مهمان نوعروس خواهند بود. یادتان باشد؛ تنها تا پایان روز 8 آبان ماه فرصت دارید!

بیشتر

آخرین بحث ها و نظرات

آموزشگاه سیماى ماندگار
مرسی بابت کلاس طراحی ناخن،واقعا ممنونم. مشغول به کار شدم و بسی...

پریروز

آتلیه عروس نکیسا
سلام ما ١٠ خرداد فرمالیته شمال داشتیم برامون بهترین روز رو رقم...

6 روز قبل

اسم عشقتون رو توی گوشی اتون چی سیو کردید ؟
من اسم رلمو فرشته سیبیلوم(Angel of my Sibeli:)🔗🤍) سیو کردم و...

11 روز قبل
لطفا کمی صبر کنید...