عمل هیسترکتومی و نگه داشتن تخمدانها

باسلام خسته نباشید خانم دکتر مادرمن ۴۲ سالشه بعد عمل هیسترکتومی که رحمشو برداشتن ولی تخمدانشو برنداشتن بخیه هاش خودبه خود واشد وعفونت کرد الانم دوباره بیمارستان بستریه دکترهاش به خوبی پاسخی ندادن ایا چیز نگران کننده ای هست خطر ناکه؟امکان داره براش مشکلی پیش بیاد؟
پاسخ

با سلام،

با توجه به این شرح حال که دادید، در حال حاضر، مادر در بیمارستان بستری هستند و طبیعتا همه آزمایش ها و همه بررسی های لازم در حال انجام هست. داروهای لازم برایشان گذاشته شده، بنابراین نگران نباشید.

انشالله شرایط جمع وجور خواهد شد. به هرحال عفونت بعد از عمل، یکی از عوارض شایع بعد از عمل هست.

چاقی، دیابت و کاهش سطح ایمنی... ممکن است بیمار را مستعد کند که بیشتر درگیر عوارض شود اما در هرحال چون بستری هستند، نگران نباشید.

انشالله بزودی بهبود پیدا میکنند و مرخص می شوند و نگرانی شما هم رفع می شود.

اما در خصوص تخمدان ها فرمودید، تخمدانها چون تا سنین بسیار بالاتر از 40 ثابت شده است که ممکن است عملکرد داشته باشند و حافظ عملکرد قلبی عروقی باشند، حافظ سیستم اسکلتی باشند، جلوگیری از پوکی استخوان را داشته باشند، اگر تخمدانها را نگه داریم.

مادر شما خانم 42 ساله ای بوده که هیسترکتومی کرده و دلیلی هم نداشته که تخمدانهایشان را بردارند اگر مورد خاصی نبوده، که با توجه به شرح حالی که دادید و نیاز بوده که بردارند و نیاز بوده فقط هیسترکتومی شود و بابت برنداشتن تخمدان نباید نگران باشید.

البته مراقبتهای دوره ای زنان شان پابرجا هست و تحت نظر پزشک معالجشان کماکان هست و باید باشند.

سوالات دیگرتان را نیز می توانید در کلینیک نوعروس مطرح کنید.

موفق باشید.

برای عروسی لوکس، شاد و دورهمی می تونی این لیست رو ببینی.

همین حالا قیمت منو تالار رو درخواست کن و برای بازدید تالار دلخواهت هماهنگ کن.

لطفا کمی صبر کنید...