آر اف یکی از روش‌های کاهش سایز موضعی است که سال‌های طولانی است که در دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد. این روش بر پایه استفاده از امواج الکترومغناطیسی استوار است.

همین حالا از بهترین آتلیه های عروس تهران درخواست قیمت کن.

تحریریه  نوعروس/ مستانه تابش :  در سراسر دنیا این روش هم برای جراحی و هم برای درمان‌‌های غیرجراحی و غیرتهاجمی پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد. در ابتدا از آر اف برای کاهش سایز آن دسته از سلول‌های چربی استفاده می‌شد که به پوست و سطح آن نزدیک‌تر بودند (حدود 3 سانتی‌متر فاصله). در آن زمان افرادی که وزن مناسبی داشتند و اندام‌شان نیز به طور کلی متناسب بود اما در ناحیه پشت ران یا شکم یا باسن و... تجمع‌های نامتوازن از چربی داشند، از قرار گرفتن تحت امواج آر اف سود می‌بردند. البته در حال حاضر این روش به شدت پیشرفت کرده و توانایی‌های دیگری هم به دستگاه‌های ار اف اضافه شده است تا فواید این دستگاه تنها به کاهش سایز موضعی محدود نشود.

موج آر اف از لایه‌های زیرین پوست عبور می‌کند و این روش باعث می‌شود که سلول‌های پوستی دوباره تحریک و فعال شده و فرایند کلاژن‌سازی در آنها کلید می‌خورد. وقتی این سلول‌ها فعال می‌شود، رشته‌های کلاژن و الاستین که به سفت ماندن و کشیدگی پوست کمک می‌کنند، چند برابر حالت عادی تولید می‌شوند و در نتیجه پوستی که تحت امواج آر اف قرار می‌گیرد، طی چند جلسه کوتاه‌مدت درمانی می‌تواند به طراوت روز‌های جوانی بازگردد.


آر اف برای کاهش سایز مناسب است؟
وقتی موج آر اف از لایه‌های زیر پوست عبور کرده، به سلول‌های چربی بزرگی که زیر پوست تجمع دارند، برخورد می‌کند. این سلول‌های بزرگ همان تراکم چربی هستند که در ظاهر اندام شما را ناموزون و زشت می‌کنند و از زیر لباس و... بیرون می‌زنند. این ناموزونی‌ها در نواحی مختلف بدن از جمله پهلو، شکم و غبغب و... وجود دارند و در حالتی به خصوص برای خانم‌ها ناخوشایند هستند، اما با آر اف می‌توان بخشی از این ناموزونی‌ها را رفع کرد.

 

سری دستگاه آر اف پروب نام دارد که توسط اپراتور دستگاه روی بدن یا صورت شما کشیده می‌شود. درست مانند وقتی که شما تحت ماساژ قرار داشته باشید.این این حالت برخورد امواج آر اف به سلول‌های چربی سوخت و ساز را در ناحیه‌ای که تحت امواج قرار گرفته بالا می‌برد و در نتیجع سلول‌هایی که چربی‌ها را ذخیره‌ کرده‌اند شروع به کوچک شدن می‌کنند و حاصل این فرایند کاهش سایز شماست.

آر اف در کدام نواحی بدن بیشتر جواب می‌دهد؟

در حال حاضر در دنیا هم از اثر لاغری موضعی آر اف استفاده می‌شود و هم از اثر آن برای لیفتینگ پوست. اگرچه این دومی بیشتر مدنظر بوده و نتایج بهتری را نیز در پی دارند. بر این اساس بهتر است آر اف بیشتر در ناحیه صورت و غبغب استفاده شود که هم کاهش سایز و چربی‌های موضعی را لازم دارند و هم اثرات لیفتینگ و کشیدگی و سفت‌‌شدگی پوست.

البته همزمان می‌توان از آر اف برای درمان سلولیت نیز استفاده کرد که به پوست ظاهری مانند پوست پرتقال می‌‌دهد و به دلیل نامتناسب بودن تجمع چربی در مواضع خاص ایجاد شده است. این مساله به خصوص برای خانم‌هایی اهمیت دارند که عادت به پوشیدن لباس‌های تنگ یا کوتاه دارند و از اینکه لایه‌های چربی‌شان روی هم تلنبار می‌شوند، به شدت سرخورد‌ه‌اند.

همین حالا از بهترین آتلیه های عروس تهران درخواست قیمت کن.