چرا کرایولیپولیز به عنوان یک روش کاهش سایز موضعی پیشنهاد می‌شود؟ اصلا این روش به درد کدام گروه از خانم‌ها و آقایان می‌خورد و چقدر می‌تواند برای کاهش سایز در نواحی مانند شکم و باسن و بازو و... جواب دهد؟ آیا ما می‌توانیم برای کاهش وزن روی این روش حساب باز کنیم؟ قطعا اینها سوالاتی است که در مواجه با نام کرایولیپولیز برای شما هم مطرح می‌شود، اما پیش از این که به پاسخ این سوال‌ها برسیم، باید پایه و اساس کرایولیپولیز را بشناسین و بدانیم که این روش چگونه به لاغری شما کمک می‌کند.

برای عروسی لوکس، شاد و دورهمی می تونی این لیست رو ببینی.

کرایولیپولیز نوی راش غیرتهاجمی برای رسیدن به تناسب اندام در اندام‌ها و موضع‌هایی خاص از بدن است که برای انجام آن نه خراشی روی بدن شما می‌افتد و نه سوزنی وارد بدن شما می‌شود. به‌طور کلی این روش هیچ گونه آسیب پوستی برای شما نخواهد داشت. برای اینکه به روش کرایو به سایز مورد نظر خود برسید لازم است دو، سه ساعت وقت داشته باشید تا بک یک کلینیک معتبر در این زمینه مراجعه کنید تا پزشک متخصص از شما شرح حال بگیرد. در این شرح حال باید به این موضوعات پرداخته شود که سابقه اضافه وزن شما چگونه بوده و تاکنون از چه روش‌هایی برای لاغری استفاد کرده‌اید. انجام کرایو روی هر کدام از مواضع بدن که مورد نظر شما باشد چیزی حدود دو تا سه ساعت از وقت شما را خواهد گرفت و سپس از آن نتیجه نهایی تا 2 ماه بعد مشخص می‌شود. البته متخصصان توصیه می‌کنند که پس از انجام کرایولیپولیز حتما رژیم غذایی‌تان را نیز رعایت کنید و ورزش مداوم داشته باشید تا به بهترین نتیجه ممکن برسید.

کرایولیپولیز برای کدام دسته از افراد مناسب است؟

اگر خانم یا آقایی هستید که توده‌های چربی اضافی در ناحیه شکم، پهلو و... دارید که ظاهر ناخوشایندی برای شما ایجاد کرده‌اند، می‌توانید از این روش برای رسیدن به سایز مورد نظر خود سود ببرید. یادتان باشد منظور ما از توده‌های چربی که ظاهر ناخوشایندی ایجاد کرده، یعنی وقتی جلوی آینه می‌ایستید از دیدن ظاهر خودتان و شکمی که طبقه طبقه شده یا پهلویی که از زیر لباس بیرون زده، ناراحت باشید تا وقتی لباس‌هایی می‌پوشید که نسبتا تنگ و چسبان هستند، این توده‌ها خودشان را نشان دهند. البته همه کاربردهای کرایولیپولیز این نیست و بنابر صلاحدید پزشک می‌شود از این روش برای درمان‌های دیگر نیز استفاده کرد.

اگر شاخص توده بدنی شما بالاتر از 33 است پس در اواسط مرحله چاقی درجه یک هستید و در این صورت بهتر است که برای کرایو کردن اندام‌تان خرجی نکنید چون این کار فقط پول دور ریختن است و نتیجه مناسبی نخواهد داشت و شما به سایز مورد نظرتان نمی‌رسید. یادتان باشد کرایو در اغلب موارد برای کسانی توصیه می‌شود که از نظر وزن مشکل و ناراحتی چندانی ندارند با فوقش چند کیلو اضافه وزن دارند.آیا برای همه اعضای بدن می‌شود روش کرایو را امتحان کرد؟

بستگی به خواسته و میل شما در خصوص تناسب اندام دارد و اینکه تصمیم دارید کدام بخش از بدن‌تان را با استفاده از روش کرایولیپولیز لاغر کنید. قسمت وسط یا بالای شکم، پهلو، ران و همچنین زیر شکم از جمله موضع‌هایی هستند که برای قرار گرفتن تحت کرایو مناسب بوده و توصیه می‌شوند. ولی اگر در خصوص سینه، غبغب، داخل ران، باسن و زیر باسن خود مشکل دارید اصلا توصیه نمی‌کنیم که سرواغ این روش بروید و بهتر است از روش‌های دیگر کمک بگیرید. استفاده از کرایولیپولیز در مواضع یادشده می‌تواند برای شما عارضه داشته باشد و به سلامتی‌تان لطمه بزند.

یکی دیگر از سوالاتی که در زمینه کرایولیپولیز مطرح می شود این است که آیا از این روش می‌تواند برای لاغر کردن بازوها استفاده کرد یا خیر. در پاسخ باید بدانید که از نظر علمی استفاده از کرایولیپولیز برای کاهش سایز در ناحیه بازو مشکل خاصی برای شما ایجاد نخواهد کرد ولی متاسفانه نتیجه هم نمی‌دهد و خیلی موثر نخواهد بود.

یکی دیگر از نکات مهمی که در خصوص کرایولیپولیز باید در نظر بگیرید این است که این روش را فقط برای موضع‌هایی امتحان کنید که هیچ روش تهاجمی یا نیمه‌تهاجمی دیگری روی آن صورت نگرفته باشد. به عنوان مثال اگر قبلا شکم‌تان را کرایولیپولیز کرده‌اید یا جراجی یا ساکشن کردید، توصیه اکید می شود که این موضع تحت کرایولیپولیز قرار نگیرد. علتش هم این است که در این صورت روش کرایولیپولیز جواب نمی‌دهد و نمی‌تواند چاقی آن ناحیه را رفع کند.

کرایولیپولیز عارضه دارد؟

به طور کلی کرایولیپولیز از جمله روش‌های بی‌خطر کاهش سایز و رسیدن به تناسب اندام در زنان و مردان محسوب می‌شود. البته در بعضی از افراد پس از کرایولیپولیز ممکن است با احساس گزگز یا سوزش یا در اندام‌تان مواجه باشید که نتیجه اختلال حسی است که به صورت موضعی اتفاق می‌افتد اما نگران نباشید این اختلال موقتی است و اگر خیلی طولانی شود، بیش از 4 هفته دوام نمی‌آورد. هرچند در بعضی از مراجعان ممکن است بعد از 4 هفته نیز این اختلال حسی را در بعضی مواضع احساس کنند ولی این مساله اصلا شایع نیست.

از سوی دیگر بعد از انجام کرایولیپولیز احتمال به وجود آمدن کبودی و تغییر رنگ در بعضی نواجی پوست نیز وجود دارد که این مساله نیز در همه افراد رخ نمی‌دهد. این نکته درگوشی را نیز در نظر داشته باشید که اگر پوست شما طی یک شبانه روز پس از کرایولیپولیز کبود نشود، دیگر احتمال تیره شدن پوست نزدیک صفر خواهد بود. هرچند کبودی ناشی از کرایولیپولیز نیز خیلی طول نمی‌شود و پس از 7-8 روز از بین می‌رود و خود به خود رفع می‌شود و نیاز به درمان خاصی هم ندارد.کرایولیپولیز به درد چه افرادی نمی‌خورد؟

آنهایی که بی ام آی یا شاخص توده بدنی‌شان از نوع درجه دو یا سه است یعنی BMI بالاتر از 35 دارند اصلا نباید سراغ کرایو بروند چون جوابی نمی‌گیرند. درواقع همه تبلیغاتی که در این زمینه برای رفع چاقی‌های شدید می‌شود صرفا تبلیغ بوده و نباید گول‌شان را خورد.

آن دسته از افرادی که سابقه تتو یا خالکوبی دارند نیز شرایط لازم برای کرایولیپولیز را ندارند. حتی اگر فردی که قرار است برای شما کرایولیپولیز را انجام دهد سلامت این روش را روی موضع تتو شده تضمین کرد، هرگز زیر بار نروید چون فقط در حال بازارگرمی هستند و نمی‌‌‌توانند به هیچ روشی جلوی ایجاد تاول‌های بزرگ و شدید روی پوست را در آن ناحیه خاص بگیرند. البته منظورمان این نیست که وسواس بیش از حد به خرج دهید و مثلا اگر تتوی ابرو دارید حاضر به کرایو شکم نباشید! این ممنوعیت فقط در خصوص موضعی وجود دارد که خالکوبی روی آن بوده و حالا قرار است تحت درمان با کرایولیپولیز نیز قرار داده شود.کرایولیپولیز چقدر جواب می‌دهد؟


در هر بخشی از بدن که کرایو روی آن انجام شود پس از درمان می‌توانید 20-40 درصد کاهش ساز را در نظر داشته باشید و به آن برسید. البته افرادی که همزمان با کرایولیپولیز رژیم غذایی مناسب بگیرند و ورزش و فعالیت بدنی مداوم داشته باشند می‌توانند به آن 40 درصد نزدیک‌تر شوند. بعضی از افراد نیز هستند که از کرایولیپولیز بیش از 40 درصد نتیجه می‌گیرند که این مساله خیلی شایع نبوده و بهتر است همان 40 درصد را در نظر داشته باشید تا بعدا توی ذوق‌تان نخورد و دچار یاس و ناامیدی نشوید!

آخرین نکته‌ای که باید در این زمینه در نظر داشته باشید این است که کرایولیپولیز روشی برای کاهش سایز است نه وزن و شما با این روش لاغر نمی‌شوید و وزن‌تان پایین نمی‌آید. کرایولیپولیز صرفا با این هدف طراحی شده که شما را به سایز مدنظرتان برساند یا نزدیک کند. پس اگر تبلیغی دیدید که به شما اطمینان می‌داد که با کرایو وزن‌تان کم می‌شود، مبادا گول بخورید!

  

کرایو تا چند بار قابل انجام است؟

اگر با خودتان فکر می‌کنید که شکم را برای بار اول کرایو می‌کنید و 40 درصد جواب می‌گیرید و سپس برای بار دوم زیر دستگاه می‌روید تا 40 درصد دیگر سایز کم کنید، دچار سوء‌تفاهم شده‌اید. برای هر کدام از مواضع تنها یک تا دو بار استفاده از کرایو توصیه می‌شود. در اولین جلسه درمان شما نتیجه بیشتری می‌گیرید و در جلسه دوم نتیجه کمتر، اما جلسه دوم درمان نگهدارنده و تکمیل‌کننده محسوب می‌شود و نباید نادیده گرفته شود.

استاندارد دستگاه‌های کرایولیپولیز را جدی بگیریدیکی از مهم‌ترین نکاتی که قبل از انتحاب کرایولیپولیز به عنوان روش درمانی برای رسیدن به سایز مطلوب بدانید استاندارد دستگاه و استاندارد روشی است که کار با آن انجام می‌شود. برندهای معتبر کرایولیپولیز که استانداردهای لازم را در این زمینه دارد فریز فت و اچ اس سی اس است. فریز فت یک شرکت آمریکایی است که دستگاه کرایولیپولیز آن زلتک نام دارد و هنوز وارد ایران نشده است. اچ اس سی اس نیز شرکتی اسپانیایی است که دستگاه‌هایش در کره جنوبی تولید می‌شود. از طرف دیگر روشی هم که توسط آن کرایو انجام می‌شود نیز باید از استانداردهای لازم برخوردار باشد. منظور از استاندارد روش این است که ستینگ دستگاهی که قرار است توسط آن کرایو برای شما انجام شود، چطور تنظیم شده است. متاسفانه گاهی اوقات زمان انجام روش یا قدرت سرمایی دستگاه جوری تنظیم می‌شود که از نظر اقتصادی برای موسسه‌ای که کار را انجام می‌دهد، به‌صرفه تر است اما برای مراجع نه و روی نتیجه درمان او اثر می‌گذارد. چه‌طور می‌توانید بفهمید که دستگاه یا روش کار استاندارد نیست؟ از روی هزینه‌ای که به شما پیشنها می‌شود. درواقع اگر مبلغی که قرار است برای کرایو بپردازید خیلی پایین‌تر از حد متعارف بازار باشد، باید به روش و دستگاه شک کنید و خودتان را توی دردسر نیندازید. چون اگر این کار را بکنید صرفا پول خود را دور ریخته و به نتیجه‌ای که دلخواه خودتان است نمی‌رسید و اگر دفعه بعد هم سراغ روش و دستگاه استاندارد بروید باز هم به نتیجه مطلوب نخواهید رسید. پس به اولین انتخاب به شدت دقت کنید تا دچار ضرر و زیان نشوید.کدام کلینیک‌ها برای انجام کرایولیپولیز استاندارد هستند؟


1. مرکز استاندارد مرکزی است که پیش از فرستادن شما زیر دستگاه شرح‌حال‌تان را به دقت می‌گیرند و به سوابق چاقی شما توجه می‌کنند.

2. مرکزی استاندارد است که به شما درمورد روش انجام کار توضیح دقیق داده و در خصوص عوارض و نتایجی که در کاهش سایز به آن خواهید رسید، صادق است.

3. مراکز استاندارد کرایولیپولیز از دستگاه استاندارد استفاده می‌کنند.

4. مرکز استاندارد مرکزی است که چه قبل از درمان و چه پس از آن از بدن شما عکس می‌گیرد، سایز شما را کنترل می‌کند و... و سپس این عکس‌ها و اندازه‌‌گیری‌ها با هم مقایسه می‌شوند.

5. مرکزی استاندارد است که روش کرایولیپولیز یا کاهش سایز با سرما را به عنوان یک روش معجزه‌آسا معرفی نمی‌کند تا این خیال باطل را در شما به وجود بیاورد که بعد از کرایولیپولیز نیازی به رژیم و ورزش ندارید.

 

همین حالا از بهترین آتلیه های عروس تهران درخواست قیمت کن.