می خواهید راحت لاغر شوید؟ اساس و پایه رژیم دوکان را بهتر بشناسید تا هرچه قدر دلتان می‌خواهد بخورید و لاغر شوید!

برای بهترین شب زندگی یه آتلیه عکاسی خوب انتخاب کن.

اغلب رژیم‌های غذایی به شما کمک می‌کنند که وزن کم کنید، اما در 95 درصد افراد پس از پایان دوره رژیم به‌ویژه وقتی به عادت‌های غذایی سابقشان باز می‌گردند، همه این اضافه وزن دوباره سرجای اولش باز می گردد.
رژیم دوکان برنامه غذایی با پروتئین بالا و کم چرب و کم کربوهیدارت است که بر مبنای مصرف 100 نوع غذای سالم از منابع غذایی پروتئینی و سبزیجات تنظیم شده است و بهترین بخش ماجرا این است که شما قدر دلتان بخواهد می‌توانید غذا بخورید! (البته فقط از لیست مواد غذایی مجاز)
مبدع این رژیم به شما قول می‌دهد که طی هفته اول 4 کیلو وزن کم کنید و در صورت اجرای کامل همه مراحل این برنامه دیگر هرگز به وزن سابق خود باز نگردید.

پایه و اساس تئوری دوکان

شمارش کالری دریافتی روزانه (مانند آنچه که در رژیم‌های غذایی قدیمی از فرد خواسته می‌شد) کلید اصلی کاهش وزن نیست اما بر اساس تئوری دوکان پروتئین می‌تواند به خوبی نقش این کلید را ایفا کند. پروتئین به شما احساس سیری می‌دهد، و زمان و انرژی بیشتری برای هضم و جذب خود لازم دارد. وقتی مصرف پروتئین در برنامه غذایی روازنه افزایش می یابد و مصرف کربوهیدرات و چربی محدود می شود، کاهش وزن به سرعت اتفاق می افتد. درواقع محدودیت کربوهیدرات که منبع انرژی در دسترس بدن است، باعث می شود که جسم شما به استفاده از ذخایر چربی متمایل شود.

مرحله اول

این مرحله بر پایه مصرف منابع پروتئینی خالص و البته کم چرب استوار است که به سرعت باعث افزایش سوخت و ساز پایه بودن (متابولیسم) و کاهش وزن قابل توجه می‌شود. در این مرحله شما می‌توانید مقدار نامحدودی پروتئین خالص مصرف کنید بدون اینکه نگرانی از بابت شمارش کالری های دریافتی داشته باشید. 

مواد غذایی مجاز در مرحله اول: گوشت گاو و گوساله کم چرب و همه محصولاتی که از گوشت گاو درست می‌شود از جمله ژامپون و... به شرط اینکه کم چرب بوده و فاقد شکر باشند/ مرغ، جگر مرغ، بوقلمون بدون چربی، سوسیس مرغ، گوشت شتر مرغ و بلدرچین/ ماهی و غذاهای دریایی از جمله شاه ماهی، قزل آلا، ماهی آزاد، سرخون، سوف، ساردین، تیلاپیا، ماهی تن، کنسرو ماهی در آب، میگو / پروتئین گیاهی مانند سویا / محصولات لبنی بدون چربی مانند پنیر، ماست و ماست طعم دار(اما مصرف ماست میوه ای مجاز نیست)، شیر، خامه و ماست بدون چربی/ تخم مرغ (مصرف سفیده تخم مرغ آزاد است اما زرده تخم مرغ تنها دو عدد در روز مجاز است)
مواد غذایی غیرمجاز در مرحله اول: گوشت گوسفند/ گوشت گاو پرچرب/ شیر و لبنیات پرچرب/ میوه/ حبوبات/ قند و شکر/ نان، برنج، ماکارونی و...
تنها منبع کربوهیدراتی مجاز در این مرحله 5/1 قاشق غذاخوری سبوس جو است که در بدن هضم و جذب نمی شود و چون در معده 20 برابر افزایش حجم پیدا می کند به خوبی می تواند به شما احساس سیری بدهد و جلوی پرخوری و ذره خواری را بگیرد.
فراموش نکنید که در این مرحله باید روزانه 5/1 لیتر آب یا انواع نوشیدنی‌های بدون قند و شکر مانند چای، دم نوش، چای گیاهی، قهوه، شیر و... بنوشید. علاوه بر این مصرف انواع ادویه‌ها، آب لیمو، سس سویا، برگ گیاهان، سیر، سرکه، پیاز، موسیر و خردل و... در این مرحله مجاز است.
مدت فعالیت بدنی توصیه شده: 20 دقیقه در روز

مرحله دوم

در این مرحله شما به طور متناوب جای روزهای «فقط پروتئین» را با روزهای «پروتئنی + سبزیجات» عوض می‌کنید و وزنتان تثبیت می شود. برای هر 5/0 کیلو کاهش وزن در این مرحله باید برنامه ای سه روزه داشته باشید. درواقع هر کیلو کاهش وزن در این مرحله چیزی حدود یک هفته طول می کشد. بنابراین کسی که میخواهد 15 کیلو وزن کم کند باید 15 هفته در این مرحله باقی بماند.
مصرف انواع سبزیجات به غیر از سبزیجات نشاسته ای از جمله سیب زمینی، نخودفرنگی، هویج و ذرت در این مرحله آزاد است و شما می‌توانید هر قدر دلتان خواست از کاهو، کرفس، بامیه، کنگر، اسفناج و... استفاده کنید. علاوه بر این خوردن منابع غذایی مجاز مرحله اول (پروتئین خالص کم چرب) به صورت نامحدود ادامه دارد . شما باید روزی 2 قاشق غذاخوری سبوس جو و 5/1 لیتر آب و مایعات مصرف کنید.
مدت فعالیت بدنی توصیه شده: 30 دقیقه در روز

مرحله سوم

در این مرحله شما به شدت آسیب پذیر هستید چون بدنتان تمایل دارد که وزن‌های از دست رفته را جایگزین کند و به حالت قبل از رژیم باز گردد. شما در این مرحله می‌توانید مواد غذایی را که در دو مرحله قبل غیرمجاز بودند در «مقادیر اندک» به برنامه غذایی روزانه خود بازگردانید و دو وعده غذایی آزاد در هفته داشته باشید. مهم ترین بخش این مرحله این است که باید یک روز در هفته (و ترجیحا هر هفته در همان روز به رژیم پروتئنی خالص برگردد) به فاز اول بازگردید و فقط از منابع پروتئینی خالص بدون هیچگونه سبزیجاتی استفاده کنید. در این مرحله خوردن یک تکه میوه با قند پایین، یک واحد پنیر و 2 برش نان سبوس دار مجاز است. فراموش نکنید که میزان مصرف توصیه شده سبوس جو در این مرحله نیز 5/2 قاشق غذاخوری بوده و کاهش وزن پیش بینی شده این مرحله هم نیم کیلو در هر 5 روز است.
مدت فعالیت بدنی توصیه شده: 25 دقیقه در روز

مرحله چهارم

مرحله چهارم تا پایان عمر شما طول می‌کشد! تا این مرحله شما یاد گرفته اید که باید از مواد غذایی سالم و کم چرب استفاده کنید و حالا باید این عادت را در وجودتان ماندگار سازید. اگر میخواهید دیگر به وزن سابق خود بازنگردید باید از سه قانون طلایی زیر پیروی کنید:
1) 3 قاشق غذاخوری سبوس جو در روز
2) 20 دقیقه پیاده روی روزانه
3) یک روز در هفته را به فاز اول اختصاص دهید و فقط از مواد غذایی مجاز آن مرحله استفاده کنید.

برای عروسی لوکس، شاد و دورهمی می تونی این لیست رو ببینی.

همین حالا قیمت منو تالار رو درخواست کن و برای بازدید تالار دلخواهت هماهنگ کن.