لباس عروس الیزابت تایلور 50هزار پوند قیمت داشت اما زندگی این زوج فقط 8 ما دوام داشت!

برای عروسی لوکس، شاد و دورهمی می تونی این لیست رو ببینی.

یاسمین ثریا/ الیزابت تایلور در سال 1950 برای مراسم عروسی‌اش یک لباس گران قیمت 50 هزار پوندی پوشید. شاید بپرسید الیزابت این همه پول داشت که لباسی به این لوکسی گرانی بپوشد؟ در پاسخ باید بگوییم که خانم بازیگر که در آن زمان 18 سال بیشتر نداشت قبل از عروسی خودش در یک فیلم با عنوان « پدر عروس» بازی کرده بود و وقتی که نوبت به اولین ازدواج از 8 ازدواج زندگی‌اش رسید، شرکت فیلم‌سازی MGM این لباس گرانقیمت را به او هدیه کرد. اولین شوهر الیزابت کسی نبود جز کنراد هیلتون موسس هتل‌های هیلتون.

خرید 50 هزار پوند فروش 120 هزار پوند
خانه حراجی کریستی لندن در ژوئن 2013 محل جنگ و دعوایی جدی برای این لباس بود. مرفهین بی‌درد سر لباس مرحومه الیزابت به جان هم افتاده بودند و آخر سر هم یک پولدار گم‌نام به رییس حراجی تلفن زد و یک پیشنهاد بسیار خوب داد و باعث خوابیدن سرو صداها و باز ماندن دهان حاضرین شد: 120 هزار پوند!
###
چرا این‌قدر گران؟
این لباس زیبا که طراحی زیبا و متفکرانه‌ای دارد در آن سال توسط طراح معروف و زبردست زمان خانم هلن رز طراحی شد و برای دوختش 15 نفر 3 ماه تمام کار کردند. برای این لباس 22 متر پارچه ساتن صدفی، 15 متر تور و کلی مروارید و مونجوق به کار رفته است. هلن رز در طراحی لباس الیزابت تمام آن‌چه که عروس خانم در رویاهایش می‌پرورانده را پیاده کرده است: دامنی پفی، یقه‌ای توری و کمری باریک. کمر این لباس 20 اینچ یعنی حدود 50 سانتی‌متر بوده اما الان 54 سانتی‌متر شده است. ظرافت مروارید‌های پیچیده در طرح‌های گل و شاخه لباس و یقه توری، زیبایی آن را خیره‌کننده کرده است. علاوه بر ارزش هنری که در طراحی، دوخت و تزیین این لباس مشهود است، باید به بهایی که برای هالیوودی‌ها دارد هم اشاره کنیم. یکی از بزرگان دنیای فیلم‌سازی می‌گوید:« این لباس میراثی از دوران طلایی هالیوود است. الیزابت تایلور برای هالیوود ستاره‌ای تکرار نشدنی بود به همین دلیل یادگارهای زندگی خارق‌العاده‌اش باید به خوبی پاس داشته شود»
###
در عروسی آنها چه خبر بود؟
شرکت MGM برای تایلور و هیلتون سنگ تمام گذاشت. می‌توان گفت بزرگترین اتفاق تجملاتی هالیوود در آن سال جشن عروسی این زوج بود. MGM فقط 700 نفر مهمان درجه 1 را به این عروسی فرخواند و تازه این لباس گران را هم به عروس که نوجوانی بیش نبود پیش‌کش کرد. این همه ایده، تلاش و پول برای پیوند این زوج خرج شد اما زندگی مشترک آنها بیش از 8 ماه دوام نیاورد. آنها متارکه کردند و هر کدام زندگی خودشان را پیش‌ گرفتند.

تکلیف لباس چه شد؟
الیزابت که این رخت سفید برای او بخت خوبی را به ارمغان نیاورده بود در سال 1960 آن را به یک حراجی در بورلی هیلز بخشید. یک پیرزن عشق هالیوود هم آمد و لباس را از حراجی برای نوه‌اش خرید. این دختر خانم هم در سال 1974 لباس الیزابت را پوشید و ازدواج کرد. اگرچه لباس مشهور برای ستاره سینما عشق و آرامشی به همراه نداشت اما دومین عروسی که در این لباس به خانه بخت رفت همچنان به خوبی و خوشی با همسرش زندگی می‌کند.

برای عروسی لوکس، شاد و دورهمی می تونی این لیست رو ببینی.