استفاده از ماسک های طبیعی برای پوست صورت همیشه شیوه متداولی بوده است. این 5 ماسک میوه ای را با میوه های بهاره و تابستانی بسازید

تحریریه نوعروس/مستانه تابش: قطعا شما هم مثل هر نوعروس دیگری نسبت به پوست صورت تان خیلی حساسید و از هر راهکاری که به پوستی شاداب و لطیف برای شما منجر شود استقبال میکنید. پس چی بهتر از معرفی یک سری ماسک طبیعی که به راحتی آماده شده و اثرات معجزه آسا دارند.

 
ماسک عسل؛ ضد جوش

اگر دنبال یک ماسک ساده و بی دردسر برای پوست جوش دار و ملتهب خودتان می گردید، استفاده از عسل را در اولویت قرار دهید. عسل هم نقش ضدعفونی کنندگی دارد و هم باعث می شود که منافذ پوستی تان بسته شود و در نتیجه کمتر جوش می زنید. این ماسک پیشنهاد ویژه برای زمان هایی است که می خواهید به مهمانی بروید و پوستتان را شاداب و سر حال می خواهید.


ماسک گوجه فرنگی برای سفت شدن پوست

اگر جوش های سر سیاه هر از چندگاهی روی چانه یا بینی تان جاخوش می کنند و نمی دانید چطور باید از شرشان خلاص شوید، گوجه فرنگی را امتحان کنید. البته بد نیست برای اثربخشی بیشتر آن را با جوی دو سر مخلوط کرده و بعد روی صورتتان بمالید.


ماسک سیب برای لطافت پوست

مخلوط سیب و عسل یکی از بهترین ماسک ها برای داشتن پوستی لطیف و شاداب است که اتفاقا به خانم هایی که خیلی جوش می زند هم کمک می کند. این ماسک را باید به آرامی روی صورت تان ماساژ دهید.

   5 ماسک طبیعی برای انواع پوست

ماسک توت فرنگی برای پوست های چرب

اگر پوست تان خیلی چرب و براق است می توانید پوره توت فرنگی یا چند عدد از این میوه را روی پوست تان بمالید و چند دقیقه صبر کنید. در ضمن هر چه قدر توت فرنگی که استفاده می کنید رسیده تر باشد، نتیجه ای که می گیرد بهتر و موثرتر است. همچنین ماسکی که از مخلوط هویج پخته و عسل درست می شود نیز در رفع چربی اضافه پوست موثر است.


ماسک موز برای آب رسانی

اگر پوست تان خشک است یا نیاز به آب رسانی دارد ماسک موز را امتحان کنید و با دیدن نتیجه کار غافلگیر شود. علاوه بر این در فصل تابستان می توانید برای خوشبو شدن پوست و رساندن آب کافی به آن از ماسک هلو نیز استفاده کنید.