ماه عسل اولین سفر رسمی و مهم زوج ها بعد از مراسم ازدواج شان است. اما می دانید چطور میشود این سفر را برای همیشه خاطره انگیز کرد؟

همین حالا قیمت منو تالار رو درخواست کن و برای بازدید تالار دلخواهت هماهنگ کن.

این روزها همه می دانیم که دیگر خبری از ماه عسل نیست و اگر خیلی خوش شانس باشیم می شود یک هفته عسلی برای بعد از مراسم عروسی مان داشته باشیم. هفته ای که قرار است تمام استرس ها و سختی هایی که قبل از برگزاری مراسم متحمل شدیم را از تن مان در بیاورد و با روحیه ای شاداب ما را به سمت راه پر فراز و نشیب زندگی ببرد. برای این یک هفته باید آماده باشید؛ اگر می خواهید آمادگی خودتان را تخمین بزنید، این مطلب را بخوانید.

یک انتخاب مشترک برای ماه عسل

اولین قدم برای شروع ماه عسل انتخاب یک مکان است. جایی که قرار است در آنجا به شما خوش بگذرد. مهم نیست داخل کشور یا خارج؛ مهم این است که با توجه به بودجه و سلیقه شما آن مکان برای تان مناسب باشد. برای اینکه بهترین انتخاب را داشته باشید، شما و همسرتان جداگانه چند شهر و کشور را روی کاغذ بنویسید و بعد آن ها را با هم به اشتراک بگذارید.
قطعا بین نوشته های تان با توجه به شناختی که درطول نامزدی و عقد به دست آورده اید، چند مکان مشترک وجود دارد. بهترین انتخاب می تواند از بین همین مکان های مشترک باشد. البته بهتر است جایی را انتخاب کنید که تا قبل از آن هیچ کدام تان به آنجا سفر نکرده باشید. با این انتخاب اولین خاطرات مشترک تان را در جایی تجربه می کنید که قبلا در آن هیچ خاطره ای نداشته اید و چه چیزی از این بهتر؟
این مشورت اولیه را یادتان بماند و تا آخر سفر برای هر برنامه کوچکی که قرار است بریزید با هم مشورت کنید.

بودجه ماه عسل تان را در نظر بگیرید

در بین شهرها و کشورهایی که می نویسید حتما به بودجه تان هم فکر کنید. قطعا پاریس و رم و ایتالیا جزو انتخاب های اولیه آدم ها برای سفر ماه عسل به حساب می آیند اما اگر بودجه این سفر را ندارید بهتر است روی گزینه های دیگری تمرکز کنید و در نقاطی که مد نظرتان است، آن هایی را بنویسید که رفتن به آنجا برای تان ممکن است تا غیر ممکن و محال. در انتخاب هتل، بلیط هواپیما، بلیط قطار و ... دقت کنید تا بتوانید بهترین بلیط را بخرید. برای این کار کافیست یا یک ما قبل بلیط را از سامانه های معتبر خریداری کنید، یا چمدان تان را ببندید و منتظر تورهای لحظه آخری باشید که با تفاوت قیمتی فاحشی به فروش می رسند.

در ماه عسل خسیس نباشید

البته منظورمان از تهیه  بلیط و تور لحظه آخری این نیست که برای ماه عسل تان خساست به خرج بدهید، نه. منظورمان این است که بهترین خدمات را با هزینه های پایین آمده انتخاب کنید. در این سفر باید همه چیز عالی و به یادماندنی باشد، اگر بخواهید کمی خسیس بازی در بیاورید، ممکن است اصلا به شما خوش نگذرد. برای اینکه این سفر به خوبی و خوشی برگزار شود، زمانی که مشغول راه اندازی مراسم عروسی هستید، تا آنجا که ممکن است در هزینه هایتان صرفه جویی کنید، تا یک ماه عسل مجلل و به یاد ماندنی را برای خودتان رقم بزنید.

به فصل ماه عسل دقت کنید

ممکن است عروسی شما در ماه های پایانی سال باشد. زمانی که اغلب شهرها و کشورها درگیر سرمای زمستانی هستند. اگر قرار است ماه عسل خوبی داشته باشید و خیلی اهل سرما نیستید، ترجیحا ماه عسل تان را به نوروز یا تابستان موکول کنید و مطمئن باشید چیزی را از دست نمی دهید به جز یک عالمه سرما که ممکن است تمام برنامه های شما را در ماه عسل تان بهم بریزد. اگر از آب و هوای کشوری که قصد رفتن به آنجا را دارید چیزی نمی دانید بهتر است قبل از سفر برنامه ی آب و هوایی اش را در یک هفته ای که قرار است آنجا باشید بررسی کنید.

سبک سفر کنید

زمانی که قصد سفر دارید، خصوصا سفر ماه عسل که احتمال خرید در آن خیلی زیاد است، بهتر است یک چمدان کوچک همراه خودتان بردارید با چند دست لباس ساده. قرار است در ماه عسل خوش بگذرانید و با همسرتان معاشرت کنید، مهم نیست که هر ساعت و هر وعده غذایی را با لباس مخصوص سر میز بنشینید؛ طوری که انگار هنوز در مراسم عروسی تان حضور دارید. در سفر ماه عسل اگر همه چیز را ساده بگیرید و وسواس به خرج ندهید، قطعا تا همیشه با همسرتان سفرهای خوبی را تجربه خواهید کرد.

نترسید و کشف کنید

خیلی از ما بخاطر ترس از گم شدن و در شهر غریب ماندن و ... عادت کرده ایم با تور سفر کنیم. توری که لیدرش انتخاب می کند ما را کجا ببرد. شاید در نگاه اول این خیلی هم خوب باشد، اما برای شمایی که قصد دارید یک ماه عسل رویایی بسازید، هیچ چیز بهتر از این نیست که خطر کنید و خودتان برای کشف مکان های تازه قدم بردارید.

برای عروسی لوکس، شاد و دورهمی می تونی این لیست رو ببینی.