مردی که به خودارضایی مبتلاست

پرسش : سه ساله عقد و یک ساله که عروسی کردم و به منزل خودم اومدم. توی این 3ساله که با همسرم بودم اخلاقیاتی دیدم که اول به حساب شیطنت مردانه گذاشته شد، باهاش حرف زدم حل نشد تا جایی که کار به دعوا و خانواده‌ها کشید.مشکل برطرف شد اما همسرم عادت به دروغ داره.چند شب گذشته درحالی که نصفه شب مشغول خوندن داستان سکسی بود بیدارشدم و باز به دروغ گفت دارم مقاله میخونم در حالی که کاملا دیدم چی میخوند.بعدش راستشو گفت. وقتی گفتم چرا الان این کارا رو میکنی.چرا قبل ازدواجت نکردی که الان منو آزار ندی در کمال وقاحت بهم گفت: «اون زمان امکانات نداشتم». نمیخوام دوباره بحث به خانواده‌ها بکشه.اما واقعا دارم اذیت میشم تو این رابطه.با این مساله که همسر من توان ارضای نیازهای منو نداره و هربار به اصرار میگه من میدونم خوب بود لذت بردی.من شدیدا از لحاظ روحی تحت فشارم.باهاش صحبتم که میکنم همش جواب سربالا میده.خواهش میکنم راهی بذارید پیش پام.دارم کم میارم دیگه.
پاسخ

پاسخ: 3 نکته: 1- شما مساله رو روشن مطرح نکردی. احتمالا همسر شما به درجاتی از اعتیاد به خودارضایی مبتلاست. همچنین احتمالا به دلیل ابتلای ایشون به زودانزالی رابطه جنسی برای شما دلپذیر نیست. هردوی این مسائل احتیاج به مداخله درمانی داره. شما و همسرتون باید به مشاور مراجعه کنین تا با رفتار درمانی بشه مشکل همسرتون رو برطرف کرد.
2- این جمله شما که «در کمال وقاحت بهم گفت...» جمله نگران کننده ایه. به نظر میاد همسر شما پاسخ سوال شما رو با صداقت داده اما شما از صداقت ایشون ناراحت شدین و تعبیر کردین به وقاحت. واقعا انتظار داشتین وقتی چنان سوالی می پرسین چه جوابی بشنوین؟ اگر ظرفیت دیدن و شنیدن همه چیز رو نداریم، بهتره که چشممونو ببندیم و سوالی هم نکنیم.
3- هرگز این جور مسائل رو از حریم خصوصی خودتون بیرون نبرین. دفعه قبل هم اشتباه کردین و به نظرم به این نتیجه رسیدین که نتیجه نداشت و عوارضش بیشتر از فوایدش بود.
4- منظور شما رو از شیطنت مردانه هم نمی فهمم. تعریف این شیطنت چیه؟ آیا شما اونو به رسمیت می شناسین؟ کدوم رفتارها رو میشه به حساب شیطنت مردانه گذاشت و ازش رد شد؟ فکر می کنم اون چیزی که شما بهش میگین شیطنت مردانه، فاصله همسر شما به بلوغ عقلی و اجتماعی لازم برای پذیرش تعهد ازدواج باشه.

###

لطفا کمی صبر کنید...