همین حالا از بهترین آتلیه های عروس تهران درخواست قیمت کن.

مزایای پدیکور ماهی:
پدیکور ماهی روشی است که باعث تازه سازی پوست می شود. کاری که این ماهی ها انجام می دهند این است که لایه مرده یا همان پوست مرده پاها را می خورند و سطح پوست را برای رشد پوست تازه آماده سازی می کنند. از اینگونه ماهی ها برای درمان بسیاری از بیماری های پوستی مانند اگزما و پسوریازیس استفاده می شود.

روش استفاده:
استفاده از این روش به این صورت است که فرد موردنظر پاهایش را داخل یک وان یا حوض و یا استخر می گذارد، داخل این استخر نیز آب گرم و تعداد زیادی ماهی مخصوص پدیکور یعنی گارا روفا وجود دارد و بلافاصله بعد از اینکه فرد پاهایش را به داخل آب گذاشت، ماهی ها به سمت پاهای فرد هجوم می آورند و شروع به خوردن پوست پای او می کنند.


عوارض پدیکور ماهی:

در ابتدا روش پدیکور ماهی در خاورمیانه مرسوم بود ولی به تدریج در کشورهای دیگر نیز رواج یافت. اما در بعضی کشورها بروز بیماری هایی که دلیلشان پدیکور ماهی اعلام شد، باعث ممنوع شدن آن شد. البته کارشناسان و متخصصان پوست این موضوع را تایید نکردند.

          
در زیر به برخی از علل ممنوع شدن پدیکور ماهی اشاره می کنیم:
1-
تمیز کردن وان یا حوض هایی که برای پدیکور استفاده می شود، پس از هر بار استفاده افراد امکان پذیر نیست و دلیل آن هم وجود ماهی ها در حوض است. بنابراین میکروب ها و قارچ ها از یک فرد به فرد دیگر منتقل می شود.
2- نمی توان ماهی ها را به دلیل فواصل کوتاهی که بین استفاده افراد وجود دارد، تمیز و ضدعفونی کرد و باعث می شود که ماهی ها برای چندین شخص مورد استفاده قرار گیرد که باعث انتقال میکروب ها و قارچ ها به وسیله ماهی ها می شود.
3- ماهی مخصوص برای انجام پدیکور ماهی، گارا روفا نام دارد. بعضی اوقات به جای این ماهی، از ماهی چین چین استفاده می شود که باعث بروز خونریزی در پای فرد و انتقال میکروب ها به بدن او می شود چرا که این ماهی ها دارای دندان هستند که به هیچ وجه برای انجام پدیکور نباید استفاده شوند.
4- ماهی گارا روفا نوعی ماهی است که در همه مناطق وجود ندارد، بنابراین پدیکور ماهی باعث از بین رفتن حیات اینگونه ماهی ها و انقراض شان می شود.
5- در این روش ظلم زیادی به ماهی ها وارد می شود چرا که باید به مدت زیادی به ماهی ها غذایی ندهند و آن ها را گرسنه نگه دارند تا بتوانند پوست مرده افراد را بخورند.
6- این روش برخلاف قوانین موجود برای سالن های زیبایی است.

برای عروسی لوکس، شاد و دورهمی می تونی این لیست رو ببینی.