برای برنامه ریزی و اجرا برنامه های مرتبط با جشن عروسی حتما از همسرتان کمک بگیرید و مسئولیت های داماد را به او گوشزد کنید.

بهترین تالار های عروسی رو در نوعروس ببین و قیمت بگیر.

اگر شما هم به زودی به خانه بخت می‌روید یک روز با نامزدتان بنشینید و مشخص کنید چه کارهایی را باید انجام دهید؛ تمام کارها را روی یک کاغذ بنویسید و سپس تقسیم کار کنید. 

حساب‌کتاب

 از آنجا که مخارج عروسی معمولا پای آقا داماد است از او بخواهید حساب‌کتاب‌های جشن را در یک دفتر مشخص یادداشت کند و طبق بودجه‌ای که دارید برای خرج هر بخش برنامه‌ریزی کند.

چانه‌زدن

 به جای این که در دفتر کاترینگ، آتلیه، گل فروشی یا هرجای دیگر برای خدمات و قیمت‌شان بحث کنید آنچه مد نظرتان است را با نامزدتان در میان بگذارید و چانه‌زدن را به او بسپارید.

هماهنگی با عاقد

 اگر عاقد را به محل جشن دعوت می‌کنید باید از نامزدتان بخواهید ترتیب ایاب‌و ذهاب و زمان بندی حضور او را در جشن عقد بدهد.

بررسی عملکرد برگزار کننده

 از نامزدتان بخواهید از محل تهیه غذا و عملکرد خدمه جشن که توسط برگزار کننده هماهنگ می‌شوند اطمینان حاصل کند.

انعام و شاباش

 شب عروسی از اسفندی سر چهارراه و دربان سالن تا بچه‌ها و دخترهای فامیل و خدمه مجلس همه از شما شاباش می‌خواهند آن هم نه اسکناس بلکه تراول. از همان قبل از عروسی با نامزدتان قرار بگذارید که چه بودجه‌ای را برای این دست‌و‌دل‌بازی سنتی باید کنار بگذارید و در روز عروسی جوزده نشوید زیرا در پایان شب به خودتان می‌آیید و می‌بینید نه تنها پول‌های‌تان تمام شده بلکه به نزدیکان‌تان هم مقروض شده‌اید.

استفاده از هنر

 بسیاری از عروس‌ خانم‌ها با سلیقه خودشان سفره عقدشان را می‌چینند و چند صد هزار تومان در هزینه‌های عروسی‌شان صرفه‌جویی می‌کنند. اگر بودجه‌تان مثل گنج قارون نیست از نامزدتان بخواهید کارهایی که بلد است را خودش انجام دهد، مثلا شستن ماشین، گل زدن آن، آذین‌بندی مجلس یا حتی تهیه یک playlist از موسیقی‌های شاد برای جشن.

اتمام حجت با عکاس و فیلم‌بردار

 یادتان باشد که مشهورترین عکاسان شهر هم فقط به فکر تجارت خودشان هستند. چند عکس مشخص از شما می‌گیرند و برای تمام ساعات مجلس شما عکاسان و فیلم‌برداران نه چندان نامی را برای‌تان می‌فرستند؛ از نامزدتان بخواهید طوری با انها قرار داد ببندد که راه هر گونه بی‌مسئولیتی و گرفتن تصاویر غیرهنری و آماتور را بر انها ببندد.

انتخاب منوی شام‌عروسی

 اگر نامزد خوش‌خوراکی دارید بهتر است انتخاب منوی شام‌عروسی و تنقلات میزهای مهمان‌ها را بر عهده او بگذارید و خودتان برآن نظارت کنید.

چه مسئولیت‌هایی متوجه داماد است که در اینجا نیامده است؟ به ما هم بگویید.

برای یه مراسم عروسی شیک می تونی اینجا لیست تشریفات رو ببینی.

همین حالا قیمت منو تالار رو درخواست کن و برای بازدید تالار دلخواهت هماهنگ کن.