زیباتر شدن به کمک مژه های مصنوعی عوارضی دارد. دکتر امیرهوشنگ احسانی، متخصص پوست و مو، درباره خطرات مژه مصنوعی بیشتر برایتان می گوید.

برای عکس و فیلم جشن عروسی اینجا می تونی بهترین آتلیه و با قیمت مناسب انتخاب کنی.

بسیاری از عروس خانم هایی که برای چسباندن مژه های مصنوعی به آرایشگاه‌ها مراجعه می کنند، ناخواسته چشم‌هایشان را در معرض حساسیت و قرمزی قرار می‌دهند.
مژه های مصنوعی که در آرایشگاه ها استفاده می شوند به دو صورت نواری و دانه ای هستند. مژه های نواری به صورت یک ردیف در کنار هم قرار گرفته اند و با استفاده از چسب مخصوص به پشت پلک و در نزدیکی ریشه مژه های طبیعی چسبانده می شوند.

مژه دانه ای بهتر است؟

نوع دانه ای مژه مصنوعی هم به این شکل است که چند مژه مصنوعی در کنار هم قرار گرفته اند و به شکل دسته های خیلی کوچک توسط چسب مخصوص در لابه‌لای مژه های طبیعی چسبانده می شوند. مژه‌هایی که در آرایشگاه چسبانده می شوند دائمی نیستند و مراقبت از آنها دشوار است.

مژه های خودتان را فدا نکنید!

یکی از مهمترین عوارضی که مژه های مصنوعی به وجود می آورند این است که به مژه‌های طبیعی آسیب وارد می کنند. به این صورت که خون‌رسانی را در سطحی که مژه روی آن چسبانده شده است کاهش می‌دهند و باعث می شوند که مژه‌ها کم‌پشت، تنک و نازک شوند. در مواردی دیده شده که مژه‌های طبیعی فرد به نسبت پرپشت و خوب است ولی با چسباندن مژه های مصنوعی، پر پشتی خود را از دست داده‌اند. بنابراین به افرادی که قصد چسباندن این مژه ها را دارند توصیه می شود که این مساله را در نظر داشته باشند.

اگر مژه هایتان سوخته ...

مژه های مصنوعی می‌توانند برای بعضی از افراد مفید واقع شوند؛ برای مثال اگر فردی در اثر سوختگی و یا بیماری مژه خود را از دست داده است و امکان کاشت مژه برای او فراهم نیست، در این صورت پزشک استفاده از مژه های مصنوعی را توصیه می کند تا چشم فرد طبیعی به نظر برسد. کاشت مژه در بین تمامی کاشتها یکی از سخت ترین نوع کاشت محسوب می‌شود، البته تشخیص اینکه فرد شرایط کاشت مژه را دارد یا نه بر عهده پزشک متخصص است.

حساسیت به چسب مژه

مژه مصنوعی دائمی نیست و پس از مدتی می توان آن را برداشت ولی با این حال می تواند در بعضی از افراد مشکلاتی را به وجود بیاورد. یکی از مشکلات اگزما و حساسیت به چسب است. با توجه به اینکه پوست لبه پلک نازک است خطر ایجاد حساسیت در آن بالاست. علاوه بر اگزما، احتمال به وجود آمدن التهاب، خارش و قرمزی دور چشم نیز وجود دارد.

مژه دانه ای یا مژه نواری؟

شاید بعضی از افراد تصور کنند که استفاده از نوع نواری مژه مصنوعی نمی تواند مشکلات این چنینی را به وجود بیاورد؛ در حالی که تفاوت چندانی بین این مژه ها وجود ندارد ولی در نوع دانه ای این مژه‌های مصنوعی احتمال تخریب مژه طبیعی بیشتر از نوع نواری است.

مژه پرپشت می خواهید؟

بسیاری از خانم ها دلیل اصلی استفاده از مژه مصنوعی را کم‌پشت بودن مژه خود عنوان می‌کنند و دوست دارند مژه های‌شان پرپشت به نظر برسد ولی استفاده از مژه مصنوعی نمی‌تواند گزینه خوبی برای این مساله باشد. برای حل این مشکل باید تغذیه خوبی داشته باشید و از میوه ها و سبزیجات به ‌اندازه کافی استفاده کنید. استفاده از مکمل روی نیز می‌تواند در رشد مژه ها موثر واقع شود که البته حتما باید زیر نظر پزشک باشد. کاهش استرس و عدم استعمال دخانیات نیز می‌توانند در رشد مژه‌ها موثر باشند.

اگر شما یا نزدیکان تان در اثر استفاده از مژه مصنوعی دچار مشکلی شده اید، آن را با ما و دیگر خوانندگان سایت به اشتراک بگذارید.

اگه دوست داری یه جشن خونوادگی و شیک توی باغ تالار داشته باشی لیست کامل رو اینجا ببین.