برای سلامت پوستتان هر اندازه میتوانید دقت کنید ، زمان بگذارید و درست تصمیم بگیرید . با داشت رژیم غذایی مناسب ، رعایت کردن اصول کلی بهداشتن پوست و خواب خوب میتوان به سالم ماندن پوست کرد. در این میان با استفاده از بعضی مواد غذایی و درمانی خاصهم میتوان به کلاژن سازی نیز کمک کرد.

همین حالا قیمت منو تالار رو درخواست کن و برای بازدید تالار دلخواهت هماهنگ کن.

همه راه های طبیعی کلاژن سازی

همیشه قرار نیست برای مراقبت های پوستی و بهره مندی از زیبایی هر چه بیشتر سراغ انواع و اقسام کرم های ترکیبی رفت و چه بسا تیغ جراحی را با پوست آشنا کرد. گاهی می توان با یک برنامه ریزی صحیح و صد البته دائمی به طور طبیعی پوستی شاداب و سالم دانست و بدون اینکه نیازی به استفاده از روش های تهاجمی باشد. یک برنامه ریزی غذایی صحیح مناسب ترین گزینه مراقبت طبیعی از پوست صورت است. بیشتر مواد غذایی که به نوعی ضد چروک محسوب می شوند، منبع غنی از آنتی اکسیدان ها هستند که حمله رادیکال های آزاد به کلاژن های پوستی و بافت های ارتجاعی و کلاژن ها را از بین ببرند.البته برای محافظت از پوست دستورالعمل های بسیاری وجود دارد که از جمله آنها می توان به نوشیدن چهار تا شش لیوان آب در روز، استفاده از کرم های ضد آفتاب و البته پرهیز از کشیدن سیگار اشاره کرد.با همه این احوال با گنجاندن برخی مواد غذایی خاص در برنامه تغذیه زندگی تان می توانید ساده تر از آنچه فکرش را می کنید، سلامت پوست خود را تضمین کنید.

گوجه فرنگی خام یا پخته ؟
گوجه فرنگی با بهره مندی از لیکوپین که آنتی اکسیدانی بسیار ضروری برای پوست است و ابته در عین حال احتمال ابتلا به سرطان را هم کاهش می دهد،یکی از مواد مغذی ضروری برای حضوری ثابت در سبد روزانه خوراکی شماست.بدن شما البته خیلی بهتر از آنچه که تصور می کنید از لیکوپین بهره خواهد برد اما به شرط اینکه گوجه فرنگی را پخته نوش جان کنید. روزانه دست کم یک دوم لیوان گوجه فرنگی پخته شده میل کنید تا خیال تان از بابت بهره مندی از این همه مزایا راحت شود. البته قرار نیست این مواد غذایی را خالی نوش جان کنید بلکه می توانید این مقادیر را در قالب غذاهای مختلف میل کنید و از آنها لذت ببرید.

خوب بخورید و روی رادیکال های آزاد را کم کنید!

ارگانیک ها را انتخاب کنید :
شاه توت ها منبع غنی از آنتی اکسیدان هستند به خصوص نوعی آنتی اکسیدان قوی به نام پلی فنول که به فراوانی در این میوه پیدا می شود.روزانه یک وعده به اندازه یک دوم لیوان شاه توت نوش جان کنید تا به مقدار کافی پلی فنول را به پوست خود رسانده باشید. البته فراموش نکنید که شاه توت جزء آن دسته میوه هایی است که بهتر است حتما سراغ انواع ارگانیک آن بروید چون غیر ارگانیک این میوه که با سموم آفت کش تغذیه شده، خیلی بیشتر از انواع ارگانیک آن است.پس در این مورد حسابی حواس تان را جمع کنید.

کوکتل سبزیجات بخورید :
مانند همه سبزیجات سبز، کلم هم از جمله خوراکی هایی است که آنتی اکسیدان فراوان دارد. آنتی اکسیدانی به نام لوتئین و البته آهن که اکسیژن را به پوست می رساند در کنار ویتامین آ که از پیری زودرس جلوگیری می کند. برای اینکه همه این مواد را به مقدار لازم به بدن خود برسانید روزانه دو وعده در هر وعده به اندازه یک دوم لیوان کلم و دیگر سبزیجات سبز رنگ میل کنید.

سراغ سبزیجات نارنجی بروید :
سبزیجات قرمز رنگ و نارنجی پررنگ انبوهی از انتی اکسیدان، ویتامین آ و ای به همراه بیوفلاوونوید دارند که رطوبت را به پوست می رسانند و باعث شادابی آن می شوند. روزانه دو وعده یا بیشتر از آن و در هر وعده یک دوم لیوان فلفل دلمه ای قرمز، هویج، چغندر و همه سبزیجاتی که در این طیف رنگی هستند، میل کنید تا به طور طبیعی رطوبت را جذب پوست خود کرده باشید.

خوب بخورید و روی رادیکال های آزاد را کم کنید!

غذاهای دریایی را فراموش نکنید :
انواع ماهی هایی که در آب های سرد زیست می کنند، همگی منابع غنی از اسید چرب امگا 3 هستند. امگا3 به عنوان یک اسید چرب علاوه براینکه مانع از التهاب های پوست یمخرب می شود. این توانایی را دارد تا پوست شما را از شر چین و چروک خلاص کند و در عین حال چربی لازم را به پوست می رساند و به نوعی مانع از خشکی پوست خواهد شد.
فراموش نکنید که خشکی پوست یکی از دلایل بروز چروک های پوستی است. با مصرف هفته ای سه وعده ماهی های آب های سرد، همه امگا3 مورد نیاز پوست خود را تامین کرده اند. پس حتما این دستور العمل را در برنامه غذایی هفتگی خود بگنجانید.


از محصولات مراقبتی  استفاده کنید :

به موقع از کرم ها و محصولات بهداشتی آرایشی برای پوستتان استفاده کنید تا اثرات استفاده از مواد غذایی کلاژن ساز را نیز تقویت نمائید .

کارشناسان زیبایی فروشگاه اینترنتی خانومی  از بین محصولاتی که به روند کلاژن سازی پوست کمک میکنند این محصولات را به شما پیشنهاد میدهند :

کرم آبرسان سینت ایوز

سرم ضد چروک کلاژن

 

همین حالا قیمت منو تالار رو درخواست کن و برای بازدید تالار دلخواهت هماهنگ کن.