خرید لباس عروس فوت و فن های خاصی دارد اگر این فوت و فن ها را بلد نباشید ممکن است خرید لباس عروس برایتان تبدیل به یک معضل شود.

برای بهترین شب زندگی یه آتلیه عکاسی خوب انتخاب کن.

استرس خرید لباس عروس باعث می‌شود دخترهای جوان که عموما تجربه چندانی هم در این زمینه ندارند، مرتکب اشتباهاتی ساده اما مهم شوند و خودشان را توی یک دردسر درست و حسابی بیندازند.

کمی صبور باشید

اگر با دیدنش این جمله که«این همان لباس رویاهای منه» به ذهنتان خطور نکرد، نگران نشوید. در خیلی از فیلم‌ها و سریال‌ها دیده‌ایم که عروس جوان همین که وارد مزون می‌شود، صد و یک لباس جذاب و شیک را کنار می‌زند و بالاخره در یک گوشه فروشگاه چشمش به لباسی می‌افتد که نفسش را بند می‌آورد و از این لحظه به بعد همه چیز روی دور تند می‌رود! اگر شما موقع انتخاب نهایی‌تان چنین احساسی را تجربه نکردید، اصلا نگران نباشید. یادتان هم باشد که زندگی فیلم نیست خریدن لباس عروس هم آنقدر سخت و خسته‌کننده است که وقتی لباس مورد نظرتان را پیدا کردید ممکن است فقط احساس آرامش کنید.

دنبال راضی کردن همه نباشید

مهم نیست که مادرتان چقدر دوست دارد شما شبیه کیت میدلتون همسر پرنس ویلیامز شوید؛ اگر از لباس‌ عروس چین‌دار خوشتان نمی‌آید، لزومی ندارد که ده‌ها لباس عروس این شکلی را امتحان کنید. وقتی با پوشیدن یک لباس احساس زیبایی و راحتی می‌کنید و لباس هم قشنگ به نظر می‌رسد، در تصمیم خودتان شک نکنید. دوستان و آشنایان شما برای انتخاب لباس عروس، نظر خودشان را دارند و هرکدامشان دوست دارند که به شما مشورت دهند، اما مطمئن باشید که در روز جشن از اینکه سبک و سلیقه خودتان را دنبال کرده‌اید، احساس پشیمانی نخواهید کرد. فراموش نکنید که این روز بزرگ، روز عروسی شماست و شما باید از آن لذت ببرید. این شما هستید که باید آن لباس را بپوشید و تا آخر عمر به عکس‌هایش نگاه کنید!

همراهان زیادی را با خودتان نبرید

گاهی اوقات با رضایت کامل و با لبخندی که نشان‌دهنده تصمیم نهایی است از اتاق پرو بیرون می‌آیید و فوری با نگاه‌های ریزبینانه 10 نفر روبرو می‌شوید که گاهی نظراتشان توی ذوقتان می‌زند و شما را از انتخاب آن مدل یا آن رنگ پشیمان می‌کند. هر چه قدر تعداد همراهان شما بیشتر باشد، نظراتی هم که می‌شنوید بیشتر خواهد بود و هرقدر همراهانتان کمتر، انتخاب هم راحت تر. البته به طور قطع می‌توانید از یکی دو نفری که با شما صمیمی‌تر هستند و نظر و سلیقه شان را قبول دارید، بخواهید که شما را همراهی کنند.

سریع تصمیم نگیرید

اگر صد مدل لباس را امتحان کرده‌اید و برای تصمیم‌گیری گیج شده‌اید، کمی بنشینید و استراحت کنید. با خودتان فکر کنید چرا نمی‌توانید لباس مورد علاقه‌تان را پیدا کنید. شاید بد نباشد مزون را ترک کنید، در یک کافی شاپ، قهوه‌ای بخورید و دوباره راجع به توصیه‌هایی که خیاط‌ها و فروشنده‌ها به شما کرده‌اند، فکر کنید. اگر باز هم به نتیجه نرسیدید، بهتر است خرید را به روز دیگری موکول کنید.

پیش از آراستن خودتان لباس را امتحان نکنید

وقتی آرایش ندارید و موهایتان نامرتب است، لباس عروستان را امتحان نکنید؛ چراکه به این ترتیب تصور کردن خودتان در آن لباس برای روز عروسی، بسیار سخت خواهد بود. در عوض وقتی در بهترین حالت و شرایط هستید، به خرید لباس عروس بروید. در غیر این صورت ممکن است خیلی از لباس‌ها به دلیل آراسته نبودن خود شما به چشم‌تان نیایند. داشتن آرایش ملایم می‌تواند تغییر زیادی ایجاد کند و به شما در تصمیم‌گیری کمک کند.

چه کارهایی باید بکنید؟

خب، بعد از همه این «نبایدها» ، «باید» چه کارهایی را هنگام خرید لباس عروس انجام دهید؟« برنامه ریزی، برنامه ریزی، برنامه ریزی!» سعی کنید از قبل وقت بگیرید. تعداد کمی از دوستان و آشنایان را همراه خود ببرید. و از همه مهمتر اینکه سعی کنید از مراسم خرید لباس عروس لذت ببرید!

اگر بخواهید یک لباس عروسی بی نقص داشته باشید چه کارهایی نباید انجام دهید؟

برای یه مراسم عروسی شیک می تونی اینجا لیست تشریفات رو ببینی.

همین حالا از بهترین آتلیه های عروس تهران درخواست قیمت کن.