میزان مهریه قانونی

میزان مهریه قانونی

چه مهریه ای بهتر است در سند ازدواج قید شود؟

پرسش : با آقایی آشنا شدم و ایشان به خواستگاری من آمدند. موضوع بحث اینکه پدرم 135 عدد سکه تمام بهار آزادی و 6 دانگ خانه در تهران برای مهریه در نظر گرفتند و پدر ایشان با 3دانگ و خود ایشان با4دانگ موافقت کردند.آخرین جلسه خواستگاری واقعا برای من ناخوشایند بود. دقیقا مثل بنگاه معاملاتی شده بود و در نهایت سر 4دانگ توافق شد و موضوعی مطرح شد. با توجه به اینکه ایشان پایگاه اقتصادی قوی دارند و از خودشان منزلی ندارند و پدرشان حامی ایشان است. پدر ایشون فرمودند که اینطور نوشته شود که: به شرط استطاعت مالی، اگر ایشان منزلی تهیه کردند، در زمان سند زدن 4 دانگ به نام شما می کنند و ابهامی ایجاد شد که محضر ملکی که وجود خارجی ندارد را در سند ازدواج ثبت نمی کنند. مبحث بعدی اینکه بحث عندالاستطاعه بودن یا عند المطالبه بودن است که کدام در سند ازدواج قید شود که عقد از نظر شرعی و قانونی باطل نگردد.

میزان مهریه قانونی

در خصوص مهریه ام تخلفی رخ داده؟

پرسش: مهرماه گذشته عقد کردم قرار مهریه بر این بود که سه دونگ آپارتمان مسکونی به نام من بشه به اضافه 110 سکه طلا و قرار شد سه دونگ دیگه آپارتمان به نام همسرم بشه. من و همسرم به همراه مادر شوهرم به اداره ثبت اسناد رفتیم مدارک رو امضا کردیم بعد مدتی مادرشوهرم به من اطلاع داد که سندهاتون اومده و به من نشون نداد میخواستم بدونم سند ملک رو به کسی غیر مالک تحویل میدن یانه؟ من چطور میتونم مطمئن بشم که سند به نام من هست یانه؟ در ضمن بعد اینکه عقدنامه رو تحویل گرفتیم دیدیم اسمی از خونه در مهریه نیومده و فقط سکه ذکر شده در صورتی که عاقد موقع قرائت مهریه خونه و سکه گفته. میخواستم بدونم این شرایط به ضرر من هست یا نه و اینکه آیا به نظر شما عاقد و یا در اداره ثبت تخلفی رخ داده؟ چون مادر شوهرم راضی به بنام زدن سند خونه نبودن.

میزان مهریه قانونی

برای ازدواج تو آمریکا چه شرط هایی بذارم؟

پرسش: من آمریکا زندگی میکنم با یکی تو یک کشور دیگه آشنا شدم چون اون نمیتونه بیاد آمریکا من باید برم اونجا و قراره که با هم ازدواج کنیم تا بعدش بتونه بیاد آمریکا. میخواستم من رو راهنمایی کنید چه شرطهایی باید بذارم. میدونم که یکیش درخواست طلاق یک طرفه هست.خواهش میکنم تو بقیه موارد من رو راهنمایی کنید هر چه زودتر چون واسه ۴ ماه دیگه وقت گذاشتیم باید برم اونجا.

میزان مهریه قانونی

شرایط پرداخت مهریه بعد از 12 سال طلاق

پرسش: سال 82 طلاق انجام شد مهریه بصورت قبضهایی هست که هر ده ماه مبلغ 500.000 تومان باید پرداخت میشده که نشده حتی یک قبض و قسط هم پرداخت نشده. مهریه به صورت سکه بوده که طبق نرخ روز حدود صد هزار تومن حساب شده اون زمان گفتند که اگر قبضها پرداخت نشود حتی یکی از قبضها همه به صورت نقد باید پرداخت شود. آیا با گذشت ده دوازده سال میشه با نرخ الان سکه دریافت کرد؟میشه برای همه یکجا اقدام کرد؟فقط روی 110 سکه میشه اقدام کرد یا بیشتر. 300 سکه بود که 100تا موقع طلاق بخشیده شد که حدود 200 سکه موند.

میزان مهریه قانونی

بهترین مهریه کدام است؟

پرسش: من در شرف ازدواج هستم و در خصوص تعیین مهریه دچار سردرگمی شده ام.با توجه به اینکه همسر آینده اینجانب، کار آزاد دارد و اموالی به نام خودش خریداری نمی کند چون دائما در حال خرید و فروش و کار با پولش است و فیش حقوقی یا بیمه ندارد من نمی دانم مهریه را سکه بگذارم یا ملک یا قانون تقسیم اموال یا اینکه کلیه حقوق شامل حق طلاق محضری را بگیرم.در خصوص سکه و تقسیم اموال چون از نظر دادگاه بیکار و بدون دارایی محسوب می شوند احساس خطر می کنم و چون از نظر خانوادگی از سمت پدر و مادرم در صورت جدایی پشتوانه ای نخواهم داشت در مورد آینده ام نگرانم. خواهشمندم راهنماییم کنید.

بیشتر

آخرین بحث ها و نظرات

آموزشگاه سیماى ماندگار
مرسی بابت کلاس طراحی ناخن،واقعا ممنونم. مشغول به کار شدم و بسی...

پریروز

آتلیه عروس نکیسا
سلام ما ١٠ خرداد فرمالیته شمال داشتیم برامون بهترین روز رو رقم...

6 روز قبل

اسم عشقتون رو توی گوشی اتون چی سیو کردید ؟
من اسم رلمو فرشته سیبیلوم(Angel of my Sibeli:)🔗🤍) سیو کردم و...

11 روز قبل
لطفا کمی صبر کنید...