بهداشت ناحیه واژن برای بانوان و نوعروس ها اهمیت زیادی دارد. در این مطلب به 5 مشکل شایع در ناحیه واژن اشاره می کنیم.

همین حالا از بهترین آتلیه های عروس تهران درخواست قیمت کن.

عفونت های قارچی، بیماری های مقاربتی و موهایی که زیر پوست رشد می کنند، همه و همه باعث می شود که ناخواسته در بخش زنانه بدن مان دچار مشکلاتی شویم. البته موضوع فقط به همین چیزها محدود نمی شود بلکه ضربه، کبودی، خراش و پارگی هم ممکن است واژن شما را تهدید کند. در ادامه قصد داریم شما را با 5 مشکل شایع در ناحیه واژن آشنا کنیم.

کبودی

تا به حال درباره هماتوم واژن چیزی به گوش تان خورده است؟ اگر در ناحیه واژن کبودی دیدید، یا بخشی از پوست که ورم کرده و به رنگ بنفش یا آبی مایل به سیاه درآمده، با لخته شدن خون در زیر پوست آن ناحیه طرف هستید که به آن هماتوم گفته می شود. با این حال چنین جراحتی خیلی شایع نیست و معمولاً در زندگی روزمره اتفاق نمی افتد و ممکن است به دلیل دوچرخه سواری یا دوچرخه سواری در کوهستان، زایمان و... ایجاد شود و چاره آن کیسه یخ و گذشت زمان است پس اگر کبودی در این ناحیه از بدن تان دیدید خیلی نگران نشوید.

شکستگی لگن 

شکستن استخوان ناحیه لگن که دقیقا در کنار اندام تناسلی زنانه قرار گرفته، 3 درصد از کل شکستگی ها را شامل می شود که بیش از همه ناشی از تصادفات اتومبیل، زمین خوردن با دوچرخه و... است. اما خبر خوب این است که بیشتر این شکستگی ها جزئی هستید و اگرچه درد شدیدی دارند اما نیاز به جراحی پیدا نمی کنند. اما اگر به تازگی ضربه ای به این ناحیه از بدن تان خورده و درد دارید و نگران شکستگی هستید، حتما باید از استخوان لگن تان عکس بگیرید.

بریدگی

اغلب بریدگی هایی که در ناجیه واژن برای خانم ها اتفاق می افتد مربوط به موزدایی است و هر کسی که یک بار وکس در ناجیه بیکینی را تجربه کرده یا موهای روی آلت تناسلی اش را با تیغ تراشیده، کاملاً با این بریدگی ها آشناست. اما مشکل اصلی اینجاست که این بریدگی ها می تواند باعث رشد موهای زیر پوستی شود و ایجاد التهاب و درد کند. علاوه بر این تراشیدن موهای این ناحیه می تواند ریسک ابتلا به عفونت را نیز بالا ببرد.

سوختگی 

این مساله معمولا موقع استفاده از وکس برای موزدایی ناحیه تناسلی اتفاق می افتد و به دلیل حرارت بالای وکس است که روی پوست مالیده می شود. اگر این اتفاق برای شما افتاد فورا از تکنیسین مربوطه بخواهید برایتان یک کمپرس سرد آماده کند تا روی پوست تان قرار دهید. هر چه قدر این کار را زودتر انجام دهید، قرمزی و درد کمتری هم خواهید داشت. اگر هم خودتان ناحیه بیکینی را وکس می گذارید، حتما قبل از مالیدن آن روی پوست، حرارت وکس را روی مچ دست تان امتحان کنید.

پارگی لابیا 

داشتن رابطه جنسی خیلی خشن یا خشکی بیش از حد پوست در این ناحیه می تواند باعث پارگی لابیاها شود. این مساله به خصوص در اولین مرتبه ای که با همسرتان رابطه زناشویی دارید شایع است و می تواند باعث خونریزی یا درد موقع ادرار کردن و... شود اما با استفاده از یک لوبریکانت یا روان کننده طبیعی تا حد خوبی می توان از این آسیب پیشگیری کرد.


همین حالا قیمت منو تالار رو درخواست کن و برای بازدید تالار دلخواهت هماهنگ کن.