فرقی نمی کند که موهای شما صاف است یا فرفری، برای زیبایی موها همیشه می توانید از طب سنتی کمک بگیرید؛ طب سنتی همیشه بهترین و سالم ترین راه ها را پیش پایتان می گذارد

برای عکس و فیلم جشن عروسی اینجا می تونی بهترین آتلیه و با قیمت مناسب انتخاب کنی.

برای تقویت و زیبایی موها روش های خانگی موثری وجود دارد که بعضی از عروس ها از آنها استفاده می کنند. اگر می خواهید با کمک مواد طبیعی و ارزان قیمت موهایی پرپشت و زیبا داشته باشید، از این نسخه های متخصصان طب سنتی استفاده کنید.

با سیر ضدریزش شوید

سیر خواص فوق‌العاده‌ای دارد؛ باعث کاهش چربی خون (به‌خصوص کلسترول) و کاهش فشار خون بالا می‌شود، سیر همچنین محرک دستگاه ایمنی بدن، ضدباکتری، ضدقارچ، ضدانگل‌های روده‌ای، ضدسرطان، خلط‌آور، ضداسهال، تسکین‌دهنده‌ دردهای قلبی و درمان زگیل و واریس است.

مواد لازم:  سیر متوسط هشت یا نه حبه، روغن زیتون یک لیوان کوچک

روش تهیه :سیرها را پوست کنده و له کنید. پوره‌ای را که درست کرده‌اید در یک کاسه بریزید. روغن زیتون را در ماهیتابه گرم کنید؛ سپس روی پوره سیر ریخته و هم بزنید تا یکدست شود. مخلوط سیر و روغن زیتون را در یک بطری شیشه‌ای بریزید و بگذارید دو تا سه روز بماند. هفته‌ای دو مرتبه این ماسک خانگی را روی پوست سرتان بگذارید و ماساژ دهید. اجازه بدهید ماسک به مدت یک ساعت روی موهای‌تان بماند، سپس با آب ولرم بشویید.

درخشان شوید

این ماسک برای موهای خشک و شوره‌دار مناسب است. کافیست بعد از شامپو زدن موها‌یتان از این ماسک 100 درصد طبیعی استفاده کنید.

مواد لازم: تخم‌مرغ یک عدد، ماست چهار قاشق غذاخوری

روش تهیه: تخم‌مرغ را با ماست هم بزنید تا یکدست شود. بعد ازشامپو زدن موها این ماسک را روی آنها قرار دهید و پوست سر و نوک موها را ماساژ دهید. اجازه بدهید ماسک به مدت پنج دقیقه روی موهایتان بماند، سپس با آب ولرم بشویید

ماسکی برای موهای خشک

مواد لازم: زرده تخم‌مرغ یک عدد، سس مایونز 4/1 فنجان

روش تهیه: زرده تخم‌مرغ را با سس مخلوط کنید و هم بزنید تا کاملا یکدست شود. ماسک را به پوست سرتان بمالید و با دستمال یا حوله گرم ببندید. ماسک را 45 دقیقه روی موهای‌تان نگه دارید، سپس با آب ولرم بشویید.

ماسکی برای ریزش موها

مواد لازم: تخم‌مرغ یک عدد، عسل یک قاشق سوپخوری

روش تهیه: تخم‌مرغ را با عسل مخلوط کنید و هم بزنید. ماسک را روی موهای خود گذاشته و بعد از 15 دقیقه با آب ولرم بشویید.

ماسکی برای تقویت موها

مواد لازم: عسل یک قاشق سوپخوری، سس مایونز یک قاشق سوپخوری، ماست یک قاشق سوپخوری، زوغن زیتون یک قاشق سوپخوری، زرده تخم‌مرغ یک عدد

روش تهیه: همه مواد فوق را با هم مخلوط کنید و هم بزنید تا یکدست شوند.ماسک آماده شده را به مدت دو ساعت روی موهای‌تان نگه دارید، سپس با آب ولرم بشویید.

نرم و درخشان شوید

مواد لازم: عسل یک قاشق چایخوری، ماست یک قاشق چایخوری، سس مایونز یک قاشق غذاخوری

روش تهیه: مواد را با هم مخلوط کنید و هم بزنید تا یکدست شود. ماسک را روی موهای‌تان قرار دهید و بعد از دو ساعت با آب ولرم شست‌و‌شو دهید.

فرفری ها به گوش!

مواد لازم: تخم‌مرغ دو عدد، روغن ذرت دو قاشق سوپخوری

روش تهیه: تخم‌مرغ‌ها را با روغن ذرت هم بزنید. ماسک به دست آمده را به پوست سر خود بمالید و کمی ماساژ دهید و پس از یک ساعت موهایتان را با آب ولرم بشویید.

حساسها موزی شوید!

می‌توانید با استفاده از مخلوط موز له شده و عسل، تخم‌مرغ و شیر و مقداری روغن زیتون نیز یک ماسک مو تهیه کنید. این ترکیبات را کاملا با یکدیگر مخلوط کنید و برای کسب نتایج معجزه‌آسا آن را روی سر خود بمالید.

شما از نسخه های مادربزرگتان چیزی به خاطر دارید که برای زیبایی موها موثر باشد؟

اگه دوست داری یه جشن خونوادگی و شیک توی باغ تالار داشته باشی لیست کامل رو اینجا ببین.