نمی توانم مادرشوهرم را تحمل کنم

پرسش: سلام من خانمی 24 ساله هستم و 1 ساله ازدواج کرده ام. رو مادرشوهرم خیلی حساسم، کوچکترین حرفش منو ناراحت میکنه و بعد میشه دلیل یه مشاجره بین منو همسرم. با اینکه مادر شوهرم خیلی جاها مهربونی میکنه و انواع کادوها رو بهم میده اما کافیه فقط یه بار گیر بده به همسرم که چرا زیرپیرهنی پوشیدی یا چرا سیبیلاتو زدی. دیگه من ازش متنفر میشم. باور نداره که پسرش دیگه بچه نیست 30 سالشه زشته تازه میخواد تربیتش کنه. چیکار کنم خیلی از دست مادرشوهرم ناراحت میشم. منو همسرم کوچکترین مشکلی با هم نداریم. عاشق همیم. اما کافیه بگم مامانت... دیگه میشه دعوا و گریه. لطفا منو راهنمایی کنین.
پاسخ

پاسخ: دوست عزیز بد نیست به این 4 نکته توجه کنید:
1-حدود 3 سال اول زندگی زناشویی مهم ترین دوره زندگی زناشویی است چرا که در این دوران زن و مرد تغییرات زیادی را تجربه می کنن و ممکنه تنش هایی هم داشته باشن. بنابراین روشی که زوج ها در این دوره برای حل مسئله انتخاب می کنن بسیار تعیین کننده است چون در ادامه زندگی هم کماکان از همین روش ها استفاده خواهند کرد. واقعیت اینه که مشاجره نوعی روش حل مسئله اس که نه تنها به حل مشکل کمکی نمی کنه بلکه مشکل را اضافه هم می کنه پس در وهله اول مشاجره باید تا حد امکان کم بشه.
2- شوهر شما 29 سال با مادرش زندگی کرده برای تغییر نوع ارتباط باید اجازه بدین زمان بگذره و ایشان و حتی خود شما با هم هماهنگ تر بشین و نقش مادر ایشان هم کم تر بشه.
3- "منو همسرم کوچکترین مشکلی با هم نداریم" جمله اشتباهی است. هیچ زوج سالمی وجود ندارن که هیچ مشکلی نداشته باشن بلکه تفاوت زوج ها در توانایی حل مسئله اس.همین مسئله ای که ذکر کردین کافی است ولی شاید مشکلات زیاد یا عمیق نشدن. از همین جا باید شروع کنین.
4-آنچه ذکر کردین کمی حس جنگ قدرت را هم می ده بهتره حواستون باشه که شما به این نوع رابطه وارد نشین چون شما هم روزی تبدیل به مادر می شین.

لطفا کمی صبر کنید...