آیا در انتخاب گل عروسی تان سردرگم هستید و نمی دانید چه گلی را برای دسته گل عروس، جیب داماد، تزیین سالن و ... انتخاب کنید؟

اگر می‌خواهید دسته گل عروسی‌تان تک باشد و از آن گل‌هایی که در همه عروسی‌های می‌بینید خوش‌تان نمی‌آید می‌توانید این نکات را به گل‌فرو‌ش‌ مورد نظرتان بگویید تا یک دسته گل خاص برای شما حاضر کند.

 

1. دسته گل نه! تاج گل:

 

به جای این‌که برای ساقدوش‌ها دسته گل سفارش دهید، از گل فروش بخواهید برای‌شان تاج گل‌هایی ظریف درست کند تا به موهای‌شان بزنند درست مثل الهه‌های رومی. استفاده از غنچه‌های گل در طراحی این تاج‌ها ایده بی‌نظیری است که کمتر عروسی به فکرش رسیده است.

 

2. گل‌های گران نه! گل‌های ارزان:

 

به جای این‌که تمام گلدان‌های روی میزها را از گل‌های گران قیمت پر کنید در مرکز گلدان چند گل زیبا و قیمتی بگذارید و اطراف آن را با گل‌های ارزان پر کنید.

 

3. روی کت داماد دسته گل نه! یک گل:

 

این روزها دامادهای شیک و ساقدوش‌های‌شان از گل‌های کوچک استفاده می‌کنند به این ترتیب نمای اتوکشیده و بی‌روح کت‌ آنها هم باطراوت می‌شود و اشانتیونی هم از گل عروس را دارد. می‌توانید به گل فروش یک زنبق یا آفتاب‌گردان کوچک سفارش دهید و بگویید آن را با روبانی کوچک که با کت‌وشلوار دامادی‌تان هماهنگ است برای‌تان حاضر کند. معمولا دامادهای بچه مثبت روبان شطرنجی، دامادهای شیک از روبان راه‌راه و دامادهای محتاط روبان خال‌خالی سفارش می‌دهند.

 

4. گل بزرگ نه! گل ظریف:

 

در انتخاب نوع گل دقت کنید، قرار است این همه پول گل بدهید و حیف است که آنها را بعد از نهایتا یک هفته دور بریزید. برای استفاده بهینه از گل‌های جشن عروسی می‌توانید انواعی را سفارش دهید که بعدا بتوانید خشک‌شان کنید به عبارتی گل‌هایی را انتخاب کنید که بعد از خشک شدن ظاهری قشنگ داشته باشند، چنین گل‌هایی ظریف‌اند و گلبرگ و ساقه‌ ضخیمی ندارند. این گل‌ها بعد از خشک شدن موارد استفاده زیادی دارند مثلا می‌توانید آنها را روی کارت‌های تبریک بچسبانید، در مهمانی‌ها برای تزیین میز از آنها استفاده کنید. برای این منظور گل‌های رز، زنبق، ارکیده، سوسن، داوودی و بنفشه انتخاب‌های مناسبی هستند. برای خشک کردن دسته گل باید آن را بر عکس از جایی تاریک که در معرض هوا است آویزان کنید و اگر می‌خواهید گل‌ها تک تک خشک شوند، دسته‌های گل را با قیچی باز کنید گل‌ها را در یک سینی بچینید، روی آن توری پهن کنید که باد گلها را نبرد و در نهایت در سایه و معرض هوا بگذارید تا خشک شوند.


5. ساقه یک رنگ نه! رنگی‌رنگی:

 

به جای این‌که ساقه دسته گل‌تان را با روبانی یک رنگ که معمولا هم سبز است بپوشانید و دورش یک روبان رنگی ببندید بهتر است خودتان بسته به رنگ گل‌هایی که انتخاب کرده‌اید در بازار بگردید و روبان‌هایی رنگارنگ با جنس‌های متفاوت مثلا ساتن، مخمل تهیه کنید و دور ساقه دسته گل‌تان بپیچید.


6. پایه‌های گل یکنواخت نه! متفاوت:

 

اگر در سالن‌تان تعدادی میز با یک مدل گل داشته باشید چشم مهمان‌ها خسته می‌شود برای اجتناب از این طراحی یکنواخت و تکراری گل‌های ورودی باغ یا سالن، راه ورودی، میز خودتان، میز‌های مهمان‌ها، میز خانواده نزدیک را با یک مدل واحد اما در اندازه‌های مختلف بیارایید. مثلا می‌توانید روی برخی میزها از شیشه‌هایی به شکل هندسی که از یک مدل گل انتخابی‌تان پر شده استفاده کنید و روی برخی دیگر از میزها گلدان‌های بزرگ گل که با برگ‌های بلند و چند مدل گل تزیین شده‌اند، بگذارید.