می گویند رنگ دخترهاست! شاید چون صورتی رنگی آرام بخش و شادی آور است و دخترها هم همین خاصیت ها را دارند! اما خوب است بیشتر از موارد استفاده رنگ صورتی بدانید

همین حالا از بهترین آتلیه های عروس تهران درخواست قیمت کن.

دنیای رنگ ها مفاهیم خاص خودش را دارد. شناخت روانشناسی رنگ ها به شما کمک می کند تا احساسات تان را با رنگ ها همگام کنید و برای تغییر برخی از حس های ناخوشایند، از رنگ ها و اثرات شگفت انگیز آنها غافل نشوید. یکی از رنگ های پر طرفدار در میان عروس خانم ها صورتی است. شاید این سوال برایتان پیش بیاید که چرا صورتی رنگی دخترانه است و پسر ها کمتر به انتخاب این رنگ تمایل دارند؟ یک روانشناس به شما می گوید که چرا دختر ها رنگ صورتی را دوست دارند و اگر فردی بیش از حد به صورتی علاقه مند باشد، در شخصیت او چه مشکلاتی دیده می شود. همین موضوع بهانه خوبی برای دوستداران رنگ صورتی است تا با مفاهیم رنگ محبوب شان آشنا شوند و حتی برای لاغری و تناسب اندام صورتی را به محیط زندگی شان راه دهند.

عاشقانه و دخترانه

تقریبا همه می دانیم که صورتی رنگی دخترانه است که عشق، احساسات رمانتیک و عاشقانه را به دیگران القا می کند. این روزها رنگ صورتی به دکوراسیون خانه ها هم راه یافته و می تواند در آرامش ما تاثیر داشته باشد. به همین دلیل یکی از رنگ های پیشنهادی برای دکوراسیون اتاق خواب صورتی است. صورتی های تیره تر نشانه شادی و نشاط هستند و این حس را به شما منتقل می کنند. پس اگر می خواهید در فضای یکی از اتاق ها شادی ونشاط بیشتری داشته باشید از صورتی های پر رنگ تر و سرخابی کمک بگیرید.


ضد افسردگی

روانشناسان بر این باورند که صورتی رنگی قدرتمند است. بدین معنا که از یک سو می تواند آرامش و راحتی ایجاد کند و از سوی دیگر با القای حس شادی و نشاط به جنگ افسردگی بروند. به افراد افسرده و غمگین توصیه می شود که صورتی های پر رنگ و شاد را به محیط زندگی شان راه دهند. در این صورت شادی و نشاط بیشتری را تجربه می کنند و وقتی به خانه می رسند، آرام و شادتر هستند. علاوه بر این گفته می شود که صورتی رنگی امید بخش است و سبب می شود نسبت به آینده دیدگاه روشن تری داشته باشید. صورتی پرخاشگری را کاهش می دهد و از شدت عصبانیت می کاهد.

فقط مخصوص اتاق بچه ها نیست

وقتی نام رنگ صورتی می آید بطور خودکار فکر می کنیم که صورتی مخصوص اتاق دختر بچه هاست در صورتیکه این رنگ برای اتاق نشیمن و اتاق های خواب هم بکار می رود. صورتی در کنار سفید فضایی شیک و آرام ایجاد می کند. اگر می خواهید فضا کلاسیک تر به نظر برسد این ترکیب را فراموش نکنید. اگر صورتی را با قهوه ای ترکیب کنید ترکیب زیبایی ایجاد می شود که برای اتاق نشیمن گزینه مناسبی است. صورتی در کنار سیاه هم جلوه مدرن تری به اتاق می بخشد و فضا را تا حدودی عاشقانه می کند. صورتی و بادمجانی ترکیب مدرن و زیبایی است که از سلیقه متفاوت شما حکایت می کند و صورتی در کنار طوسی یا خاکستری، آرامش فضا را افزایش می دهد.

رنگ کاهش اشتها

صورتی از جمله رنگ هایی است که اگر در فضای آشپزخانه از آن استفاده کنید، اشتهای شما را کاهش می دهد. در صورتیکه به دنبال رژیم های لاغری هستید و دلتان می خواهد به تناسب اندام برسید، رنگ صورتی را در فضای آشپزخانه دست کم نگیرید. این رنگ اشتهای شما را برای مصرف مواد غذایی چرب و پر کالری کاهش میدهد و شما را نسبت به مصرف غذاهای کم حجم و سالم ترغیب می کند. پس بشقاب و وسایل غذاخوری را صورتی انتخاب کنید تا هنگام غذا خوردن آرامش بیشتری داشته باشید و به آرامی غذا را به معده تان بفرستید. تحقیقات پژوهشگران نشان می دهد وقتی با سریع غذا می خورید پیام سیری دیرتر به مغز شما مخابره می شود و در نتیجه غذای بیشتری به معده تان می فرستید. در صورتیکه وقتی با آرامش غذا می خورید پیام سیری به موقع مخابره شده و حجم زیادی از مواد غذایی و کالری ها به بدن شما وارد نمی شود. بنابراین صورتی کمرنگ با القای آرامش شما را در کاهش وزن و احساس سیری همراهی می کند.

طالع بینی رنگ صورتی!

در صورتیکه رنگ مورد علاقه شما صورتی است، فردی دوست داشتنی، مهربان، سخاوتمند و حساس هستید که به نیازهای دیگران توجه می کنید.
رفتار دوستانه ای دارید و با دیگران با ملاطفت و مهربانی برخورد می کنید.
دلتان می خواهد از دیگران به خوبی مراقب باشید و غریزه مادری شما پر رنگ است.
رمانتیک و حساس هستید و دوست دارید با همسر آینده تان روابط عاشقانه داشته باشید.
چشم انداز ودیدگاه شما نسبت به زندگی مثبت است. با این طرز فکر خوبی های آدم ها را می بینید و همیشه به نیمه پر لیوان فکر می کنید.
از نظم و ترتیب خوشتان می آید و دوست دارید هر کاری را طبق اصول و قانون پیش ببرید. چهارچوب های زندگی شما مشخص است.
آرامش، محافظه کاری و صلح طلبی هم درشخصیت شما دیده می شود. شاید رگه هایی از کمرویی هم داشته باشید و ارتباط با سایرین برایتان خیلی راحت نباشد.
گاهی اوقات کمی ساده لوح هستید و شرینی خاصی دارید که شما را به دختران کم سن و سال نزدیک می کند.
در هر سن و سالی که باشید جوان تر از سن تان به نظر می رسید و شخصیت زنانه تری دارید.
یکی از دغدغه های شما این است که بیشتر روی پای خودتان بایستید. خودتان را بیشتر دوست داشته باشید. در این صورت می توانید علاقه و محبت دیگران را به سمت خودتان جذب کنید.

شما هم از دوستداران رنگ صورتی هستید؟ از این به بعد بیشتر از این رنگ در خانه و زندگی تان بهره بگیرید. چه ایده هایی برای استفاده از این رنگ در منزل تان دارید؟

همین حالا از بهترین آتلیه های عروس تهران درخواست قیمت کن.