هنگام مانیکور و پدیکور به نکات بهداشتی و سلامت آرایشگاه توجه کنید تا از بیماری های عفونی و ویروسی دور بمانید؛ باید بهداشتی ترین مانیکور دنیا را انجام دهید

بیشتر عروس ها دوست دارند در شب عروسی ناخن های بسیاری زیبایی داشته باشند و البته در مهمانی های قبل و بعد از ازدواج هم به ناخن هایشان می رسند. اگر جزو این عروس ها هستید وقتی می خواهید برای مانیکور و پدیکور به آرایشگاه بروید بهتر است به چند نکته بهداشتی توجه کنید.

انتقال عفونت ها از راه ناخن

خوشبختانه این روزها سالن های خوب و بهداشتی برای انجام کارهای ناخن پیدامی شوند. بدین ترتیب با انتخاب آراشگاه تمیز و مناسب از عفونت های ایجاد شده درناخن ها دور می مانید. شاید پیش خودتان فکر کنید که بهداشت بخش ناخن در سالن های زیبایی موضوع مهمی نیست اما این طرز فکر اشتباه است. اگر در بخش مربوط به زیبایی ناخن ها هم بهداشت عمومی رعایت نشود، عفونت های قارچی و باکتریایی خطرناکی در ناخن ها ایجاد می شود. در مواردی احتمال انتقال ویروس هپاتیت ث هم وجود دارد. این ویروس ها و عوامل بیماری زا از طریق دست های آلوده یا ابزارهای غیر بهداشتی به افراد منتقل می شوند. برای پیشگیری از این موارد لازم است که در آرایشگاه های سالم و پاکیزه این نکات رعایت شود:

ضدعفونی کردن لوازم مانیکور

قبل از اینکه آرایشگر با کمک قیچی های کوچک پوست های اضافی اطراف ناخن را قیچی کند به حرکات او دقت کنید. لازم است که این قیچی های کوچک با مواد ضد عفونی کننده تمیز شوند. در واقع بعد از پایان کار هر مشتری آرایشگر باید قیچی های کوچک را استریل کند تا عوامل بیماری زا از راه ناخن به دیگران منتقل نشوند. درواقع نکته مهم اینجاست که با کمک مواد شیمیایی ابزارهای آرایشی باید حداقل 10 دقیقه قبل از شروع کار مشتری تازه ضدعفونی شوند. اگر نسبت به این موضوع مشکوک هستید در مورد نحوه تمیز کردن ابزارهای مانیکور و پدیکور از مسوول آرایشگاه سوال کنید.جدای از ابزارهای بهداشتی، آرایشگر باید میز کار تمیزی هم داشته باشد.
تشتی که برای پدیکور بکار می رود باید کاملا تمیز و بهداشتی باشد و آب آن بعد از هر بار استفاده تعویض شود. بهتر است داخل این تشت های سرامیکی ظرف پلاستیکی تمیزی قرار گرفته باشد که برای هر مشتری تعویض شود. اگر پاهای شما دچار گزش حشرات شده یا زخم و خراشی روی پایتان وجود دارد بهتر است پدیکور را به زمان موکول کنید که زخم های پای شما کاملا بهبود یافته باشد.

تمیزی حوله ها

برخی از آرایشگران هنگام مرتب کردن ناخن های شما ، حوله ای زیر دستتان قرار می دهند. تمیزی این حوله هم اهمیت زیادی دارد. اگر می بینید که آرایشگر در این زمینه بی توجه است خودتان حوله تمیز کوچکی به همراه داشته باشید.

وکس نکنید

وقتی قرار است برای پدیکور به آرایشگاه بروید از یک روزقبل از وکس، شیو یا کرم موبر استفاده نکنید. التهاب و زخم های کوچکی که هنگام از بین بردن موهای زائد روی بدن ایجاد می شود محل خوبی برای عفونت و تجمع میکروب هاست.

دستهای آرایشگر باید تمیز باشد

آرایشگر باید قبل از شروع مانیکور و پدیکور دست هایش را با آب و صابون کاملا شسته باشد. اگر متوجه شدید دست های تمیزی ندارد رودربایستی را کنار بگذارید و این نکته را به او گوشزد کنید