گریم می تواند چهره را از این رو به آن رو کند؛ بدون اینکه آرایش زننده و غلیظی داشته باشید. در واقع گریم عروس یک تکنیک ظریف برای آرایشی سنگین است.

برای بهترین شب زندگی یه آتلیه عکاسی خوب انتخاب کن.

به وسیله گریم سایه های روشن و تیره ای روی پوست ایجاد می شود تا با بوجود آمدن خطای دید، ایرادها کاسته و زیباییها افزایش یابد. البته این تکنیک ها و رویکردها، روی هر شخص با توجه به ویژگی های آن شخص متفاوت خواهد بود اما روش کلی کار یکی است.


کانتورینگ و هایلایت می دانید؟

2 روش اصلی و قابل استفاده برای طراحی پایه گریم وجود دارد؛ کانتور ( تیره کردن ) و هایلایت (روشنکردن ) که کانتور برای کمرنگ کردن ایرادهای صورت است یعنی قسمت هایی از صورت که شما نمی خواهید خیلی به چشم بیاید و هایلایت برای پررنگ و برجسته کردن زیبایی های صورت تا بیشتر به چشم بیاید.

کانتور: از سایه و رنگ 2 درجه تیره تر از پوستتان کمک بگیرید. می توانید از رنگها و سایه های مات و بدون درخشندگی استفاده کنید.
هایلایت: رنگ زمینه یعنی همان فون را منهای 2 کنید. می توانید هم از رنگ و سایه های مات استفاده کنید و هم براق و درخشنده.

آرایش گونه

بدون شک می خواهید گونه هایتان را برجسته کنید. برای شروع کار با استفاده از برس گونه متوسط یا بزرگ و سایه کانتور تیره زیر استخوان گونه را رنگ بزنید. توصیه ما این است که از رنگ برنز یا قهوها ی ملایم برای این قسمت استفاده کنید.
بالای قسمتهایی را که تیره کردید، هم برای متعادل کردن و هم برای اینکه گونه ها برجسته تر به نظر بیایند، هایلایت کنید. در این تکنیک گریم، بعد از تیره کردن زیر گونه سعی کنید استخوانهای گونه خود را برجسته تر کنید، برای این کار با استفاده از قلم مو، رنگ براق و درخشنده یا سایه روشنی را در امتداد استخوانهای گونه بزنید و بعد با برس خطوط را محو کنید.

کوچک جلوه دادن بینی

همه به دنبال کوچک کردن بینی شان هستند حالا بعضی با جراحی و بعضی دیگر با گریم؛ برای اینکه بینی کوچکتر و باریکتر جلوه کند، برای بینی نیز از همان سایه کانتور گونه خود استفاده کنید. این کار را از گوشه درونی ابرو شروع کنید و تا انتهای هر دو طرف بینی ادامه دهید (البته یادتان باشد، ممکن است این استراتژی برای هر صورتی مناسب نباشد.)
پس از بالا تا پایین تیغه بینی خود را هایلایت (روشن و برجسته) کنید. یادتان باشد در گریم برای بینی باید همیشه از محصولات مات استفاده کنید حتی برای رنگ های روشن چون به طور حتم تمایل ندارید که بینی تان زیاد به چشم بیاید، به خصوص آن منطقه برجسته T مانند؛ بنابراین نباید آن را درخشنده کنید و در نهایت خط فاصل بین این دو قسمت بینی را با استفاده از یک قلم مو محو کنید.

آینه صورت

چشمها را می توانید در 2 مرحله آرایش کنید. با تیره کردن و کانتور کار خود را شروع کنید از سایه تیره روی چین و چروکها و پلک چشمتان بهره ببرید و خوب آنها را همرنگ کنید. سپس با یک قلم مو ناحیه زیر ابرو را هایلایت و برجسته کنید.


اسکارها را محو کنید

کانسیلرها و پوشاننده های مختلفی در بازار وجود دارند که هر کدام با توجه به مواد تشکیل دهنده خود دارای کارایی خاصی هستند. مثلا کانسیلری که برای پوشاندن سیاهی های زیر چشم است اصلا مناسب پوشاندن اسکار یا جای زخم و تاتو نیست یا اصلا نمی تواند قرمزی ها را بپوشاند چرا که کانسیلرهای زیر چشم حالت کرمی شکل دارند و از رنگ پوست کمی روشنتر هستند و در نتیجه قرمزی های پوست را فقط روشنتر کرده و کاری می کنند که بیشتر جلوه کنند. برای پوشاندن جوشها، جای زخمها و تاتو باید سراغ کانسیلرهایی بروید که تن زردرنگ دارند و تقریبا همرنگ پوست صورت هستند.کانسیلر زیر چشم باید یک یا ۲ درجه روشنتر از رنگ کرم پودری باشد که استفاده می کنید. یک کانسیلر روشن با تن زرد به راحتی می تواند رگ های آبی رنگ زیرچشم را بپوشاند و پوست این قسمت را یکدست جلوه دهد.

تکنیک شما برای گریم و زیباتر شدن چیست؟

انتخاب برای آرایش و میکاپ روز عروسی رو میتونی در این لیست ببینی.

همین حالا از بهترین آتلیه های عروس تهران درخواست قیمت کن.