صورت تان قلبی یا مثلثی است؟ آرایش مخصوص فرم صورت تان را بلدید؟ در این مطلب بهترین آرایش برای صورت های قلبی یا مثلثی شکل را یاد می گیرید.

برای بهترین شب زندگی یه آتلیه عکاسی خوب انتخاب کن.

یکی از این رازهای زیباتر بودن توجه به فرم و شکل صورت و هماهنگی آرایش، مو و لباس با آن است. بنابراین برای اینکه عروسی زیباتری به نظر برسید، توصیه می شود که در مرحل اول شکل چهره تان را بشناسید و سپس متناسب با آن موها و صورت تان را آرایش کنید. البته در کنار این نکات توجه به رنگ پوست، مو و البته هماهنگی رنگ لباس با رنگ چهره هم اهمیت دارد تا زیبایی و درخشندگی شما در مهمانی ها چند برابر شود.

اگر چهره‌ای قلبی شکل دارید....

صورت قلبی یا مثلثی دارای چانه‌ای تیز و گونه‌هایی پهن است. مدل و رنگ موی مناسب در زیبایی چنین صورتی نقش زیادی دارد. همچنین این نوع صورت دارای چانه باریک و پیشانی پهن و چاق است و در واقع کشیده دیده می‌‌شود. استخوان گونه ممکن است برجسته باشد اما اغلب دیده نمی‌شود زیرا که صورت پهن است.

با موها چه کنید؟

رنگ مو:

افرادی که صورت قلبی‌شکل دارند بهتر است ریشه‌های موی خود را تیره و قسمت‌های پایینی را روشن‌تر کنند.

مدل مو:

به دنبال مدلی باشید که در قسمت پایینی صورت حجم بیشتری داشته باشد. از مدل موی خیلی کوتاه و پسرانه یا چتری‌های حجیم یا دم اسبی‌های سفت دوری کنید. این مدل‌ها تیزی چانه شما را بیشتر نمایان می‌سازند.

نکاتی برای زیبایی بیشتر

دستمال گردن یا پیراهن‌هایی با یقه بسته این گونه صورت‌ها را زیباتر نشان می‌دهند. پس اگر چنین چهره ای دارید لباس های یقه ایستاده و یک جین دستمال گردن در کمد لباس هایتان داشته باشید.

چطور آرایش کنید

1- جاهایی که باید تیره شوند: شقیقه‌ها و چانه و همچنین از دکمه گوش تا زیر فک (دقیقا از جایی که فک‌ها شروع می‌‌شوند)

2- جاهایی که باید روشن شوند: زیر گونه‌ها روی خط فک.

3- رژ گونه: روی استخوان‌های گونه.

گونه را زیادی برجسته نکنید

مراقب باشید استخوان‌های گونه را زیاد روشن نکنید زیرا هنگامی که لبخند می‌‌زنید این بخش بیش از بقیه اجزای صورت به چشم می‌‌آید.

انتخاب برای آرایش و میکاپ روز عروسی رو میتونی در این لیست ببینی.

همین حالا از بهترین آتلیه های عروس تهران درخواست قیمت کن.