کدام مدل بافت مو را می پسندید؟ می دانید برای انتخاب مدل بافت مو باید به جزئیات چهره تان دقت کنید؟ اینطوری می توانید مناسب ترین مدل را انتخاب کنید.

برای بهترین شب زندگی یه آتلیه عکاسی خوب انتخاب کن.

چند مدل بافت داریم؟

به طور کلی می توان گفت بافت ها انواع بسیاری دارد که عبارتند از: بافت آفریقایی، بافت مکزیکی، بافت خطی، بافت های ساده سنتی(که به دو دسته بافتهای تیغ ماهی و چهل گیس تقسیم می شوند) و بافت های دوگانه.در مدل بافت آفریقایی موها به صورت لوله یا مدلی شبیه موی سوخته شده بافته می شوند و اغلب روی سر سیاه پوستان آفریقایی از این نوع بافت ها دیده میشود. در مدل بافت مکزیکی، مو بافته می شود و به صورت آزاد در اطراف سر ریخته می شود. در بافت های خطی مو به صورت کشیده بافته شده و به سر می چسبد. اغلب افراد از این مدل بافت برای تزئین موهای جلوی سر استفاده می کنند.

بافت مادربزرگی!

می رسیم به بافتهای سنتی که از قدیم الایام مادربزرگ هایمان انجام می دادند. که در واقع همان بافت های چهل گیس و معمولی است نوع دیگری از بافت ها، بافت دوگانه است که ترکیبی از دونوع بافت است؛ بافت خطی که در جلوی سر قرار می گیرد و بافت آزاد که در پشت موها آویزان می شود. این نوع بافت بیشترین طرفدار را دارد. در اغلب بافت های دوگانه از وسایل تزئینی مانند کش های رنگی، منجوق، مهره های رنگی، صدف و نگین استفاده می شود.

صاف یا فر؟!

مدل بافت می تواند با توجه به نوع اکستنشن آن صاف یا فر باشد.(لازم به ذکر است افرادی که موهای کم پشتی دارند هنگام بافت اغلب از اکستنشن یا به صورت تک رنگ یا مش و هایلایت استفاده می کنند) بهتر است بافت با رنگ موی فرد هماهنگی داشته باشد. اگر میخواهید بافت بلندتر از موهایتان باشد استفاده از اکستنشن پیشنهاد می شود. البته استفاده از اکستنشن زیبایی بافت را چند برابر می کند. در کشور ما چون اغلب خانم ها به موهای روشن و بلوند علاقه مند هستند سراغ اکستنشن های روشن می روند.

کدام بافت به من می آید؟

هنگام انتخاب بافت باید به مدل صورت تان توجه کنید. البته آرایشگر ماهرتان به خوبی می داند که چه نوع بافتی را به شما پیشنهاد کند. ### به طورکلی بهتر است افرادی که چهره ای ظریف و زیبا دارند سراغ بافت بروند چرا که بافتن موها با هر نوع و مدلی باعث می شود صورت تان بیشتر در مرکز توجه قرار گیرد. به افرادی که صورت گرد دارند اغلب بافت مکزیکی می آید چرا که بافت به صورت آزاد دور سر قرار میگیرد و چهره شان را کشیده تر نشان میدهد اما افرادی که صورتی جذاب و شیرین دارند بهتر است از بافت خطی استفاده کنند. در بافت خطی قرص صورت کاملا نمایان می شود.

برای شستن بافت ها باید ...

شست وشوی موی بافته شده خیلی مهم است. دقت کنید که همیشه موهای بافته شده را با فشار زیاد آب بشویید. شامپوی خاصی نیاز نیست و با همان شامپو روزانه خودتان می توانید موها را بشویید. توجه کنید موهای بافته شده نباید خیس بماند چرا که باعث پوسیدگی موها می شود. بهتر است موهای بافته شده بدون اکستنشن یا با اکستنشن طبیعی(موهای طبیعی) را با باد گرم و موهای بافته شده با اکستنشن مصنوعی(الیاف پلاستیکی) را با باد سرد خشک کنید.

###

برای یه مراسم عروسی شیک می تونی اینجا لیست تشریفات رو ببینی.

همین حالا از بهترین آتلیه های عروس تهران درخواست قیمت کن.