چند مدل کیک عروسی در طرح ها و رنگ های متنوع را ببینید، شاید یکی از آنها همان کیک مورد نظر شما باشد

این‌روزها کمتر عروس‌ و دامادی یک کیک گرد ساده سفارش می‌دهند و بیشتر زوج‌ها دوست دارند کیک عروسی‌شان به فضا و تم جشن‌شان بخورد، دکور با شکوهی داشته باشد و تازه مزه‌اش هم زیر دندان مهمان‌ها بماند. در اینجا ما شما را با چند نوع مهم از کیک های عروسی آشنا می کنیم.

1. ساده و کلاسیک

این مدل شکیل و قدیمی اگرچه در میان مدل‌های دیگر چندان ظاهر چشم‌گیری ندارد اما آنهایی که طرفدار ظاهر شیک و کلاسیک هستند هنوز در انتخاب‌های خود دنبال چنین کیک‌هایی می گردند. بسیاری از عروس‌ خانم‌ها که در جشن عروسی خود سفید را با سورمه‌ای، شرابی یا شکلاتی هماهنگ می‌کنند معمولا کیک گرد و سفید با تزیین‌های ساده سفارش می‌دهند و گاهی برخی عروس‌ خانم‌ها تمایل دارند کیک سفید‌شان تزیینات خامه‌ای با طرحی از پارچه لباس عروس‌شان داشته باشد. اگرشما هم کیک سفید را دوست دارید و فقط دل‌تان می‌خواهد کمی ظاهر ساده آن را چشم‌گیرتر کنید، می‌توانید روبان‌ها یا گل‌هایی به رنگ اصلی تزیینات جشن‌تان دور هر طبقه کیک بگذارید.

 

 

 

2. کیک‌های شکلی

با روش‌های جدید قنادی دیگر شما مجبور نیستید کیک عروسی تان تنها گرد یا چهار گوش سفارش دهید چرا که این روزها قنادها می‌توانند خمیر کیک را به هر شکلی که شما دوست دارید فراهم کنند. از شکل‌های هندسی مختلف گرفته تا نماد به خصوصی که خودتان در نظر دارید. شما هم‌چنین می‌توانید هر طبقه کیک را به شکل دل‌خواهتان سفارش دهید.منتها یادتان باشد تعادل و خوش‌سلیقگی را از یاد نبرید.

 

 

 

3. کیک‌های چند طبقه

کیک شما می‌تواند 2 تا هر چند طبقه که دل‌تان می‌خواهد داشته باشد. این روزها قنادها بسته به وزن کیک و مواد به کار رفته در آن می‌توانند طبقه‌های کیک را به ترتیب اندازه روی هم بچسبانند یا در صورتی که احتمال لیز خوردن و افتادن طبقه‌ها وجود داشته باشد برای هر طبقه از پایه‌هایی محکم استفاده کنند. همچنین برخی قناد‌ها به جای پایه، تکیه‌گاه‌هایی را به کار می‌برند که کنار هر طبقه قرار می‌گیرد و پشت دسته گلی بزرگ مخفی می‌شود. طراح‌های کیک برای تزیین کیک‌های چند طبقه روی طبقه از انواع خوشه‌های میوه، گل، روبان و خمیرهای قنادی استفاده می‌کنند.

 

 

 

4. کیک‌هایی دخترانه

اگر دوست دارید ظرافت و لطافت روحیه شما بر سلیقه‌تان در انتخاب کیک سایه بیاندازد، می‌توانید کیکی با رنگ ملایم سفارش دهید و از قناد بخواهید با گل‌های خامه‌ای به رنگی ملیح روی آن را تزیین کند. همچنین می‌توانید غنچه‌های طبیعی صورتی یا سرخابی را با طرحی شکیل و پر احساس روی کیک‌تان بچینید.

 

5. کیک‌های خوشمزه

اگر دوست دارید کیک‌تان مزه‌ای به خصوص داشته و تزیین آن هم با مزه اش هماهنگ باشد، می‌توانید رنگ کیک را به تناسب طعم کیک انتخاب کنید مثلا اگر مزه شکلاتی را می‌پسندید به قناد بگویید روی کیک را هم با شکلات بپوشاند یا اگر میوه به خصوصی را در کیک می‌‌پسندید به طراح کیک بگویید از تکه‌های همان میوه برای تزیین کیک‌تان استفاده کند.