اگر به مراسم پاتختی دعوت شده اید و هنوز تصمیم نگرفته اید چه هدیه ای برای عروس خانم تهیه کنید این مطلب می تواند به شما کمک کند.

بهترین تالار های عروسی رو در نوعروس ببین و قیمت بگیر.

مهم ترین بخش مراسم پاتختی چیست؟ بله درست حدس زدید، باز کردن هدایا! قطعا دل تان می خواهد هدیه ای که می دهید هدیه به یاد ماندنی و خاطره انگیزی شود. وقتی می خواهید هدیه پاتختی را انتخاب کنید نکات زیر را در نظر داشته باشید.

برای هدیه پاتختی چقدر هزینه کنیم؟

شما باید بر اساس وضعیت مالی تان و همچنین رابطه تان با عروس تصمیم بگیرید که می خواهید یک ماگ قهوه خوری هدیه دهید یا یک قهوه ساز آخرین مدل! اگر وضعیت مالی خوبی ندارید می توانید خودتان یک یادگاری دست ساز برای عروس خانم درست کنید و به او هدیه دهید. 

آیا هم باید هدیه عروسی بدهیم و هم هدیه پاتختی؟

بله، تمام مهمان هایی که به مراسم پاتختی می روند باید هدیه هم ببرند. بهتر است در طول مراسم یکی از اقوام داوطلب شود و روی یک کاغذ اسامی و هدایا را بنویسد تا عروس خانم بعدا فراموش نکند که چه کسی چه هدیه ای داده است و بتواند به خوبی از آن ها تشکر کند.

هدیه پاتختی چه چیزی باید باشد؟

هدیه پاتختی هر چیزی می تواند باشد. این روزها خیلی از عروس و دامادها از مهمان ها درخواست می کنند تا هدیه شان را به صورت نقدی بدهند تا بتوانند با سلیقه خودشان برای منزل شان خرید کنند. اگر همچین درخواستی از شما نشده است می توانید به سلیقه خودتان یک گلدان کریستال، ساعت دیواری، پتو و یا هر چیز دیگری که به ذهن تان می رسد خریداری کنید.

هدیه پاتختی؛ رسم و رسوم و خرافات مربوط به آن

در مورد هدایای پاتختی هم مثل تمام چیزهای دیگر مربوط به عروسی خرافاتی وجود دارد. مثلا اگر اولین هدیه ای که عروس خانم باز می کند اولین چیزی باشد که از آن استفاده می کند خوش شانسی در نظر گرفته می شود. یا اینکه سومین هدیه ای که باز می شود از طرف هر کسی باشد او به زودی باردار خواهد شد! 

هدیه پاتختی و بسته بندی آن

قطعا قرار نیست هدیه پاتختی را در یک جعبه ساده به عروس خانم بدهید. در برخی فروشگاه ها می توانید کاغذ کادو و روبان های مورد نظرتان را انتخاب کنید و از فروشنده بخواهید به زیباترین شکل آن را برای شما کادوپیچ کند. حتی خودتان هم می توانید این کار را انجام دهید فقط کافی است رنگ مورد علاقه عروس را بدانید و هدیه را با همان رنگ کادوپیچ کنید و با گل های زینتی تزیین کنید. در آخر هم روی یک کارت اسم تان را بنویسید و روی هدیه بچسبانید چون در غیر اینصورت ممکن است عروس خانم متوجه نشود که آن کادوی زیبا سلیقه شما است.

شما دوست دارید در مراسم پاتختی تان چه چیزی هدیه بگیرید؟

برای یه مراسم عروسی شیک می تونی اینجا لیست تشریفات رو ببینی.

همین حالا قیمت منو تالار رو درخواست کن و برای بازدید تالار دلخواهت هماهنگ کن.