مادر عروس هستید و قرار است همراه دخترتان برای پرو و انتخاب لباس عروسی اش همراهش بروید؟ در خاطر داشته باشید که این 7 نکته را به دخترتان نگوئید .

همین حالا از بهترین آتلیه های عروس تهران درخواست قیمت کن.

تحریریه نوعروس / میترا شکری: در هنگام خرید لباس عروس،  معمولا یکی از مهم ترین آدم هایی که در این خرید همراهی شان می کند، مادر عروس خانم است. گاهی اوقات مادرها نظراتی در خصوص لباس عروس دختران شان دارند که آنها را به زبان می آورند و اتفاقا خیلی هم از آنها استقبال می شود. اما بعضی مواقع چیزهایی وجود دارد که بهتر است مادر خانم ها موقع خرید لباس عروس اصلا درباره ی آنها صحبت نکنند. مارتا استوارت در این خصوص هفت نکته ی اساسی دارد که بهتر است آنها را حتما در نظر بگیرد. البته این پست فقط مخصوص مادرهای عروس نیست، اگر قرار است شما هم به کسی درباره ی لباس عروسش نظر بدهید، بهتر است این موارد را جدی بگیرید.

لباست خیلی نازکه
اگر زمانی که دخترتان را در لباس عروس می بینید و متوجه می شوید لباسش خیلی نازک است و تمام اعضای بدنش مشخص است، لطفا جمله ی " باعث شرمندگی ام می شی" را به زبان نیاورید. دخترتان زمانی که این جمله را از شما می شوند، حس خیلی بدی به او دست می دهد و ممکن است حسابی از شما برنجد که به سلیقه اش احترام نگذاشته اید. برای اینکه در آن لحظه ی حساس مفید عمل کنید، بهتر است به خیاط دخترتان بگویید به پیشنهاد خودش برای لباس دخترتان تور ضخیم تری استفاده کند. با این کار هم مشکل شما حل می شود، هم دل دخترتان را نشکسته اید.

هفت جمله ای که مادر

این لباس زیره؟
زمانی که دخترتان با ذوق و شوق از اتاق پرو بیرون می آید، در همان ابتدا که او را نگاه می کنید و ممکن است به نظرتان برسد که لباسش خیلی مناسب نیست، بهتر است به او نگویید :«لباست مثل لباس زیر زنونه اس». اگر دخترتان دوست دارد این لباس را به تن کند، نقش مادرانه ی شما ایجاب می کند پیشنهادهایی به او بدهید که باعث می شود لباسش پوشیده تر به نظر بیاید. مثلا به او بگویید اگر روی سینه ی لباسش که خیلی باز است را با مقداری دانتل تزئین کند یا برای قسمت پشت که تا روی کمر باز است، از بند استفاده کند، هم مشکل شما با نامناسب بودن لباس دخترتان حل می شود، هم خیلی توی ذوق او نمی خورد که چه انتخاب نامناسبی داشته. 

این همه دکمه و بند
ممکن است زمانی که لباس عروس دخترتان را می بینید حس کنید باز کردن دکمه ها، بندها و حلقه هایی که در لباس او کار شده،بعد از مراسم عروسی حدود 3 ساعت از او وقت بگیرد و او آن وقت شب حوصله ی انجام این کارها را نداشته باشد. در این مورد کاملا حق با شماست، اما بهتر است شما در اینباره چیزی به عروس نگویید و اجازه بدهید دیگران مانند کسانی که ساقدوشش هستند این نکته را به او گوشزد کنند.

نباید پول بابتش بدین
###وقتی احساس می کنید لباسی که دخترتان انتخاب کرده بی کیفیت تر از آن است که خودتان یا داماد تان چند میلیون پولش را بدهید با استفاده از پول و پرداخت نکردن هزینه ی لباس عروس و تهدید به اینکه به داماد می گویم این لباس نمی ارزد، او را آزار ندهید###. برای اینکه چنین مشکلی پیش نیاید، قبل از سفارش لباس عروس با دخترتان درباره ی بودجه ای که برای این کار در نظر گرفته شده است صحبت کنید و از او بخواهید همین میزان بودجه را برای خرید لباس عروسی در نظر بگیرد.

خیالبافی کنین
بعضی از مادران زمانیکه می خواهند درباره ی لباس عروس دخترشان نظر بدهند، شروع می کنند به خیالبافی که درباره ی لباس عروس خودشان داشتند و می خواهند آن را در دخترشان هم امتحان کنند. لطفا فراموش نکنید که قرار نیست شما عروس باشید، عروسی که قرار است یک شب به یادماندنی را بگذراند، دختر شماست با ایده و سلیقه ای که با شما همخوانی ندارد. البته شما در کنار او هستید تا بتوانید در انتخاب یک لباس مناسب کمکش کنید، اما اینکه بخواهید لباس مطابق نظر شما باشد، گزینه ی درستی نیست.

هفت جمله ای که مادر

حرص نخورید
اگر دخترتان و همسرش به این نتیجه رسیده اند که می خواهند برای خرید لباس عروسی 10 میلیون تومان هم هزینه کنند و روی این امر اصرار دارند و قبل از شما هم هیچکس نتوانسته آنها را متقاعد کند، بهتر است شما هم خیلی حرص نخورید و زمانی که صحبت از قیمت لباس می شود به آنها نگویید :«شوخی می کنی؟»

این لباس رویایی من نیست
همانطور که قبلا گفتیم، قرار نیست شما عروس باشید و لباس رویایی شب عروسی تان را به تن کنید. این مراسم مخصوص دختر شماست و با گفتن این جمله که « این لباس خیلی رویایی نیست و اشک منو در نمیاره» همه چیز را به عروس خانم تلخ نکنید. کنارش باشید و بابت انتخابی که انجام داده خوشحال شوید. نگران رویایی نبودن لباس و متاثر شدن خودتان نباشید، قطعا شما آن شب از اینکه قرار است کمی از دختران دور باشید، متاثر می شوید.

 

همین حالا از بهترین آتلیه های عروس تهران درخواست قیمت کن.