شوهرم دست بزن دارد!

پرسش: بنده ده ساله ازدواج کردم ولی متاسفانه به خاطر مشکلات همسرم و خانوادش تقریبا هیچ روزی بدون مشکل سپری نکردم و فقط در تمام این سالها به امید روز خوب صبوری کردم ولی اخیرا از طرف همسر و خانوادش مورد آزار و اذیت بیشتری قرار گرفتم و همسرم بدترین فحش و ناسزای ممکن وجود داشته باشه به من و خانوادم میده و دست بزنشم بیشتر شده طوری که در حال حاضر تنها آرزوم اینه یه بار واسه همیشه از زندگیم بیرون بره. در ضمن باید بگم همسرم هشت سال بیکار و دچار بیماری اعصاب و جنسی هم هست ولی من با این شرایط ساختم ولی اینکه دوست داره با فحش و حرفهای زشت منو تحقیر کنه اونم فقط به خاطر مشکلات خانوادش و برادراش خیلی آزارم میده ،چرا مردها فکر میکنند حق زدن، اذیت و آزار و فحش دادن به همسر و خانواده همسرشون دارند ولی زن حق نداره حتی وقتی ناراحته صداشو ببره بالا. لطفا بگید با فحاشی همسر و خانوادش باید چه رفتاری کنم؟ اونقد ازش میترسم که وقتی میفهمم داره میاد خونه تمام وجودم میلرزه و دچار اضطراب شدید میشم.
پاسخ

پاسخ: سلام بر شما رنجدیده زندگی زناشویی. خانم محترم کمتر کسی با هدف ایجاد یک زندگی رنج آور ازدواج می کند، اشکال در انتخاب نادرست قبل از ادواج یا عملکرد ضعیف طرفین در بعد از ازدواج است. در مورد اول ممکن است اشکال انتخاب نادرست عدم تشخیص وجود مشکلات رفتاری و شخصیتی همسر باشد که از این فرصت برای پیشنهاد ارزیابی های روانی قبل از  ازدواج توسط زوج های در آستانه ازدواج، استفاد می کنم. ولی در مورد کیس شما به نظر می رسد یک آسیب روانشناختی از ایتدا وجود داشته که به مرور نه تنها بهبود پیدا نکرده که بدتر هم شده. در واقع این جمله شما که " چرا مردها فکر می کنند حق زدن، اذیت و آزار و فحاشی به همسر" دارن اساسا غلط است و هر فردی چنین رفتار کند دچار اختلال یا آسیب روانی است که شکل رایج آن در برخی ناراحتی ها همچون اختلالات خلقی، مرزی، انحرافات جنسی و ... دیده می شود. 

مطلب دیگه اینکه  برخی افراد با رویکرد سعادت طلب زندگی می کنند، یعنی شرایطی که شما تحمل کردین تا بلکه روزی درد و رنج به پایان برسد و شما هم در این رنج و محنت ابدیده شوید و به رشد برسید، غافل از اینکه استرس و زندگی پرفشار مانع از رشد و کمال است. بنابراین، قطعا رابطه شما نیاز به زناشویی درمانی دارد و اگر همسرتون همکاری نکرد(که به احتمال زیادی تمایلی به مشاوره و درمان ندارد)، خودتون مشاوره بگیرید. در واقع جواب سوال شما اینه که شما به خاطر ترس هاتون به این مدل زندگی و تن دادین، که می بایست اول ترس خودتون را درمان کنید. به خاطر داشته باشید که تحمل یک شرایط غلط، شرایط غلط بعدی را به وجود می آورد.

همین حالا قیمت منو تالار رو درخواست کن و برای بازدید تالار دلخواهت هماهنگ کن.

لطفا کمی صبر کنید...