همه چیز درباره شب زفاف

سلام من هیچ چیز درباره شب زفاف نمیدانم لطفا راهنمایی کنید
پاسخ

درود.

این مطلب را که حدود سه سال قبل در کانال تلگرامم منتشر کردم بخوانید:

راهنمای کوچک شب زفاف

خیلی خانم ها سوال می کنند درباره انواع پرده بکارت.

حتی دیشب دوستی از همراهان کانال در این مورد سوال کرد که ۵ سال از ازدواجش گذشته بود! چون این مساله دغدغه خیلی هاست، سعی می کنم مختصر و مفید توضیح بدهم.

حالت های مختلف را در اولین نزدیکی، یا به قول معروف، شب زفاف در نظر می گیریم:

۱- درد نیست و خونریزی هم نیست: گاهی ازاله بکارت، همراه خونریزی واضح و قابل رویت نیست. پس نبود خونریزی، نشانه نبود پرده نیست. پرده ممکن است باشد و برداشته شود، اما دستمال خونی ای هم در کار نباشد. داخل پرانتز: اساسا داشتن یا نداشتن پرده، هیچ ربطی به نجابت یک دختر ندارد. به این موضوع فکر کنید. پرده بکارت اصلا عصب حسی هم ندارد که وارد شدن آسیب به آن باعث درد بشود.

پس به قول فرنگی ها: Everything is OK.

۲- درد هست و خونریزی نیست: وقتی درد هست، یعنی درجاتی از انقباض واژن، به دلیل اضطراب وجود دارد. درواقع خانم تا حدی مبتلاست به واژینیسموس. اگر درد قابل تحمل بود و مانع نزدیکی نشد، فقط توصیه می کنیم زوج، معاشقه قبل از نزدیکی را طولانی کنند. اگر درد زیاد بود، باید نزدیکی متوقف شود و اگر دفعات بعد باز هم درد زیاد بود، با تشخیص اولیه واژینیسموس، زوج باید مراجعه کنند به سکس تراپیست.

۳- درد نیست، اما خونریزی هست: خونریزی به دلیل آسیب به هایمن (پرده بکارت) است و نیاز به اقدام خاصی ندارد. خونریزی ناشی از ازاله بکارت، نهایتا ممکن است تا یکی دو روز بعد، به صورت لکه بینی ادامه داشته باشد. بیشتر طول کشید، معاینه زنان لازم می شود. درد هم که خدا را شکر می کنیم که نیست.

۴- درد و خونریزی هر دو هست: این خطرناک ترین حالت است. خونریزی ممکن است ناشی از فشار بیش از حد آقا و آسیب به مخاط واژن باشد، نه فقط پرده بکارت. پس اولا آقای همسر باید خیلی محتاط عمل کند و ثانیا در اولین فرصت، خانم مراجعه کند به متخصص زنان. اگر علایم ادامه پیدا کرد در نزدیکی های بعدی، مراجعه به سکس تراپیست هم لازم می شود.

پاسخ به یک سوال شایع: قضیه پرده ارتجاعی یا حلقوی چیست؟ پرده بکارت، گاهی ضخیم است و با نزدیکی، از بین نمی رود. در اصطلاح عوام، به این نوع پرده می گویند حلقوی یا ارتجاعی. اما بر اساس اینکه شکل سوراخ وسط هایمن چه باشد (مثلا گرد باشد یا دندانه دار، یا دو تا سوراخ باشد یا چندتا) انواع پرده را اسم گذاری کرده اند که آن اسم گذاری هیچ اهمیت بالینی ندارد و نباید ذهنتان را بی جهت به آن مشغول کنید.

همین حالا از بهترین آتلیه های عروس تهران درخواست قیمت کن.

لطفا کمی صبر کنید...