واژینیسموس؛ مشکل شایع دختران ایرانی

پرسش: سلام من 23 سالمه و تیرماه عقد کردم. تو رابطه زناشویی خوشبختانه من و شوهرم هر دو گرمیم و از رابطه راضی هستیم. ولی یه مشکلی که هست. اینکه من می‌ترسم دختری مو از دست بدم. چندین بار سعی کردیم ولی نشد و تصمیم گرفتیم بذاریم واسه بعد از عروسی. الان این موضوع دغدغه فکریم شده و فکر می‌کنم نمی‌تونم اون موقع هم این کارو کنم. از این می‌ترسم که خیلی درد و خونریزی داشته باشم یا اصلاً خونریزی نداشته باشم. چون چندسال پیش رو موتور زیاد سوار می‌شدم و چون پاهامو باز می‌کردم اونجام درد می‌گرفت و یه بارم یه لکه خون دیدم. از اون موقع این ترس تو وجودم هست که نکنه پردم پاره شده باشه. واسه ترس از شنیدن این حرف، دکتر هم جرات نمی‌کنم برم. لطفا راهنماییم کنید.
پاسخ

پاسخ: شما گفتین که چند بار اقدام کردین برای رابطه زناشویی و نشده. با این وصف، تشخیص «واژینیسموس» برای شما محتمل‌ترین تشخیصه. خودتون هم توضیح دادین که در این مورد استرس دارین و این هم به نفع همون تشخیصه.
واژینیسموس یعنی انقباض غیر ارادی عضلات واژن؛ که مشکل شایعی در خانم هاست و نباید در مورد اون نگران باشین. البته خیلی از متخصصان هم در مورد درمان واژینیسموس اطلاع دقیقی ندارن و برای همین نمی‌تونم توصیه کنم که به هر متخصصی مراجعه کنین. شما و همسرتون باید یه برنامه درمانی چند ماهه رو به صورت جلسات درمانی با فاصله دو سه هفته یک بار طی کنین و مطمئن باشین که مشکل حل میشه.

برای عروسی لوکس، شاد و دورهمی می تونی این لیست رو ببینی.

لطفا کمی صبر کنید...