برای پدیکور و داشتن پاهای زیبا و سالم همیشه نیازی به سوهان برقی و ... نیست؛ ماهی های گاراروفا هم می توانند برایتان پدیکور انجام دهند!

بهترین تالار های عروسی رو در نوعروس ببین و قیمت بگیر.

ماهی درمانی یکی از شیوه‌های طبیعی درمان بیماری‌های پوستی است که در سال‌های اخیر برای درمان بعضی بیماری‌ها ازجمله آسیب‌های پوستی یا کاهش استرس از آن استفاده می‌شود که اولین‌بار در ترکیه توسط درمانگران طب سنتی این کشور برای درمان بعضی بیماری‌های پوستی مانند پسوریازیس مورد استفاده قرار گرفت. در این شیوه درمانی، ماهی‌های درمانگر به بیمار کمک می‌کنند تا در زمان مشخصی، که به طور معمول 30 روز است، بر بیماری خود غلبه کند یا شدت بیماری را کنترل کرده و آن را مهار کند.

این ماهی ها پاهایتان را تمیز می کنند!

این شیوه درمانی اگرچه هنوز آن‌طور که باید و شاید در جهان شناخته شده نیست، اما امروزه در بسیاری از کشورهای آسیایی مانند ژاپن، چین، تایلند، ترکیه و حتی بعضی کشورهای اروپایی مورد استفاده قرار می‌گیرد و کلینیک‌های ویژه‌ای برای ماهی‌های درمانگر تاسیس شده که مردم با مراجعه به این کلینیک‌ها می‌توانند از ماهی‌های درمانگر برای بهبود و تسکین دردها و بیماری‌شان کمک بگیرند. اگر جزو عروس هایی هستید که نسبت به زیبایی و تمیزی پاهایتان حساس هستید از این شیوه زیبایی کمک بگیرید و این شیوه جدید را تجربه کنید. در بعضی از مراکز زیبایی قبل از پدیکور عروس، پاها توسط ماهی ها تمیز می شوند تا بعد از برطرف شدن مشکلات پوستی، عروس ها پاهای زیباتری داشته باشند.

درمان کوچک یا بزرگ

بیمار پس از ورود به مرکز درمانی و معاینه و بررسی توسط پزشکان و متخصصان برای استفاده از حوضچه‌ها آماده می‌شود. در حقیقت این بسته به تشخیص متخصص و نوع نیاز مراجعه‌کننده دارد که از حوضچه‌های کوچک یا بزرگ برای درمان بیماری‌اش استفاده کند. به عنوان مثال اگر فرد تنها برای از بین بردن زبری پوست پا به این مرکز مراجعه کرده است، می‌تواند از حوضچه‌های کوچک استفاده کند. به این ترتیب که لبه حوضچه می‌نشیند و ماهی‌های کوچک اطراف پای او حلقه می‌زنند و از سلول‌ها و بافت‌های مرده پوست تغذیه می‌کنند اما در شیوه دیگر بیمار به طور کامل درون حوضچه‌های بزرگ قرار می‌گیرد و تمام بافت‌های سلولی مرده‌اش توسط ماهی‌های درمانگر خورده می‌شود. در این روش بیمار قبل از استفاده از حوضچه‌های ماهی لازم است بدن خود را شست‌وشو دهد و با کمک مواد ضدعفونی کننده‌ای که دراختیارش قرار می‌گیرد به طور کامل خود را بشوید. خوشبختانه در سال‌های اخیر استفاده از شیوه‌های طبیعی درمانی ماهی گاراروفا معروف به ماهی درمانگر در بعضی کلینیک‌های درمانی و بهداشتی کشور به منظور درمان یکسری بیماری‌های پوستی و پاکسازی عمومی پوست و بافت‌های مرده رایج شده است.

دروغ‌هایی که نباید جدی بگیرید

گاهی برخی تبلیغاتی که درباره سالن‌های اسپا و اثرات درمانی ماهی‌های گاراروفا ارائه می‌شود اغراق‌آمیز و باورنکردنی است. مثلا در برخی از این تبلیغات ذکر شده که ماهی‌های گاراروفا می‌توانند به درمان انواع سرطان، برخی بیماری‌های مفصلی، میگرن و تسکین برخی سردردها کمک کنند، در حالی که مهم‌ترین ویژگی این ماهی‌ها در پاکسازی پوست‌، جمع‌آوری سلول‌های مرده و از بین بردن بافت‌های مرده و فرسوده پوست است.
این ماهی‌ها بیشترین تاثیر را در بهبود سلامت پوست و درمان برخی اختلال‌های پوستی دارند؛ مثلا در درمان برخی خشکی‌ها، خشونت‌ها پوستی و آسیب‌های پوستی این شیوه موثر است. اما استفاده از این شیوه به منظور درمان نیازمند نظارت و مشورت با متخصص طب سنتی و یک کارشناس آشنا با این شیوه درمانی است. ضمن اینکه استفاده از استخرها و حوضچه‌هایی که بیماران از آن استفاده می‌کنند شرایط نگهداری متفاوتی دارند و چگونگی ضدعفونی کردن آنها باید با نهایت دقت و نظارت ویژه انجام شود تا استفاده از این شیوه به منظور درمان خود به عاملی برای ابتلا به بیماری‌های دیگر تبدیل شود.

این ماهی‌ها درد ندارند

ماهی‌های درمانگر گاراروفا در حقیقت ماهی‌های کوچک سه تا چهار سانتی‌متری هستند که رنگی طلایی و قهوه‌ای دارند. این ماهی‌های کوچک دندان ندارند اما می‌توانند به‌راحتی با دهان کوچک خود پوست‌های زاید و بافت‌های مرده سلولی پوست را از لایه رویی پوست جدا کنند. این ماهی‌ها از سلول‌ها و بافت‌های مرده پوست تغذیه می‌کنند و به این ترتیب علاوه برآنکه تغذیه می‌شوند به بیمار کمک می‌کنند تا بر بیماری خود غلبه کند. زیستگاه این ماهی‌های کوچک در رودخانه‌های ترکیه، سوریه، عراق و ایران است و امروزه علاوه بر این کشورها و بسیاری از کشورهای آسیایی مانند ژاپن، کره، تایلند و چین بسیاری از کشورهای اروپایی مانند انگلیس هم از این ماهی درمانگر استفاده می‌کنند به طوری که در کشور انگلیس بیش از 280 مرکز ارائه خدمات درمانی و زیبایی ماهی درمانگر وجود دارد.

همه چیز باید بهداشتی باشد

بعضی مراکز نظارتی – بهداشتی در جهان بر این باورند که استفاده از ماهی‌های درمانگر یا همان ماهی‌های گاراروفا باید در شرایط ایمنی و بهداشتی خاصی صورت بگیرد. به این معنا که این ماهی‌های درمانگر در صورتی که در شرایط نامناسب نگهداری شوند، ممکن است خودشان عاملی برای انتقال تعدادی از بیماری‌های پوستی یا بیماری‌های عفونی به مردم باشند چراکه این ماهی‌ها با جویدن بافت‌های مرده و سلول‌های سطحی پوست و اعضای بدن به درمان آنها کمک می‌کنند و استفاده از این ماهی‌ها برای افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند مناسب نیست و ممکن است مشکل‌ساز باشد، بنابراین افراد باید در انتخاب مراکزی که خدمات درمانی ماهی درمانگر را ارئه می‌دهند، بسیار دقت کنند تا بتوانند از ابتلا به بیماری‌های عفونی پیشگیری کنند. در حقیقت بیماران باید به این نکته دقت کنند که آب حوضچه و ماهی‌های درمانگر پس از ارائه خدمات به بیماران به‌ویژه بیماران مبتلا به بیماری‌های عفونی خاص حتما عوض شود.

لایه‌برداری با ماهی!

یکی از قابلیت‌های ماهی‌های درمانگر از بین بردن خشونت پوست و زبری‌های ایجاد شده در سطح پوست بدن است. این ماهی‌ها بهترین روش را برای از بین بردن خشونت پوست به‌ویژه در ناحیه پاشنه و کف پا دارند و به‌راحتی می‌توانند با مصرف سلول‌های مرده یک لایه‌برداری اساسی و مناسب از سطح پوست انجام دهند و به این ترتیب خشونت موجود در پوست را درمان کنند. امروزه در بسیاری از مراکز ارائه دهنده خدمات ماهی درمانگر برای لایه‌برداری از سطح پوست و پدیکور از این شیوه درمانی استفاده می‌کنند؛ شیوه‌ای که با استقبال بسیاری از مردم در سراسر جهان روبه‌رو شده است.

تا به حال این روش را تجربه کرده اید؟ تجربه تان را چطور توصیف می کنید؟

برای یه مراسم عروسی شیک می تونی اینجا لیست تشریفات رو ببینی.

همین حالا از بهترین آتلیه های عروس تهران درخواست قیمت کن.