پرده بکارت ندارم، چیکار کنم؟

سلام آقای دکتر تورو خدا کمکم کنید دستم ب دامنتون دختر17ساله ای هستم که پرده بکارت ندارم چیکار کنم که خانوادم نفهمن بفهمن میکشنم تورو خدا کمکم کنید
پاسخ

سوال این است که خانواده شما از کجا می توانند این موضوع را بفهمند؟

منظورتان این است که اگر شما را برای معاینه بکارت ببرند باید چه کار کنید؟

خب، اگر تا این حد سطح فرهنگ خانواده شما پایین است و اگر شما تا این حد دختر ضعیف و حقیری هستید که اجازه می دهید با شما این کار را بکنند، من فقط می توانم متاسف باشم و بگویم کاری نمی شود کرد.

اما امیدوارم که این رسم غلط در خانواده شما نباشد و از آن بیشتر امیدوارم که شما شهامت پیدا کنید و بگویید به این رسم و رسومات عقب مانده تن نمی دهید و اجازه نمی دهید شما را تحقیر کنند.

اگر معاینه و گواهی سلامت بکارت در کار نباشد، هیچ کس نمی فهمد و قرار هم نیست بفهمد. اشتباه است اگر فکر می کنید که مثلا شب اول زفاف، آقای داماد با سد سکندر رو به رو می شود و اگر شما زهچین نداشته باشید آن سد سکندر رو به رویش نیست و قضیه را می فهمد. اصلا این طور نیست.

راستش نگرانی من بیشتر این است که شما در 17 سالگی و بدون اینکه اطلاعات کافی داشته باشید وارد رابطه جنسی شده اید. این درست مثل این است که پشت ماشین بنشینید بدون اینکه رانندگی بلد باشید. شما احتمالا حتی درباره درد و خونریزی در اولین رابطه هم نمی دانید. بگذارید اقلا این را برایتان بگویم:

حالت های مختلف را در اولین آمیزش، یا به قول معروف، شب زفاف در نظر می گیریم:

۱- درد نیست و خونریزی هم نیست: گاهی ازاله بکارت، همراه خونریزی واضح و قابل رویت نیست. پس نبود خونریزی، نشانه نبود پرده نیست. زهچین ممکن است باشد و برداشته شود، اما دستمال خونی ای هم در کار نباشد. (اساسا داشتن یا نداشتن پرده، هیچ ربطی به نجابت یک دختر ندارد. به این موضوع فکر کنید.) زهچین یا همان چیزی که شما می گویید پرده بکارت، اصلا عصب حسی هم ندارد که وارد شدن آسیب به آن باعث درد بشود.

۲- درد هست و خونریزی نیست: وقتی درد هست، یعنی درجاتی از انقباض واژن، به دلیل اضطراب وجود دارد. درواقع خانم تا حدی مبتلاست به واژینیسموس. اگر درد قابل تحمل بود و مانع نزدیکی نشد، فقط توصیه می کنیم زوج، معاشقه قبل از نزدیکی را طولانی کنند. اگر درد زیاد بود، باید نزدیکی متوقف شود و اگر دفعات بعد باز هم درد زیاد بود، با تشخیص اولیه واژینیسموس، زوج باید مراجعه کنند به سکس تراپیست.

۳- درد نیست، اما خونریزی هست: خونریزی به دلیل آسیب به زهچین است و نیاز به اقدام خاصی ندارد. خونریزی ناشی از ازاله بکارت، ممکن است تا چند روز بعد، به صورت لکه بینی ادامه داشته باشد. بیشتر طول کشید، معاینه زنان لازم می شود. درد هم که خدا را شکر می کنیم که نیست.

۴- درد و خونریزی هر دو هست: این جدی ترین حالت است. خونریزی ممکن است ناشی از فشار بیش از حد آقا و آسیب به مخاط واژن باشد، نه فقط زهچین. پس اولا آقای همسر باید خیلی محتاط عمل کند و ثانیا در اولین فرصت، خانم برای احتیاط مراجعه کند به متخصص زنان. اگر علایم ادامه پیدا کرد در آمیزش های بعدی، مراجعه به سکس تراپیست هم لازم می شود.

لطفا کمی صبر کنید...