گل‌ها در هر فصلی، نقش بسیار مهمی را در جشن عروسی شما بازی می‌کنند. چشم‌هایتان را ببندید و تصور کنید که اتاق عقدتان مملو از گل‌های زیبای بهاری یا تابستانی است، چه حالی به شما دست می‌دهد؟ این حال خوش برای مهمانانتان که اصلا انتظار چنین منظره‌ای را ندارند، 10 برابر بیشتر خواهد بود .

گل‌ها در هر فصلی، نقش بسیار مهمی را در جشن عروسی شما بازی می‌کنند. چشم‌هایتان را ببندید و تصور کنید که اتاق عقدتان مملو از گل‌های زیبای بهاری یا تابستانی است، چه حالی به شما دست می‌دهد؟ این حال خوش برای مهمانانتان که اصلا انتظار چنین منظره‌ای را ندارند، 10 برابر بیشتر خواهد بود . این گل‌ها که ممکن است روی میز‌های پذیرایی، گوشه و کنار سالن و خیلی جاهای دیگر چیده شده باشند، نه فقط منظره‌ای زیبا و چشم‌نواز ایجاد می‌کنند بلکه رایحه خوشی را هم در فضای سالن پراکنده می‌کنند که خاطره عروسی شما را هم برای خودتان و هم برای مهمانانتان ماندگار می‌کند.
شاید برایتان عجیب باشد، اما گل‌ها حرف می زنند و هر گل پیام خاصی را به بیننده می دهد. زبان خاص گل ها در عصر ملکه ویکتوریا (اواخر قرن نوزدهم تا اوایل قرن بیستم میلادی) به وجود آمده است! در آن زمان، عشاق، همسران و دوستان صمیمی برای رد و بدل کردن پیغام‌های پنهانی یا غافلگیرکننده از این زبان استفاده می‌کردند و این سنت هنوز هم در بین افراد و طبقات خاصی از جامعه به خصوص خانواده های سلطنتی انگلستان باقی مانده است.
کیت میدلتون، عروس ملکه انگلیس که به تازگی مادر هم شده است، مخلوطی از گلهای زنبق بهاری و میخک را برای دسته گل عروسی‌اش انتخاب کرده بود. زنبق به معنی بازگشت به شادی و خوشبختی است و میخک به معنی شجاعت و دلاوری است که به این خصوصیات در شاهزاده انگلستان اشاره داشت.

مفهوم گل‌های مختلف در دسته گل عروس

1. گل نخود:

این گل که در اواخر بهار می‌روید ، رایحه فوق العاده قوی دارد و به معنای باارزش و دست‌چین‌شده است.

 

 

2. زنبق:

 

به معنی «بازگشت به خوشبختی» است. این گل سمبل پاکی، شادی، شانس و فروتنی بوده و می‌توانید به راحتی آن را لا به‌لای دست گل روز عروسی کیت میدلتون پیدا کنید.

 

3. نیلوفر:

 

این گل زیبا به دلیل شکل و فرم منحصر به فردش در عروسی‌هایی به سبک آرت دکو استفاده می شود.

 

 

4. گل صدتومانی:

 

یک دسته گل بزرگ و پر با ظاهری نرم و لطیف که بهترین گزینه برای تابستان است.

 

 

5. لاله:

 

این گل به معنی «عشق جاودانه» و «سال‌های شاد» بوده و بهترین گزینه برای هر عروسی به حساب می‌آید. این گل‌ در رنگ‌ها و اندازه‌های مختلف وجود دارد و برای یک عروسی رنگارنگ عالی هستند.

 

 

6. کاملیا:

 

به معنای برتری و استقامت بوده و کاملیای سفید نیز به معنی عشق، کمال و پرستش است.

 

 

7. رزماری:

 

رزماری سمبل یاد و خاطره است. در قرون وسطی، زوج‌های جوان در روز ازدواجشان بوته رزماری می‌کاشتند و اگر رشد می‌کرد، آنرا نشانه خوبی برای آمرزش و اتحاد خانواده می‌دانستند.

 

 

8. پیچک:

 

سمبل وفاداری، دوستی و محبت است. همچنین به معنی وفاداری به عشق هم هست.

 

 

9. گل تلفونی:

 

بیانگر عشق، گذشت و لذت است . همچنین این گل به عنوان سمبل پاکی نیز شناخته می شود و گفته می‌شود که دسته گل عروسی ملکه ویکتوریا مملو از این نوع گل بوده است.