پیشگیری از بارداری

پیشگیری از بارداری

مصرف قرص باعث پریود نامنظم میشه؟

پرسش: من ماه دیگه عروسیمه و برای جلوگیری از روز 2 پریودم یاز مصرف کردم.16 تا قرص رو خوردم از قرص 17 که میشد 18 روز بعد پریودم هم یکم دل درد و حس پریود دارم هم 5 روزه تا امروز که ترشحات قهوه ای شده البته در حد یکی دوبار تو هر روز بقیش ترشحاتم رنگش بی رنگه. می خواستم بپرسم اینا واسه دوره اول مصرف قرص عادیه یا علت دیگه ای داره؟البته قرصام رو همه رو سر یه ساعت خوردم فقط قرص 16 رو یک ساعت با تاخیر خوردم. سوال بعدیم هم در مورد اثر پیشگیری این قرصاس که با لکه بینی در ماه های بعد یا در ماه اول استفاده از روز دوم پریود هم موثر هست؟

پیشگیری از بارداری

پیشگیری از بارداری؛ چه روشی بهتر است؟

پرسش: سلام من چند روز دیگه میخوام برم سفر ماه عسل. من روز اول سفر پریود میشم. چیکار کنم که هم پریود نشم هم حامله نشم. البته شوهرم بچه میخواد اما من فعلا نه. آیا الان قرص ال دی بخورم درسته؟ شوهرم کاندوم نمیزاره و نمیخواد طبیعی جلوگیری کنه. من چیکار کنم؟ لطفا کمکم کنید هیچ بیماری قند و فشار خون و نازایی هم نداریم در فامیلمون.

پیشگیری از بارداری

پیشگیری از بارداری چطور باشد؟

پرسش: من قراره ٤ شهریور امسال عروسی کنم ولی هنوز نمی دونم از چه روش جلوگیری استفاده کنم؟ من و همسرم چون فامیل هستیم و باید حاملگی کاملا کنترل شده باشه که مشکلی إیجاد نشه خیلی استرس داریم که بارداری ناخواسته نداشته باشیم. همسر من کإندوم رو پیشنهاد میده و میگه نمی خوام مواد شیمیایی مصرف کنی اما من فکر کردم یک ماه اول قرص مصرف کنم. لطفا بنده رو راهنمایی کنید و یک روش مطمئن رو بهم پیشنهاد بدید.

پیشگیری از بارداری

عفونت و قارچ دارم

پرسش: پریود دردناکی دارم رفتم دکتر گفتن عفونت قارچی دهانه رحم دارم دارو دادند خوب شدم. دو ساله ازدواج کرد. چند بار عفونت داشتم بعد از درمان و چندبار نزدیکی بازهم عفونت میگیرم امکان داره از شوهرم بگیرم؟چیکار باید بکنم؟

پیشگیری از بارداری

قرص ضد بارداری چی بخورم؟

پرسش: اواخر فروردین پریود شدم و بلافاصله بعد از تمام شدن نزدیکی داشتم که قرص اوسیز خوردم و تقریبا دوباره هفته بعدش هم همین کارو کردم و قرص خوردم که هفته بعدش لکه بینی داشتم و بعد از اون روز جلوگیری کردم تا تقریبا سه هفته بعد دوباره نزدیکی داشتم بدون جلوگیری و الان دوهفته از آن روز میگذره و پریود نشدم بی بی چک گرفتم شب انجام دادم منفی بود .میخوام بدونم عقب افتادن پریودم بخاطر دو بار در یک دوره خوردن قرص یا امکان بارداری؟

پیشگیری از بارداری

میخوام زود باردار بشم

پرسش: 28ساله و همسرم33ساله، هر دویمان سالم هستیم آزمایش هم دادیم،من حدود یک سال ونیم پیش یک سقط داشتم در هفته 5به دلیل رشد نکردن جنین، حال که یک سال گذشته و الان حدود هشت ماه است که اقدام به بارداری کرده ام بچه دار نمیشوم، از طرفی خیلی علاقه مندم زودتر باردار شوم زیرا بنا به دلایلی اگر دیرتر شود نمی توانم، آیا راهی است با اینکه هر دو سالمیم زودتر حامله شوم؟

پیشگیری از بارداری

چطور از بارداری در دوران عقد پیشگیری کنم؟

پرسش: من ۲ماه است عقد کردم. هم من و هم همسرم خیلی دوست داریم باهم رابطه کامل داشته باشیم؛ آخه ده سال هست باهمیم و بعد ده سال با هم عقد کردیم. همیشه آرزوی این لحظه رو داشتیم اما من با اینکه خیلی دوست دارم ترس افتاده به جونم و می ترسم باردار شم. راهنماییم کنید چطور میتونم از بارداری پیشگیری کنم و با عشقمم رابطه داشته باشم. قرص های ضد بارداری نمیتونم بخورم چون کلا قرص میخورم حالم خیلی بد میشه. خیلی سال پیش به خاطر کیستی که داشتم قرص ضد بارداری میخوردم تا رفع شه و از اونجا به بعد حالم بد میشه وقتی قرص مصرف میکنم. در جامعه ای هستیم که حرف زدن و مشاوره گرفتن در این باره یک کار غیرطبیعیه و جایی هم باشه مشاوره نیست.کلاس های دانشگاه تنظیم خانواده هم که چی بگم. من و همسرم خیلی انتظار کشیدیم و خودمم دوست دارم اما ترس از بارداری دارم. گیج شدم. از یک طرف خیلی دوست دارم از طرفی ترس از بارداری. لطفا ایمن ترین روش برای پیشگیری از بارداری را توضیح بدهید.

پیشگیری از بارداری

برای پیشگیری از بارداری چیکار کنم؟

پرسش: من تازه ازدواج کردم و میخوام رابطه جنسی رو با همسرم شروع کنم. پیش یه متخصص برای راهنمایی گرفتن رفتم ولی هیچ سوالی نپرسیدن و فقط قرص یا کاندوم رو پیشنهاد کردن. فکر میکنم قرص میتونه عوارض داشته باشه برای همین میخواستم از شما راهنمایی بگیرم.

پیشگیری از بارداری

آیا بی حس کننده ها اسپرم رو از بین می برند

پرسش: آیا ژل لوبریکانت simplex اسپرم رو از بین میبره و جلو بارداری رو میگیره؟ضمنا روی بسته نوشته بر پایه آب. راه حل چیه؟ بدون ژل هم ممکن نیست. آیا میشه مثلا روغن زیتون که احتمالا هیچ جا و هیچ کس هم استفاده نکرده به کاربرد؟

پیشگیری از بارداری

هنوز باردار نشدم، چه کنم؟

پرسش: من ٦سال و نیمه ازدواج کردم.٥ سال جلوگیری کردم، حدود ١ سال اقدام به بارداری کردم اما متأسفانه هنوز باردار نشدم. ٢٩ سالمه من و شوهرم پیش دکتر هم رفتیم. دکتر گفته هیچ مشکلی ندارین. اما از روزی که اقدام کردم عادتهای ماهانم به هم خورده اولا ١٠ روز دیرتر میومد این آخرا زود زود میاد. خیلی استرس دارم نمیدونم چیکار کنم. میشه کمکم کنید بی زحمت؟

پیشگیری از بارداری

به تاخیر انداختن زمان پریود

پرسش : من ماه آینده جشن عروسیمه و همون موقع پریود میشم. میخواستم ببینم خوردن شبی یک عدد قرص مارولین از 10 روز قبل از اون تاریخ میتونه پریودم رو به تاخیر بندازه؟ بعد از عروسی هر زمان مصرف قرص رو قطع کنم پریود میشم؟

پیشگیری از بارداری

با هموروئید میتوان زایمان طبیعی داشت؟

پرسش: خانومی 26 ساله هستم که از چند سال پیش دچار بیرون زدگی هموروئید شدم ولی به علت ترس و خجالت هم تمایل به عمل جراحی ندارم الان 3ماهه باردار هستم و تازه فهمیدم که در صورت داشتن هموروئید نمیتونم زایمان طبیعی انجام بدم.

پیشگیری از بارداری

اختلال قاعدگی و بارداری

پرسش: همسرم به علت نامنظم بودن دوران قاعدگی خود به پزشک زنان مراجعه نموده و به ایشان قرص دیان 35 را تجویز نموده اند که ایشان برای اولین بار از قرص ضد بارداری استفاده می نماید و طبق دستور پزشک از روز پنجم قاعدگی جهت پیشگیری از بارداری شروع به مصرف این قرص نموده اند . سه روز بعد سه مرتبه نزدیکی محافظت نشده داشته و در هر سه بار منی در واژن تخلیه شده است . با توجه به اینکه مصرف قرص به صورت منظم و در ساعت خاصی انجام می شود آیا امکان بارداری وجود دارد؟ چون اکثر سایتهای مشاوره نوشتن کسی که برای اولین بار از قرصهای ضد بارداری استفاده می کنه ترجیحا باید از یکی دیگر از روشهای پیشگیری مانند کاندوم نیز در دوره اول استفاده از قرص هم استفاده کنه و اگه استفاده نکنه احتمال بارداری هست. همچنین آیا مصرف آزیترومایسن 250 و برخی مکملهای غذایی حاوی ویتامینها با قرص دیان 35 تداخل دارویی ندارد؟

پیشگیری از بارداری

هنوز نتوانسته ام باردار شوم

پرسش : 30 سال دارم و 6 سال از عروسی ام میگذره. توی این مدت قصد بچه دار شدن نداشتیم. اما حدود 8 ماهه که تصمیم به بارداری گرفتم. ولی هیچ خبری نیست. آزمایش کامل هم انجام دادم. مشکلی نداشتم. همسرم هم آزمایش اسپرم انجام داد مشکلی نداشت. نمی دونم چرا خبری نیست. حسابی نگران و عصبی شدم و این استرس رو به همسرم هم انتقال دادم تا جایی که متاسفانه در دوره 10 تا 20 پریود که به توصیه دکتر یک شب در میان رابطه داریم 2ماهه که همسر در اون روزها در نعوظ مشکل پیدا کرده و رابطه انجام نمیشه که خیلی اذیت و ناراحت میشه ولی بعد از اون روزها در نعوظ و رابطه مشکلی نداریم. خواهش می کنم راهنمایی ام کنید.

پیشگیری از بارداری

جلوگیری از بارداری در اوایل ازدواج

پرسش: بنده دختری 25 ساله هستم که حدود یک ماه و نیم پیش عقد کردم. به منظور جلوگیری از بارداری به پزشک زنان مراجعه کردم اما به خاطر مسائل زیادی که وجود داشت هر بار که میرم، یه آزمایش می نویسن و تا به حال تجویز دارو نداشتن! مسائلی که واسه من وجود داشته اول اینکه یه مدت کم خونی داشتم و از قرص آهن استفاده می کردم. مثل اینکه وضعیت کم خونیم با توجه به آزمایش ها بهتر شده. تقریبا چند سال پیش کیست داشتم که با مصرف ال دی برطرف شد. سونوگرافی رحم و تخمدان هم دادم اما مشکلی نبوده. دوره پریودم منظم نبود و با مصرف قرص ها تنظیم شد و مجددا نامنظمه و در حال حاضر تا روز پانزدهم هم لک می بینم و دکتر فعلا راهی برای برطرف کردنش بهم نگفتن! در پاهام احساس ضعف دارم و پس از حدود بیست دقیقه یا کمتر پیاده روی احساس درد دارم. البته در کودکی هم نرمی استخوان داشتم و از کفش های مخصوصی استفاده می کردم و الان هم از کفی استفاده می کنم. البته الان بیشتر ضعفم در کل پام هست و دردم در قسمت سینه پا و کف پا احساس میشه. چند ماه پیش پام بین سکوی قطار گیر کرد و ضرب دید. دکترم گفتن عکس بگیرم و مشکلی نبود اما درد همچنان در ساق پام هست. از لگنم هم عکس گرفتم و گفتن پوکی استخوان داری! یه دکتر دیگه رفتم، گفتن نه، چنین چیزی نیست! آزمایش رماتیسم هم دادم گفتن مشکلی نیست. آزمایش هورمون ها و قند خون و...کلی آزمایش دیگه هم دادم و کمبود کلسیم مشکل اساسی بود! البته در آخرین آزمایش هم مثل اینکه یه ماده ای در کبدم زیاد هست و واسم آزمایش هپاتیت نوشتن اما هنوز نرفتم! چون نمیدونم ایشون آگاهی دارن یا خیر و اصلا مربوط به زنان هم میشه یا نه! چون هر بار من کلی آزمایش تکرار و اضافه می کنم و کلی هم حق ویزیت میدم! مگه دو تا دانشجو چقدر درآمد دارن آخه؟! ممنون میشم اگه در مورد بخش هایی که مربوط به شما هست، راهنماییم کنید و اگه یه دکتر داخلی با تخصص و تشخیص خوب هم می شناسید که مسائلم رو با ایشون هم مطرح کنم، بهم معرفی کنید.متشکرم.

پیشگیری از بارداری

راه و رسم مصرف قرص ضد بارداری

پرسش: مراسم عروسیم نزدیک است. شنیده ام برای پیشگیری از بارداری باید از یک تا دو هفته قبل از نزدیکی قرص ال دی مصرف کنیم. من شروع به مصرف کردم چیزی که باعث شک من شده اینه که از کسی شنیدم حداقل از یکماه قبل باید شروع به خوردن قرص می کردم حالا میخواستم ببینم نظر شما چیست؟ اگر بجای قرص ال دی از قرص اچ دی استفاده کنم بهتر نیست؟

پیشگیری از بارداری

مصرف قرص، بهترین روش جلوگیری از بارداری

پرسش:من دختری 25 ساله هستم 9 ماه است که عقد کرده ام و هنوز باکره ام ولی شوهرم اصرار به از بین بردن این باکرگی دارند ولی من از ترس اینکه ناخواسته بچه دار شویم از این موضوع فرار میکنم لطفا منو راهنمایی کنین. همچنین میخواستم بپرسم چند روز بعد از قطع عادت ماهانه تخمک گذاری شروع میشود؟ چطوری میشود طبیعی جلوگیری کرد؟ بهترین روش جلوگیری از نظر شما کدام روش هست؟

بیشتر

آخرین بحث ها و نظرات

آموزشگاه سیماى ماندگار
دوره هاى آموزشیتون عالیه.دوره ى فشرده ناخن رو گذروندم.خدمات عا...

دیروز

از دست مادر شوهرم کلافه شده ام!
بچه ها منم اولش خیلی داستان داشم ،یه جاهایی مقصر خودم بودم ،یه...

دیروز

اسم عشقتون رو توی گوشی اتون چی سیو کردید ؟
اومدم اینجا ببینم اسم قشنگ تر هم هست دیدم اسمایی خودم بهتره ان...

پریروز
لطفا کمی صبر کنید...