شاید به نظر عده ای گفتگو در مورد رابطه جنسی پیش از ازدواج رفتار صحیحی نباشد. اما به اعتقاد کارشناسان ازدواج، اینکه نظر طرف مقابل تان را در مورد جایگاه مسائل جنسی بدانید ضروری است.

برای بهترین شب زندگی یه آتلیه عکاسی خوب انتخاب کن.

در شرایطی که حرف زدن در مورد مسایل جنسی و خواسته ها و نیازهای جنسی حتی برای بسیاری از زن و شوهرها راحت نیست شاید کمی عجیب به نظر برسد که به شما توصیه کنیم درباره این مسایل با نامزدتان صحبت کنید اما واقعیت این است رابطه زناشویی یکی از ارکان زندگی آینده شما خواهد بود و اصلا عاقلانه نیست که با چشمانی بسته و بدون هیچ شناختی از دیدگاه ها و نظرات شریک زندگی آینده تان وارد زندگی مشترک شوید.

صحبت در مورد مسائل جنسی را برای آخر بگذارید

البته صحبت کردن در مورد این مسایل نباید خیلی بی پرده و صریح باشد چرا که با توجه به فرهنگ جامعه ما ممکن است باعث سوتفاهم هایی بین شما و همسر آینده تان شود که اصلا خوب نیست. بنابراین در اولین قدم بهتر است صحبت در این مورد را به اواخر خواستگاری موکول کنید و وقتی در مورد سایر مسایل به تفاهم رسیدید و کمی رابطه تان نزدیک تر شد خیلی با احتیاط سر صحبت در مورد مسایل جنسی را باز کنید. اما چگونه؟

در مورد مسائل جنسی محترمانه صحبت کنید

بسیار محترمانه و با الفاظ مناسب سوالات خود را بپرسید. بهتر است پرسش هایتان در مورد نگرش های کلی طرف مقابل باشد و وارد جزییات نشوید به طور مثال از او بپرسید چقدر در مورد مسایل جنسی آگاهی دارد و این اطلاعات را از چه منبعی به دست آورده است. در مورد انحرافات و ناهنجاری های جنسی چقدر می داند؟ نظرش را در مورد بچه دار شدن و زمان آن بپرسید و ...
در تمام طول مکالمه به زبان بدن طرف مقابل تان توجه داشته باشید و اگر احساس کردید بیش از حد معذب شده، خجالت کشیده یا سرخ شده کمی احتیاط بیشتری داشته باشید و اگر برعکس احساس کردید خیلی بی پرواست و ترجیح می دهد وارد جزییات شود باز هم مراقب باشید، شاید همین یک زنگ خطر باشد.

با یک مشاور در مورد مسائل جنسی صحبت کنید

حالا که قرار است کم کم برای ازدواج تان تدارک ببینید و پا در راه پر پیچ و خم زندگی مشترک بگذارید باید اصول آن را هم یاد بگیرید و چه بهتر که با یک مشاور جنسی در این زمینه مشورت کنید. مشاور به شما کمک می کند تا نیازهای جنسی خودتان و همسر آینده تان را بهتر بشناسید و براساس شناخت و آگاهی زندگی مشترک تان را آغاز کنید و خوشبخت شوید چرا که به گفته صاحب نظران یکی از علل مهم طلاق در بین زوج ها، مشکلات جنسی است مشکلاتی که به صورت مستقیم و غیرمستقیم باعث بروز اختلافات جدی بین زوج ها و سردی در روابط شان می شود. در برخی موارد سلیقه های جنسی متفاوت زن و مرد بعد از ازدواج دردسرساز می شود و متاسفانه سکوت در مورد این مسایل که اغلب حتی بعد از ازدواج هم شاهد آن هستیم باعث ایجاد حس سرخوردگی در زوج می شود بنابراین نه تنها باید قبل از ازدواج در این مورد با همسرتان صحبت کنید بلکه بعد از ازدواج هم باید در این زمینه باهم حرف بزنید و اگر مشکلی وجود دارد آن را حل کنید. یادتان باشد تا وقتی شما از خواسته های همسرتان مطلع نباشید نمی توانید گامی در تحقق آن ها بردارید و همسرتان هم تا وقتی نداند در ذهن شما چه می گذرد نمی تواند خواسته شما را برآورده کند و نتیجه آن کمرنگ شدن عشق و علاقه و سردی روابط خواهد بود؛ چیزی که به طور حتم هیچ زوجی نمی خواهند.
 

برای عروسی لوکس، شاد و دورهمی می تونی این لیست رو ببینی.

همین حالا از بهترین آتلیه های عروس تهران درخواست قیمت کن.