زندگی با آدم های درونگرا فوت و فن خودش را دارد. اگر همسرتان درونگراست باید بدانید کی با او حرف بزنید و کی تنهایش بگذارید.

بهترین تالار های عروسی رو در نوعروس ببین و قیمت بگیر.

نه خجالتی است و نه منزوی. فردی که به اندازه شما در رفتارهایش احساسات را به نمایش نمی گذارد و هیجان هایش را خرج نمی کند، در گروه درونگراها جای دارد. برای برونگراهای پر سر و صدا و اجتماعی، شکستن یخ رابطه با یک درونگرا آسان نیست. اما اگر همسر یا نامزدتان واقعا برایتان ارزشمند باشد می توانید چنین زحمتی را به خود بدهید و با کمک این بایدها و نباید ها رابطه ای ایده آل و ماندگار را بسازید.

باید آداب را رعایت کنید

یک دورنگرا به سختی و با صدای آهسته به شما سلام می کند اما قرار نیست شما هم مقابله به مثل کنید و از احوالپرسی با او پرهیز کنید. در این مورد باید با او هم مانند سایرین برخورد کنید و در زمان وارد شدنش به جمع، گرم و صمیمی با او احوالپرسی کنید.

باید با او حرف بزنید

نامزد یا همسر درونگرایتان را به زور وارد بحث نکنید اما وقتی صحبت می کنید، مثل مخاطبان دیگرتان به آنها نگاه کنید و از زبان بدن کمک بگیرید تا یخش آب شود. او برای وارد شدن به بحث به احساس امنیت نیاز دارد و زمانی که از حرکات شما این احساس را بگیرد مشتاقانه وارد بحث می شود. در رابطه با یک دورنگرا، اصرار برای ورود به بحث، سم است؛ آنها به محض اینکه توجه زیادی ببینند، دست و پای خود را گم کرده و احساس خطر می کنند.

باید به او فرصت دهید

اگر اوایل ازدواج تان با یک فرد درونگراست، انتظار شنیدن هر روزه دوستت دارم را از او نداشته باشید. شما باید به او برای کنار آمدن با این موقعیت و ارتباط تازه فرصت دهید. مطمئن باشید دوستت تان دارد که تا اینجای راه با شما آمده اما یک دورنگرا نمی تواند چنین راز مهمی را همان ماه های اول فاش کند، یادتان نرود او به راحتی حرف دلش را نمی زند.

نباید زیاد حرف بزنید

به جای اینکه احساسات تان را از طریق کلمات با درونگراها در میان بگذارید، آنها را به زبان بی زبانی ترجمه کنید. یک درونگرا از لبخند سرشار از محبت شما بیشتر انرژی می گیرد تا از شنیدن پی در پی دوستت دارم. آنها دوست ندارند با کلمات درگیر شوند و بهتر از هرکسی، معنای رفتار شما را بدون نیاز به شنیدن صدای تان می فهمند.

نباید وسط حرفش بپرید

عادت بسیاری از ماست که هنگام وارد شدن به یک بحث هیجان انگیز کلام هم قطع کنیم و جمله یا خاطره جالبی بگوییم اما هنگام همکلام شدن با یک درونگرا، چنین عادتی را کنار بگذارید. افرادی که این ویژگی شخصیتی را دارند، اگر کسی کلامشان را قطع کند، رشته صحبت را گم می کنند یا به خاطر شخصیت خاص شان، از ادامه آن آگاهانه صرفنظر می کنند. می دانیم مدیریت هیجان هایتان برایتان دشوار است اما اگر می خواهید ارتباطی که به سختی ایجادش کرده اید به سکوت کشیده نشود چاره ای جز این ندارید.

نباید انتظار تغییر داشته باشید

تصور نکنید یک درونگرا با روبه روشدن با برونگراها و قرار گرفتن در مکان های شلوغ تغییر شخصیت می دهد. به خاطر داشته باشید این یک ویژگی شخصیتی است و تا پایان عمر با او می ماند. شاید سازگاری او با شرایطی که پیش از این برایش استرس زا بوده کمی بیشتر شود اما هرگز به صرف مواجهه با موقعیت هایی که برایش هراس آور هستند، به آدم دیگری تبدیل نمی شود.

اگر همسر درون گرا دارید برای رفتار  با او چه چیزهایی را رعایت میکنید؟

برای یه مراسم عروسی شیک می تونی اینجا لیست تشریفات رو ببینی.

همین حالا قیمت منو تالار رو درخواست کن و برای بازدید تالار دلخواهت هماهنگ کن.