به جز سلیقه شخصی در هنگام انتخاب لباس عروس باید به فرم اندامتان هم توجه کنید و براساس آن مدل لباستان را انتخاب کنید

اگه می خوای جشن عروسی توی باغ عروسی و خونوادگی برگزار کنی و یه عروسی شیک، کلیک کن.

یکی از هفت‌خوان‌های مراسم عروسی، انتخاب لباس عروس است. همه می‌دانیم که هیچ کس به اندازه عروس زیر ذره‌بین مهمان‌ها قرار ندارد و البته مرکز ثقل مراسم هم هست. بنابراین بی‌دلیل نیست که عروس‌های جوان تا این حد درباره انتخاب لباسشان نگران هستند و استرس دارند. می‌دانید مهم‌ترین شرط پوشیدن بهترین لباس عروس دنیا چیست؟ انتخاب لباسی که به تن شما بیاید و کاملا مناسب اندام شما باشد.

 

لباس عروس با دامن پف‌دار:

 

این نوع لباس عروس که به لباس «افسانه ها» هم معروف است، بالاتنه تنگ و دامن پفی و چین‌دار دارد که معمولا همراه شیفون پوشیده می‌شود. این لباس برای همه اندامها مناسب است اما به دلیل اینکه پایین تنه را پنهان می کند، برای اندامهای گلابی شکل مناسب‌تر است. البته پوشیدن لباس افسانه‌ای برای کسانیکه قد بسیار کوتاه یا پاهای کوتاه دارند، توصیه نمی شود.

 

 

لباس عروس معروف به مدل :A-Line

 

این لباس دارای بالاتنه‌ای تنگ و دامنی بلند است که روی زمین کشیده می شود. این لباس نیز از طرحهای ایده آل برای بیشتر اندام ها به شمار می رود.

 

 

 

لباس عروس A-Line اصلاح شده:

این لباس بالا تنه تنگی دارد که تا پایین کمر ادامه پیدا کرده و کم کم گشاد می شود و شکل حرف A را پیدا می کند. دامن این لباس نسبت به دامن لباس A-Line کمی تنگتر است و این لباس هم برای بیشتر اندامها مناسب است.

 

 

لباس عروس شیپوری:

 

این لباس بالا تنه تنگی دارد که تقریبا تا زانوها ادامه پیدا می کند و دامنش شکل شیپوری به خود می گیرد. این طرح لباس عروس برای کسانیکه کمری کوتاه، قدی کوتاه و بدنی منحنی شکل دارند، کاملا مناسب است. اما آنهایی که اندامشان به شکل سیب و گلابی است بهتر است از پوشیدن این لباس صرفنظر کنند چون طرح شیپوری توجه را به شکم و باسن جلب می‌کند.

 

 

لباس عروس ماهی:

 

این لباس کاملا تنگ است و از پایین زانوها شبیه دم ماهی یا بهتر است بگوییم پری دریایی می‌شود. پوشیدن این لباس را فقط به کسانی توصیه می‌کنیم که اندامی موزون و لاغر دارند. در نتیجه خانم‌های قد کوتاه یا آنهایی که شکم یا باسن برجسته دارند بهتر است دنبال مدل دیگری بگردند.

 

لباس ساده راسته:

 

یک لباس یقه هفت ساده که برای عروس های لاغراندام - چه کوتاه قد باشند و چه بلند قد - مناسب است ولی پوشیدن آن برای کسانیکه اندامشان شبیه گلابی است توصیه نمی‌شود.

 

 

اگه می خوای جشن عروسیت رو توی تالار پذیرایی برگزار کنی، شیک ترین ها رو می تونی اینجا انتخاب کنی.