تشکر از ساقدوش یا ساقدوش‌های عروس مهم است که معمولا از بین صمیمی‌ترین دوستان انتخاب می‌شوند و در طول مراسم نزدیک عروس خانم هستند.

برای بهترین شب زندگی یه آتلیه عکاسی خوب انتخاب کن.

در برگزاری مراسم عروسی، جزئیاتی هست که شاید برای یکی، دو نسل قبل‌تر آنقدرها هم مهم نبود، اما برای یک عروس مدرن و امروزی بسیار مهم است. یکی از این جزئیات تشکر از ساقدوش یا ساقدوش‌های عروس است که معمولا از بین صمیمی‌ترین دوستان یا اقوام نزدیک عروس انتخاب می‌شوند و در طول مراسم نزدیک عروس خانم هستند.

شخصی‌سازی کنید

اگر فرصت و خلاقیتش را دارید، خیلی بهتر است که به جای هدیه‌ای که از بیرون تهیه شده، یک کادوی دست‌ساز برای ساقدوشتان درست کنید. هدیه‌ای خاص که نشان‌دهنده علاقه‌ ویژه شما به او و مراتب قدردانی‌تان باشد. اگر ساقدوشتان کرم‌کتاب است، یک مجموعه کامل از رمان‌های محبوبش، او را از شدت هیجان به ابرها می‌رساند. اگر عاشق آشپزی ایتالیایی است، اما فرصت کلاس رفتن ندارد می‌توانید برایش یک سبد پر از انواع پاستا، ماکارونی، اسپاگتی، فوتوچینی، نودل و... آماده کنید و یک کتاب آشپزی ایتالیایی هم ته سبد قرار دهید. لازم نیست هدیه‌تان گرانقمیت و مارک‌دار باشد، همین که برایش وقت بگذارید و آن را با دست خودتان درست کنید، برای ساقدوشتان یک دنیا ارزش خواهد داشت.

ساقدوشتان را لوس کنید

همه دوست دارند که در مراسم عروسی بهترین چهره خودشان را به نمایش بگذارند حتی اگر عروس نباشند. مسلما این مساله برای ساقدوش عروس مهم‌تر است و چون وظایف مهمی هم در این روز برعهده دارد، شاید بد نباشد کمی لوسش کنید! چطور؟ خب کافی است از نزدیکترین آرایشگاه محل زندگی‌تان وقت بگیرید و او را همراه خودتان برای مانیکور و پدیکور ناخن‌هایش ببرید. اگر این کار را به شیوه سوپرایز انجام دهید، باید خودتان را برای دیدن یک چهره سرخ از هیجان و شنیدن یک جیغ بنفش آماده کنید چون معمولا چند روز قبل از عروسی همه به فکر آرایش عروس هستند و کسی فکر نمی‌کند که خود عروس خانم به چنین جزئیاتی فکر کند. البته اگر هزینه این کار کمی بالاست می‌توانید یک ست مانیکور زرق‌و‌برقدار برایش بخرید و همراه با یک تشکر جانانه تقدیمش کنید.

ساقدوشتان را آرام‌ کنید

درست است که استرس هیچ کس به اندازه خود عروس نیست، اما ساقدوش‌ها هم به خاطر اینکه در تمام طول مراسم نزدیک عروس و زیر نگاه‌های مهمانان هستند، ممکن است از چند هفته یا چند روز پیش از مراسم دچار اضطراب شوند. یک مجموعه کامل وسایل ماساژ همراه با روغن‌ و نمک‌های مخصوص حمام، یکی از بهترین هدایایی است که می‌توانید به او بدهید.

نکته

یادتان باشد هدیه‌تان هرچه که بود آنرا با یک پیغام تشکر دست نویس تکمیل کنید.

برای تشکر از ساقدوش چه هدیه‌ای در نظر می‌گیرید؟

برای یه مراسم عروسی شیک می تونی اینجا لیست تشریفات رو ببینی.

همین حالا قیمت منو تالار رو درخواست کن و برای بازدید تالار دلخواهت هماهنگ کن.