برای عروسی باید برنامه ریزی داشته باشید اما گاهی همین برنامه ریزی شما را دچار اضطراب و استرس میکند اما باید راه کاهش این استرس را بلد باشید.

بهترین تالار های عروسی رو در نوعروس ببین و قیمت بگیر.

اگر شما هم در آستانه ازدواج هستید و نمی‌خواهید استرس و فشار کارهایی که باید تا روز جشن انجام دهید، شیرینی این روز را در کامتان تلخ کند بله بهتر است با هم صادق باشیم برگزاری مراسم عروسی و ریزه‌کاری‌های آن حسابی استرس‌زاست، اما این دلیل نمی شود که تسلیم شویم.

خودتان را از یاد نبرید

شما سال هاست که در رویای این روز را در سر می‌پرورانید و چه بخواهید و چه نخواهید مادرتان هم خیالات مشابهی در سر دارد! اغلب مادرها می‌توانند خیلی بهتر از شما و همسر آینده‌تان، برنامه عروسی شما را بچینند و همه چیز را از رنگ رومیزی‌ها گرفته تا گل‌هایی که قرار است روی ماشین عروس نصب شوند را انتخاب کنند. ‌ البته این همه ماجرا نیست؛ آنها خودشان را در انتخاب لباس عروس و تهیه لیست مهمانان هم صاحب نظر می‌دانند و به‌نظرشان حضور نوه عمه زن‌دایی پدرتان در عروسی شما مهم‌تر از نصف دوستان صمیمی‌تان است! هرچه نباشد آنها بیست، سی سال است که دارند جزییات این مراسم را پیش خودشان مرور می‌کنند و شک نکنید که حتی به رنگ کت و شلوار پدر داماد هم فکر کرده‌اند. اینطوری است که موقع برنامه‌ریزی برای عروسی جنگ جهانی سوم در خانه شما راه می‌افتد و اگر به غش و ضعف یا گریه و زاری مادر ختم نشود، باید چند روزی یا چند هفته غرغرها و پشت چشم نازک کردن‌ها و تهدیدهای زیرلبی‌شان که «من پا تو این عروسی‌ای نمی‌گذارم» را تحمل کنید. اگر نمی‌خواهید در این سیکل بیفتید، بهتر است برای خودتان حد و مرز داشته باشید. برنامه‌ها، انتظارات و اهدافتان را روی کاغذ بنویسید و نقش هرکسی را در برنامه‌ریزی مراسم عروسی تعیین کنید به این ترتیب هر وقت دیدید که انتظارات والدینتان فراتر از چهارچوب‌های شخصی شماست، می‌توانید به موقع و پیش از اینکه قضیه تبدیل به جنجال شود، جلویش را بگیرید. 

دوستان و آشنایان دردسرزا!

همه ما در فهرست دوستان، اقوام و آشنایانمان کسانی را داریم که با خودشان فکر می‌کنند روز عروسی هر کسی، روز آنهاست! شک نکنید در میان آشنایان شما هم چنین افرادی پیدا می‌شوند؛ پدر و مادری که از هم جدا شده‌اند و فکر می‌کنند روز عروسی فرزندشان بهترین فرصت برای تحقیر کردن و انتقام گرفتن همسر سابق است یا فامیل نزدیکی که اصرار عجیبی دارد با خودش 15 مهمان دیگر هم بیاورد چون چند سال است که آنها را ندیده و روز عروسی شما زمانی خوبی برای دور هم جمع شدن است. وقتی مشغول سر و کله زدن با این افراد هستید، حتما به طور واضح به آنها بگویید که روز عروسی شما فقط روز عروسی شماست و نه هیچ چیز دیگر. اگر رفتارشان خیلی آزاردهنده شد، بهتر است اسمشان را از لیست مهمان‌ها خط بزنید و عطای حضور دردسرآفرینشان را به لقایش ببخشید. فقط یادتان باشد که قرار نیست همه این استرس‌ها و فشارها را به تنهایی مدیریت کنید؛ از دوستان صمیمی، نامزدتان و حتی مشاورتان حمایت احساسی ، آرامش و همفکری لازم را بگیرید و بر همه اضطراب‌ها غلبه کنید.

از حرف زدن راجع به هزینه‌ها خجالت نکشید

قبل از ازدواج حرف زدن درباره پول و هزینه و اوضاع اقتصادی کمی سخت است. اما اغلب مشاوران معتقدند که زوج‌های خوشبخت قدم‌های اول برای مدیریت مالی مشترک را در جریان برگزاری مراسم عروسی بر می‌دارند. بهترین شکل خرج کردن پولی که برای عروسی کنار گذاشته‌اید، می‌تواند یکی از چالش‌برانگیزترین مشکلاتی باشد که شما و نامزدتان پیش از مراسم با آن روبرو هستید و این استرس زمانی که با پیشنهادهای جورواجور اطرافیان و فروشنده‌ها مواجه می‌شوید، بیشتر هم می‌شود.بنابراین پیش از امضای هر فرم سفارش یا هر خریدی با هم مشورت کنید و بودجه کلی‌تان را در نظر داشته باشید تا وقتی زمان حساب و کتاب رسید، فشار خونتان بالا نرود و سکته نکنید.

همدیگر را از یاد نبرید

بعضی وقت‌ها عروس و داماد استرس‌تصمیم‌گیری برای انتخاب بهترین‌ها را و همه خستگی‌شان را به هم منتقل می‌کنند. خیلی از دامادها از اینکه همسران آینده‌شان تمام مدت اضطراب دارد، گله می‌کنند و عروس‌ها هم از اینکه همسرانشان در برنامه‌ریزی‌ها و تصمیم گیری‌ها دخالت نمی‌کنند و آنها را تنها گذاشته‌اند، شکایت دارند. حامی همدیگر باشید و به یاد داشته باشید که به طور مرتب با هم حرف بزنید و زمان های خاصی از روز را برای هم اختصاص دهید.

فکر میکنید چه جور برنامه ریزی میتواند اضطراب شما را درباره برنامه ریزی جشن عروسی کم کند؟

انتخاب برای آرایش و میکاپ روز عروسی رو میتونی در این لیست ببینی.

همین حالا از بهترین آتلیه های عروس تهران درخواست قیمت کن.