در زندگی مشترک، ممکن است خیانت به هر دلیلی صورت بگیرد . اما شیوه مواجه با آن باید چگونه باشد ؟ فردی که مورد خیانت قرار گرفته باید چه رفتاری داشته باشد ؟

همین حالا قیمت منو تالار رو درخواست کن و برای بازدید تالار دلخواهت هماهنگ کن.

تحریریه نوعروس/حسان صادقی: زمانیکه یکی از زوجین از خیانت دیگری آگاه می‏شود، هیجانات بسیار شدیدی را تجربه می‏کند؛ خشم، آزردگی، بهت و شوکی شدید که فرد را در شرایط بدی قرار می‏دهد. زوجی که به او خیانت شده است اسیر خشمی بسیار شدید و هولناک است و می‏خواهد خشم خود را نشان دهد، و صد البته که زبان خشم اصلا خوشایند نیست هرچند که روان شناسان پیشنهاد می‏کنند خشم خود را کنترل نشده رها نکنید اما باید بدانید که ابراز آن و روش درست این کار در فرآیند بهبود شما تاثیر زیادی دارد. به نظر شما بهترین راه مواجه با خشم ناشی از خیانت همسر چیست؟

1. همواره یادتان باشد که سرکوب خشم سبب از بین رفتن آن نمی‏شود و شما فقط آن را به گوشه ای از روان خود پرتاب می‏کنید. بنابراین ابراز خشم و صحبت در مورد خیانت که به فرد شده حق طبیعی او است.

2. قدرت ادامه دادن ازدواج در دستان همسر زخم خورده است. واکنش او – هر آنچه که باشد – می‏تواند آینده را رقم بزند. فراموش نکنید که ادامه دادن روند قبلی فایده‏ای ندارد چون همان زندگی همسر شما را بسوی خیانت سوق داده است، بنابراین اگر می‏خواهید زندگی را ادامه دهید باید از نو شروع کنید – انگار که همه چیز از اول شروع شده است و شما هر دو موظفید که آن را دوباره بسازید.

3. فرآیند بهبودی معمولا در دوران غم و اندوه آغاز می‏شود، هر چند که چندان باثبات نیست اما می‏توان آن را شروع خوبی در نظر گرفت. فراموش نکنید که این اندوه کاملا طبیعی است و باید زمان خود را سپری کند زیرا شما چیز مهمی را از دست داده‏اید؛ اعتماد به شریک زندگی تان.
چگونه با خیانت همسرمان مواجه شویم؟

4. یکی از اولین چیزهایی که زوج آسیب دیده به دنبال آن است، اطمینان خاطر از این جهت است که این رویداد دیگر اتفاق نخواهد افتاد. اما یاددتان باشد که هیچ قطعیتی نسبت به آینده وجود ندارد و همسر شما شاید این گناه را دوباره تکرار کند اما موضوعی که می‏تواند به عنوان بهترین ضمانت برای شما باشد، تعهدی است که همسر شما باید به خود داشته باشد. معنای این جمله این است که فرد باید نسبت به هر آنچه که به او مربوط است برخوردی متعهدانه و شفاف از خود نشان دهد و مسئولیت هرگونه اشتباهی را بپذیرد. این برخورد از سوی هر مرد یا زنی می‏تواند به همسر او این اطمینان خاطر را بدهد که اشتباهی را دوباره مرتکب نخواهد شد.

5. فراموش نکنید که تصمیم شما هرچه باشد تاثیر زیادی بر روی زندگی افرادی که در دایره ارتباطی شما قرار دارند خواهد گذاشت پس بهتر است قبل از نشان دادن هر واکنشی ابتدا با یک مشاور مشورت کنید.

 

همین حالا قیمت منو تالار رو درخواست کن و برای بازدید تالار دلخواهت هماهنگ کن.