در بیشتر موارد زندگی بعد از ازدواج تکراری می شود و از عشق و عاشقی ها فقط خاطره اش می ماند؛ شما فرمول عاشقی تا همیشه را می دانید؟

بهترین تالار های عروسی رو در نوعروس ببین و قیمت بگیر.

متاهل ها می گویند قدر یک سال اول زندگی را بدانید. بسیاری از آنها معتقدند عشق همسرتان به شما، بعد از گذشت یک سال ناپدید می شود و عادت جای آن را می گیرد. بعضی ها هم از این فراتر می روند و میگویند عشقی در کار نیست و این هیجان با هم بودن و یک اتفاق تازه است که بعد از گذشت چند سال فروکش می کند. اگر می خواهید زندگی عاشقانه شما عادی نشود، این توصیه ها را جدی بگیردی.

غافلگیرش کنید

حتی اگر دهها سال هم از زندگی مشترک شما بگذرد، غافلگیر کردن، حرفهای عاشقانه و نگاههای معنادار، باید جزئی جدانشدنی از رابطه شما بماند. اما باز هم یادآوری می کنیم که نشان دادن احساسات با این روش ها، تنها جزئی از زندگی عاطفی شماست و نه همه آن! پس سعی نکنید مثل روزهای اول آشنایی، مدام در فکر غافلگیر کردن همسرتان باشید یا بخواهید با قهر و آشتی هایتان احساسش را محک بزنید.


شریک زندگی باشید

گمان نکنید بله شما به خواستگاری همسرتان یک لطف بزرگ بوده و او باید همیشه مدیون شما باشد. چنین انتظاراتی، خیلی زود زندگی شما را ویران می کند. پس واقعیت را بپذیرید و قبول کنید که شما به یک ارتباط مشترک وارد شده اید و باید در جزء جزء مسئولیت های آن سهمی را به عهده بگیرید. سهمی که در بخشی از آن مسئولیت ها می تواند کمتر باشد و در بخشی هم به دلیل تواناییهای شما، بیشتر. اما آنچه مهم است، مشارکت هم اندازه- و نه هم شکل- شما در مسئولیت های زندگی است.

بگذارید خودش باشد

درست است که زندگی زیر یک سقف، آدم ها را تا اندازه ای به هم شبیه می کند، اما قرار نیست بعد از ازدواج، شما و همسرتان کپی یکدیگر شوید. عادت های اصلی و تفکرات ریشه دار آدمها، حتی بعد از ازدواج هم تغییری نمی کند. در یک ازدواج موفق، برخی عادت ها، باورها و توانایی های جدید به مهارت های شما اضافه می شوند و همسرتان هم به همین شکل توانایی هایش را بالا می برد، به همین دلیل است که به مرور شما شبیه یکدیگر جلوه می کنید.پس اگر همسرتان فکر و عملی متفاوت دارد، او را سرزنش نکنید. همسر شما حق دارد خودش باشد.

رازها گفتنی نیستند!

حتی در صمیمیترین رابطه ها هم همه واقعیت فاش نمی شود، پس اگر همسرتان همه زندگی اش را برایتان فاش نکرده، او را آب زیرکاه ندانید. او حق دارد رازهای خودش را داشته باشد. البته از آن جنس رازهایی که نگفتنشان به زندگی شما آسیبی نمیزند. ###او می تواند بخشی از احساس و حتی قسمتی از گذشته اش را برای خودش نگه دارد. البته شما هم حق دارید، در دلتان چیزهایی داشته باشید که تنها خودتان از آنها باخبرید.

دوقلوی بهم چسبیده نباشید!

سالهای اول آشنایی پر است از هیجان و دلتنگی های مداوم اما فراموش نکنید تا ابد عاشق یکدیگر بودن با زندگی مثل تازه عروس و دامادها خیلی فرق می کند. شاید در ماه ها و حتی سال اول، همسرتان دوست داشته باشد لحظه لحظه زندگی اش را در کنار شما بگذراند و به محض فاصله گرفتن از شما، تلفن همراهتان را پیامک باران کند، اما زندگی همیشه به این شکل نمی گذرد. واقعیت این است که یک عشق بالغ، به معنای چسبیدن به یکدیگر نیست. هیجان عشق آرام آرام از زندگی شما فاصله می گیرد و جایش را به یک دوست داشتن عمیق اما آرام می دهد. بعد از گذشت مدتی از هم خانه شدن شما و همسرتان، هر دوی شما زمانی را برای تنها بودن، پیشرفت کردن در کار، وقت گذراندن با گروهی از دوستان و خانواده و حتی مطالعه در اتاقی جداگانه نیاز خواهید داشت. قرار نیست گذشت سالها شما را از هم جدا کند، اما باور کنید که عشق شما با جدا شدن دست هایتان از یکدیگر تمام نمی شود.

پیشنهاد شما برای جاودانگی عشق در زندگی مشترک چیست؟

برای یه مراسم عروسی شیک می تونی اینجا لیست تشریفات رو ببینی.

همین حالا از بهترین آتلیه های عروس تهران درخواست قیمت کن.