روز قبل از عروسی، پر از استرس است‌؛ کارهایی که اضطراب انجامشان را دارید و اضطراب اتفاق‌هایی که ممکن است روز عروسی بیفتد. راهکار کاهش استرس چیست؟

بهترین تالار های عروسی رو در نوعروس ببین و قیمت بگیر.

مهم‌ترین کاری که هر عروس و داماد در روز ازدواجشان باید انجام دهند، مدیریت استرس و نگرانی است. البته احتمال اینکه خانم‌ها در چنین روزی دچار استرس شدید شوند بیشتر است اما هر دو نفر شما باید به خود بگویید که حجم قابل‌توجهی از این استرس و نگرانی زاییده افکار شخصی شماست که شاید برای هیچ‌ یک توجیه قابل قبولی نداشته باشید.

روز قبل از عروسی هیچ کاری نکنید

شاید فکر کردن به اینکه شب قبل از عروسی، آخرین شبی است که درخانه پدری هستید و پس از آن زندگی تازه ای را شروع کنید، استرس شما را افزایش دهد. باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کنید که یک روز قبل از مراسم عروسی‌، همه کارها انجام شده و شما دیگر کاری برای این روز به یادماندنی نداشته باشید. الان دیگر وقت استراحت است. در این روز از لحاظ جسمانی، روحی و احساسی استراحت کنید و خود را برای روز عروسی آماده کنید. فکر خود را تنها روی کارهایی که فردا باید انجام دهید متمرکز کنید. اگر به طور اتفاقی کاری برای لحظه‌های آخر مانده است سعی نکنید تا آن را خودتان به عهده بگیرید. به اطرافیانتان اعتماد کنید و به یکی از دوستان نزدیک یا اعضای خانواده بگویید تا آن را انجام دهد.

پرخوری نکنید

ممکن است در این روز به خاطر فکر و خیال‌هایی که برای فردا دارید دچار استرس شوید. باید آرامش خود را حفظ کنید و فقط به اتفاق‌های خوب فکر کنید؛ به لحظه‌های خوشی بیندیشید که فردا خواهید داشت و حس خوب رضایت را به شما منتقل می‌کنند. بعضی افراد وقتی دچار اضطراب می‌شوند شروع به پرخوری می‌کنند اما حواستان باشد کم بخورید وموادغذایی ای مصرف کنید که هیدرات (قند) بدن شما را تامین کنند. شاید خیلی به نظر نیاید اما خوردن مواد غذایی مانند یک تکه کوچک نان تست که هیدرات بدن را تامین می‌کند، کمک بزرگی به حفظ آرامش می‌کنند.

مواد غذایی سالم بخورید

سعی کنید تا مواد غذایی مانند آجیل خام، سالاد حاوی سبزیجات سبز، ماهی سرخ شده، سبزیجات بخارپز، وعده غذایی حاوی جو و میوه‌هایی مانند پرتقال و توت‌فرنگی بخورید. این دو میوه منبع بسیار خوبی از ویتامین C هستند که می‌تواند کورتیزول یعنی هورمون استرس را در خون کاهش دهند.
در این روز می‌توانید ماساژ هم بگیرید. البته بگویید که صورتتان را ماساژ ندهند چون ممکن است باعث قرمزی پوست شود. همچنین اگر اهل چای یا قهوه هستید، می‌توانید برای کاهش استرس سراغ این نوشیدنی‌ها بروید. فراموش نکنید بیشتر از یک یا دو فنجان نباید بنوشید.

تجربه استرس روز قبل از عروسی را خیلی از عروس‌ خانم‌ها و آقا دامادها داشته‌اند، اگر راهکاری به کار برده‌اید که استرس‌تان را مدیریت کنید با ما به اشتراک بگذارید.

انتخاب برای آرایش و میکاپ روز عروسی رو میتونی در این لیست ببینی.

همین حالا قیمت منو تالار رو درخواست کن و برای بازدید تالار دلخواهت هماهنگ کن.