کیست حاوی مورال ندول اکوژن

با سلام کیست حاوی مورال ندول اکوژن چیست؟ تو نت خوندم میتونه درومیید یا هموراژیک باشه ؟؟ میشه در موردش راهنمایی کنید؟ ممنون
پاسخ

با سلام

در پاسخ به شما این توضیحات می تواند مفید باشد:

کیست های تخمدان

کیست های تخمدان، در واقع فضاهایی حاوی مایع هستند که با جدار کیست مشخص شده ودرون تخمدان یا روی آن رشد میکنند. انواع مختلفی از کیستهای تخمدان وجود دارد. شایعترین کیستهای تخمدان کیستهای عملکردی تخمدان هستند که طی تخمک گذاری ماهانه در هر نیمه امکان وقوع می یابند.

در بین کیست های عملکردی، شایعترین آن ها  کیست های فولیکولی تخمدان است، که در یکی از فولیکولهای تولیدکننده تخمک ایجاد میشود.

کیست‌های ساده (فولیکولی) با رشد بخشی از تخمدان و تجمع مایع داخل آن مشخص می‌شوند، اندازه آنها معمولاً بالای ۳ سانتی‌متر است و نباید با فولیکول تخمک که در زمان تخمک‌گذاری گاهی حتی به اندازه ۲۵ میلی‌متر می‌رسد، اشتباه شوند.

بیشتر این کیست‌ها خودبه خود یا با مصرف قرص‌های پیشگیری از بارداری در خلال ۶ تا ۸ هفته از بین می‌روند و اغلب موجب بروز مشکلی نمی‌شوند البته گاهی درد شکم ایجاد میکنند.

کیست درمویید تخمدان

سلولهای این کیست، از سلولهای باقیمانده از دوران جنینی منشا میگیرند و علاوه برتخمدان در مکانهای مختلف امکان وقوع دارند
تبدیل سلولهای این کیست به بافت چربی ، مو، غضروف و حتی دندان امکان پذیر است و به همین خاطر به مرور زمان میتواند کیست بزرگتر شده و تا زمانی که به دلایلی فرد متوجه ان شود بی علامت باقی بماند.

این کیستها به طور معمول بدخیم نمیشوند و در صورت درد یا افزایش سایز یا در صورتی که پزشکتان صلاح بداند این کیستها را خارج میشوند.

کیست اندومتریومای تخمدان 

سلولهایی که لایه داخلی رحم را تشکیل می دهند با وجود در مکانهای دیگر بیماری اندومتریوز را باعث میشوند.

وجود این سلولها و خونریزی در فضای حفره موجود وسط این سلولها باعث بوجود امدن اندومتریوما در مراحل پیشرفته تر بیماری اندومتریوز میشود که در شرایط خاص و بر اساس شرایط ویژه هر فرد عمل جراحی برای او امکان دارد در نظر گرفته شود.

امکان بدخیم شدن این نوع کیست هم بسیار کم است.

کیست های مشکوک به بدخیمی

پزشک شما زمانی که صلاح بداند بررسی های لازم را انجام خواهد داد. رشد ناگهانی، وجود تظاهرات خاص در سونوگرافی و در برخی موارد پابرجا ماندن کیست علی رغم درمان ... پزشکتان را به سمت انجام بررسی های بیشتر راهنمایی میکند.

در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر، می توانید سوالاتتان را در کلینیک نوعروس ثبت کنید. پزشکان ما در اسرع وقت به شما پاسخ خواهند داد.

موفق باشید

همین حالا از بهترین آتلیه های عروس تهران درخواست قیمت کن.

لطفا کمی صبر کنید...