کیست عملکردی و سنگ کلیه و فشارخون

باسلام خدمت خانم دکترعزیز من یک سونوی مجاری ادرای وکلیه داشتم که به صورت یافته اتفاقی کیست49×44دیده شددرتخمدان راست بدون سپتاوسنگ کلیه ۳mmدیده شدوفشارخونم جدیدن بالای ۱۴است دردهای شکمی دردکمروپهلو شدید دارم بایدچه کارکنم سنم ۳۶ است ممنونم اگه راهنماییم کنید.
پاسخ

سلام

بحث سنگ سه میلیمتر را جداگانه باید پیگیری کنید، توصیه های بهداشتی را از پزشک اورولوژیست تان باید جویا شوید. هم فعالیت بدنی، هم مصرف مایعات کافی و هم مصرف داروهایی که دکتر اورولوژیست تان برایتان تجویز میکند، تا این مورد برطرف شود و یکسری توصیه ها تا دیگر عود این مورد را نداشته باشیم.

بحث کیست تخمدان، چون کیست ساده است، ممکن است کیست فانکشنال باشد. کیست های فانکشنال شایعترین کیست های تخمدان هستند و به مرور زمان برای هر کسی ممکن است بوجود بیاید، کار خاصی هم نیاز نیست انجام شود و معمولا بعد از دوماه بصورت خودبه خود جذب می شوند.

بحث فشار خون 14 شما، مهم است. وزن شما را نمی دانیم و شرایط دیگر جسمانی شما را نداریم. فشار کنترل و پیگیری می خواهد. برای این مورد در وهله اول می توانید به یک متخصص قلب مراجعه کنید و توصیه های بهداشتی لازم را از ایشان بگیرید. سه جنبه متفاوت مطرح کردید و سه پیگیری متفاوت نیاز دارد. شاید فشار خون از همه مهمتر باشد، بدلیل اینکه سلامت کلی بدن اثر می گدارد. دو مورد اول را می توانید با پیگیری های ساده رفع کنید.

موفق باشید

برای عروسی لوکس، شاد و دورهمی می تونی این لیست رو ببینی.

لطفا کمی صبر کنید...