یخچال و فریزر جز وسایلی به حساب می آیند که در طول روز چند بار طبق عادت باز می شوند و تمیز و مرتب بودن فضای داخلی آن خیلی مهم است. دیدن منظره ی بهم ریخته اتفاقی است که در خانه خانم‌ های شاغل، خانوارهای پر جمعیت و البته آنهایی که بچه های کوچک دارند خیلی به چشم می خورد. حالا ما می خواهیم فوت و فن تمیز کردن یخچال را به همراه شما مرور کنیم تا با یک برنامه ی جذاب شروع به خانه تکانی کنید.

همین حالا از بهترین آتلیه های عروس تهران درخواست قیمت کن.

هم چیز را بشویید
محال است تمیزی که بعد ازشستشو به چشم می خورد را بعد از دستمال کشیدن ببینید. برای یک یخچال تکانی حسابی تمام قفسه‌های داخل یخچال که قابل جدا شدن هستند را بیرون بیاورید و حسابی آنها را بشویید و خشک کنید که جای لکه روی آن‌ها باقی نماند. روی قفسه‌ها را با کف پوش های پلاستیکی بپوشانید. در انتخاب این کفپوش ها را کمی ذوق به خرج بدهید و با رنگ‌ های جذاب به فضای یخچال حال و هوای خوبی بدهید.

            
ساماندهی کنید
با استفاه از سبدهای کوچک در داخل یخچال همه چیز را ساماندهی کنید. سبدهای رنگی کوچک تهیه کنید و چیزهایی مانند قرص، شربت و سس ‌هایی که کمتر استفاده می کنید را داخل آنها قرار بدهید تا توی جا تخم مرغی و قفسه‌ها رها نشوند. از بین بردن این منظره به تنهایی می تواند فضای یخچال شما را زیباتر به نظر برساند.
طبقه های که روی در یخچال جا خوش کرده اند جای سس‌ها ، شیرها و بطری‌های آب است. بهتر است این وسایل را به فضای داخلی یخچال نبرید. البته حواستان هم باشد که خیلی در یخچال را سنگین نکنید تا از نظر فنی مشکلی پیش نیاید.

           
فریزری ها را به خط کنید
نظم و ترتیب را یکبار برای همیشه مهمان فریزرتان کنید. اگر همه چیز درهم است و هیچوقت به سادگی نمی توانید وسایل داخل فریزر را پیدا کنید بهتر است همه‌ی وسایل را بیرون بیاورید و قبل از اینکه یخ‌ شان آب شود به سرعت با ماژیک یا برچسب های مخصوص تاریخ و نوع سبزی یا گوشت را روی آن بنویسید و هر کدام را در طبقه‌ های مختلف بگذارید. با این روش برای میشه می توانید بدون اینکه لازم باشد نوع سبزی یا گوشت و مرغ را حدس بزنید، با خیال راحت از آن استفاده کنید.

برای عروسی لوکس، شاد و دورهمی می تونی این لیست رو ببینی.