آیا قرص های هورمونی باعث چاقی می شود؟

پرسش: بخاطر پوست صورتم قرص هورمونیه سیپروترون کامپاند مصرف میکنم چون هورمون هام مشکل داره و قاعدگیم کلا رو هوا بود و تاریخش مشخص نبود و طی 1 سالی که استفاده کردم 4 کیلو چاق شدم که این واقعا بده. هر کاری میکنم کم نمیشه. لطفا راهنماییم کنین که با توجه به اینکه تو عقد هستم و پرخوری های عصبی دارم و این قرص هورمونی هم بدترش کرده چیکار کنم که وزنم کم باشه اما هورمونامم درست بمونه؟
پاسخ

پاسخ: اگه تاخیرهای قاعدگی داشتید و با تایید آزمایشات مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک بودید، توصیه های مختلف بسته به مقاطع مختلف زندگی به شما می شود، اگه توصیه شده فعلا سیپروترون کمپاند مصرف کنید، بدانید که رژیم نادرست و نه این قرصها عامل چاقی شما بوده اند، در مورد زمان خاصی که در آن به سر میبرید و در مورد پر خوری عصبی با مشاور خود حتما صحبت کنید.

همین حالا قیمت منو تالار رو درخواست کن و برای بازدید تالار دلخواهت هماهنگ کن.

برای عروسی لوکس، شاد و دورهمی می تونی این لیست رو ببینی.

لطفا کمی صبر کنید...